CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Vadna sitovka, nebo... ?
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
lucifer
Newbie

Registrován: 14.11.2002
Příspěvků: 24

Unhappy Vadna sitovka, nebo... ? Příspěvek č. 1 

Prosim o radu zkusenejsich - natahl jsem ze strechy kabel (cca. 15m RG10 nebo co - ten silnej jak palec), na stozaru mam antenu model "kostelecke uzeniny" , v PC bezdrat sittovku. Problem?

Po prvim zapojeni jsem tam mel stabilne 100% signal s acesspointu na ktery se chci pripojit - pohoda. V NetSlumberu neco kolem -76dB, netusim jestli je to malo nebo moc, ale stacit by to prej melo... Vse slapalo - cca. 20 min., restart PC a od te doby je to v pr*** - signal lita od 0 do 100% a nelze se pripojit, pri prepnuti do "acesspoint mode" tam visi 2-3 sec. signal na plne kule a pak zmizi - neni dostupna zadna sit...? (tu kartu jsem samozrejme nacpal i do uplne jineho PC a nacisto VSE nainstaloval nanovo, ale chova se to proste uz trvale takhle...)

Muj nazor = ze ta karta je proste ve WC - antena butdo finguje nebo ne snad? Kabelaz dtto, nejsem zadne prase = konektory drzi poctive, a kabel jsem nikde nezlomil...

Stalo se vam nekomu ze takhle zdechla uplne nova sitovka a vyvadela tohle? Kdyz dam rescan dostupnych siti tak uplne nahodile mi tam vyskoci ten acesspoint (jsem v Budejicich = je tady cisto, chytnu jen ten jediny... ) ze signalem od 5 do 100% ... ?????

Old Post 16.06.2003 v 14:35
lucifer je offline   Click Here to See the Profile for lucifer   Find more posts by lucifer   Click here to Send lucifer a Private Message   Click Here to Email lucifer   Visit lucifer's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 2 

Urcite jsi promeril kabel na zkrat a na kontakt (vnitrni zilu i stineni)?
Me se po case ztratil kontakt stineni-konektor. Jelikoz nebyl kabel
nijak delkove prizpusoben, prisel jsem tim o signal. Hledal jsem to
asi tyden...

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 16.06.2003 v 17:49
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lucifer
Newbie

Registrován: 14.11.2002
Příspěvků: 24

Příspěvek č. 3 

Kabel je v poradku, s konektorama jsem hybal = kdyby neco tak by se projevila nejaka zmena. Meril jsem to pred zapojenim k antene a bylo to OK, i pri pripojene antene jsem promeril propojeni-zkrat a vse v poradku... :(

Je to nejaka sh*t karta - TrendNet TEW223PI - nelibi se mi uz tim ze neni ani VF cast stinena/zaplechovana. Zkusim ji dneska vymenit za neco jineho a uvidime...

Old Post 17.06.2003 v 06:21
lucifer je offline   Click Here to See the Profile for lucifer   Find more posts by lucifer   Click here to Send lucifer a Private Message   Click Here to Email lucifer   Visit lucifer's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Smile Inside
Member

Registrován: 01.12.2002
Příspěvků: 338

Příspěvek č. 4 

jedna vec kabel.. RLA10 (pravdepodobne RG10 co si psal) je ok ale co konektory jake.? nesjou tam nahodou na rg213 .? nebo podobne..? dalsi vec je ruseni. jestli se tam neobjevil nekdo na stejnym kanale.. a jine.

Old Post 17.06.2003 v 14:20
Smile Inside je offline   Click Here to See the Profile for Smile Inside   Find more posts by Smile Inside   Click here to Send Smile Inside a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lucifer
Newbie

Registrován: 14.11.2002
Příspěvků: 24

Příspěvek č. 5 

Jo, kabel je RLA10, konektory na nej pasnou jak detska prdelka na nocnicek (proste - v tom problem neni, drzi fest a tak jak maji) - a ruseni - jak jsem psal, v dosahu nikoho jineho nemam...? Blbne to uz pri scanovani signalu, nemuze preci vyhazovat signal acesspointu v rozpeti od 5 do 100%...???

Zkusim tam dneska jinou sitovku, a uvidim....

Old Post 18.06.2003 v 06:19
lucifer je offline   Click Here to See the Profile for lucifer   Find more posts by lucifer   Click here to Send lucifer a Private Message   Click Here to Email lucifer   Visit lucifer's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sosak
Newbie

Registrován: 03.03.2003
Příspěvků: 28

Příspěvek č. 6 

... ze se ptam ... co je to ten NetSlumber??? ... a da se nejak promerit kabel od anteny k sitovce vcetne konektoru???

Old Post 18.06.2003 v 06:52
sosak je offline   Click Here to See the Profile for sosak   Find more posts by sosak   Click here to Send sosak a Private Message   Click Here to Email sosak     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lucifer
Newbie

Registrován: 14.11.2002
Příspěvků: 24

Příspěvek č. 7 

NetSlumber je nejaka Win32 utilitka pro sledovani WiFi site - takove sikovne free udelatko. Kabel asi ted uz nepromerim - druhy konec je na strese a zaizolovan. Jedine ho odparat z te plechovky a konektor zkratovat - na druhem konci promerit...

Napadla me jeste jedna vec - nemuze tohle delat to ze mam v trase vedeni vysokeho napeti? Vzdalenost k AP je kolem 500m a v cca. pulce je VN - antena kouka na AP tak nejak skrz ty draty (zkusil jsem antenu mezich moznosti dat vys/niz - cca. 2m rozdil ale chovalo se to stejne)

Naposledy upravil lucifer 18.06.2003 v 08:13

Old Post 18.06.2003 v 08:03
lucifer je offline   Click Here to See the Profile for lucifer   Find more posts by lucifer   Click here to Send lucifer a Private Message   Click Here to Email lucifer   Visit lucifer's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 8 

Vedeni vysokeho napeti podle mych zkusenosti nevadi (taky pres jedno koukam).

Kup si multimetr (treba ten za 200,- Kc, i kdyz ma kratsi zivotnost - uz mi jeden
lehnul), nastav na mereni velkych odporu a zmer kontakt (jeden konektor zkratujes,
v druhym meris) a over, ze bez Tveho zkratu v konektoru neni zkratu (oba konektory volne, v jednom meris). Pak prepni na mereni malych odporu a to same. Kontakt by mel mit maximalni odpor par ohmu, bez zkratu by nemel merak ukazat nic (nekonecno ohmu). Mereni provadej s odpojenou bleskojistkou (predstavuje
pro stejnosmerny proud zkrat).

V mirovlnnem pasmu lze (a je vhodne) kabel take promerit, ale to chce jeste
alespon mikrovlnou diodu (nebo dalsi komp s Wi-fi). Asi to je slozitejsi, ja zatim
cekam na diodu.

Taky lze nekam umistit vlastni docasny AP (notebook) a overit, ze se k nemu
pripojis v pohode.

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 18.06.2003 v 10:38
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lyra
Junior Member

Registrován: 26.09.2002
Příspěvků: 258

Podobná věc Příspěvek č. 9 

Tak já Ti ted asi neporadím,ale máme podobnou zkušenost jen s tím že to chodilo tady bez problému asi tak 4 měsíce a pak najednou padá signál a neudrží se spojení. vše jsme dávali nově,konejtory antény celé PC s 626 a je to stené. Jediné co nás už napadá že je to rušeno blízkým brezenetem který je od nás jeden 2 metry a druhý 50 metrů- Uplně to vypadá jako kdyby nás někdo umyslně chtěl zlikvidovat.Jo a měnili jsme i kanály a nic platné.
Problém je v tom že Net Stumblerem nezměříš brezeenet a není šance zjistit co to dělá pokud je to od něj.
Snažíme se to řešit už 3 dny v kuse,máme už domluveno že k nam přijedou s jinym brezenetem co ho používají jinde a zkusí tam něco najít co to je.
Jinak je to pak v háji vše.ty brezeenety jsou zkrátka na 2 věci pro okolí které je napoužívá.

Old Post 18.06.2003 v 15:12
lyra je offline   Click Here to See the Profile for lyra   Find more posts by lyra   Click here to Send lyra a Private Message   Click Here to Email lyra   Visit lyra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sosak
Newbie

Registrován: 03.03.2003
Příspěvků: 28

Příspěvek č. 10 

clovece, me to tak nejak podobne chodilo dva dny ... stale se to pripojovalo 100% a zase odpozovalo neni neni signal a tak pořad dokola v nekolika sekundovych intervalech .... no poskytovatel vymenil kanal a uz to zase jeda jako po masle ... kde se da ten NetSlumber stahnout???

Old Post 19.06.2003 v 06:10
sosak je offline   Click Here to See the Profile for sosak   Find more posts by sosak   Click here to Send sosak a Private Message   Click Here to Email sosak     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lucifer
Newbie

Registrován: 14.11.2002
Příspěvků: 24

Příspěvek č. 11 

Old Post 20.06.2003 v 09:08
lucifer je offline   Click Here to See the Profile for lucifer   Find more posts by lucifer   Click here to Send lucifer a Private Message   Click Here to Email lucifer   Visit lucifer's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lucifer
Newbie

Registrován: 14.11.2002
Příspěvků: 24

Vyreseno! Příspěvek č. 12 

Vcera jsem misto TrendNet TEW223PI dal do PC klasiku xi626 - a voila! najednou zadnej problem , vse jede jak ma. Teda az na to ze je ta xi626 o dost min citliva - ale je to nejaky kousek s kterym znamy experimentoval/ma mozna dabelvi cim prepsanej firmware.

Takze - bud jsou ty TEW223PI fakt takove smejdy (od zacatku se mi nelibili, nemaj ani stinenou VF cast...!) , pripadne maj pro wokna tak blbe ovladace (pro Linucha stejne nemaji, a na netu novejsi nejsou) - nebo jen nejsou jaxi kompatibilni s danym acesspointem??? Mel jsem za to ze WiFi zarizeni by meli byt mezi sebou vzajemne kompatidebilni...?

Old Post 25.06.2003 v 08:15
lucifer je offline   Click Here to See the Profile for lucifer   Find more posts by lucifer   Click here to Send lucifer a Private Message   Click Here to Email lucifer   Visit lucifer's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:27.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz