CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Unixové Systémy > Problem s DHCPd
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

Problem s DHCPd Příspěvek č. 1 

Nevite nekdo v cem by mohl byt nasledujici problem?

Mam beziciho dhcp demon, vse je ok, prirazuje ipadresy, ale.. jakmile mu hodim do dhcpd.conf prirazeni natvrdo ipcko nejaky mac adrese, tak se tvari ze je vse ok, ale prirazuje dal z tech volnejch adres nahodne co chce a ne tu co jsem mu dal natvrdo.

Jinak ta IP natvrdo je mimo ten volnej rozsah. To je ok.

Nemuze to byt nahodou tim, ze DHCP server sidli na pc ktery je pripojeny jako client bezdratove na HW AP? Neprepisuje nahodou HWap pri spojeni klient, hwAP, pc s dhcpd mac adresu toho klienta??

Fakt uz netusim. Uz bych do toho kop.

Old Post 10.05.2003 v 20:01
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

Příspěvek č. 2 

presne stejny problem ... pouzivam WISP ... pokud mas stejny problem taky s WISPem, tak uz se na nej asi vykaslu, nejak mu prestavam rozumet
hw ap nemam, takze to by problem byt nemel.

Old Post 10.05.2003 v 20:53
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mgx
Newbie

Registrován: 15.08.2002
Příspěvků: 52

DHCP Příspěvek č. 3 

Mne to facha OK, OS Debian, ale IMHO vo WISPe by probem byt nemal:

# dhcpd.conf
#
# pridelene pasma su /etc/network/htb.init
#

subnet 10.176.1.0 netmask 255.255.255.0 {
range 10.176.1.100 10.176.1.254;
option broadcast-address 10.176.1.255;
option routers 62.169.170.148;
option domain-name-servers 62.169.169.62;
default-lease-time 600;
max-lease-time 83600;
}
host majk {
hardware ethernet 00:04:E2:2A:75:6D;
fixed-address 10.176.1.200;
}

host milan {
hardware ethernet 00:04:E2:2A:75:00;
fixed-address 10.176.1.201;
}

Skontrolujte si, ci DHCP prevadzkujete na WLAN interface,
v subore /etc/default/dhcp musi byt intarfaces="wlan0" alebo zoznam interface, kde chcete aby DHCP bezalo.


kontrola

# ps aux | grep dhcpd

root 1104 0.0 1.7 2116 808 ? S 09:42 0:00 /usr/sbin/dhcpd -q wlan0

Potom skuste zistit, ci HW AP prepisuje zdrojovu adresu, co by podla mna nemal, a hlavne vypnite DHCP na HW AP, ak tam je.
Pridelenie a pracu DHCP servera sledujte v logoch /var/lib/dhcp

resp. sa ho pokuste vlastnymi utilitami otestovat ( google dhcp test).

Mgx

__________________

V boji medzi tebou a digitalnym svetom sa pridaj na stranu digitalneho sveta

Old Post 11.05.2003 v 08:13
mgx je offline   Click Here to See the Profile for mgx   Find more posts by mgx   Click here to Send mgx a Private Message   Click Here to Email mgx   Visit mgx's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HouseMan
Newbie

Registrován: 12.10.2002
Příspěvků: 82

Příspěvek č. 4 

Měl jsem do puntíku stejnej problém, asi tři dny jsem strávil prohledáváním všeho možnýho a nakonec se ukázalo, že problém byl úplně primitivní. Jednalo se totiž o člověka na win a když mi hlásil MAC, tak ji jednoduše přečetl z WLAN util. pro XI-626 tak, jak by to udělali všichni, jenže když jsem zkouknul pod jakou adresou se připojuje, byla úplně jiná... Takže jsem jí v dhcpd.conf jen přepsal na správnou a všechno jede tak, jak má.

DHCPd provozuju na rt s třema wlan rozhraníma, jedním wlanwds a jedním eth tak, že se přiděluje všude kromě toho wlanwds. Pokud máš zájem o .conf, pošli PM.

BTW IMHO se dhcpd pustí na všechny interface, takže je třeba zavést subnety pro každé rozhraní a nakonfigurovat si do nich přesně to, co chci.

__________________

HouseMan
Barrandov_2 reconstructor

Old Post 11.05.2003 v 10:47
HouseMan je offline   Click Here to See the Profile for HouseMan   Find more posts by HouseMan   Click here to Send HouseMan a Private Message   Click Here to Email HouseMan   Visit HouseMan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

Příspěvek č. 5 

no primitivni chyby (tj ty nejcastejsi) hledam uz tyden, conf mam stejny jako mtx ... pokud pouzivas jiny, tak bych se na nej rad podival (ale nevim co moc by se tam dalo zmenit) ... jelikoz dhcpd mam jenom na jednom iface (eth0), tak problem se subnety snad nemuzou nastat .... ale nejak to vyresit potrebuji, potom prijde na radu konfigurace htb.init (k tomu jsem se jeste ani nedostal)

Old Post 11.05.2003 v 12:16
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

Příspěvek č. 6 

to rojicek:

jj. je to wisp.

Tak uz jsem to vyresil.
Nasledujici postup pro wisp:
stahnout balicek dhcpd3.lrp
hodit si ho na router, pak pomoci lrpkg ho nainstalovat, nakopirovat si souibor /usr/sbin/dhcpd jako /usr/sbin/dhcpd1
reboot.
ted se objevi v /sbin/dhcpd soubor dhcpd a to je ten starej, v2 kterej proste od sad nejde dostat.

Udelat v /etc/ soubor dhcpd.leases a dhcpd.conf, do dhcpd.conf napsat standartni konfiguraci, viz o thread vejs, pak vytvorit soubor v etc/init.d/dhcpd, naspsat bash script a prikaz aby to hazelo symlinky ro rc3.d z paramentrem S99,K99 a potom prikaz /usr/sbin/dhcpd -lf /etc/dhcpd.leases -cf /etc/dhcpd.conf netcs0(rozhrani na kterym ma beht dhcp aktivni). Pokud jsem tam dal treba S25 jako ma sshd, tak to proste nenabehne, protoze jeste nejni nabehla sluzba bezdrat site. ulozit a reboot a uz to jede jak ma.

Patlal jsem se s tim vcera do ctvrtnajednurano. Hruza.

Old Post 11.05.2003 v 12:21
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mgx
Newbie

Registrován: 15.08.2002
Příspěvků: 52

QOS Příspěvek č. 7 

__________________

V boji medzi tebou a digitalnym svetom sa pridaj na stranu digitalneho sveta

Old Post 11.05.2003 v 12:32
mgx je offline   Click Here to See the Profile for mgx   Find more posts by mgx   Click here to Send mgx a Private Message   Click Here to Email mgx   Visit mgx's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

Příspěvek č. 8 

p.salek: uf. to snad radeji zustanu u dhcpd jak ho mam ted, tj kazdy komp dostane pokazde jinou ip adresu ... momentalne mi to az tak moc neva .... lepe receno, nevim jestli se mi chce s tim stravit nekolik hodin .... skoro zacinam uvazovat o tom wisp zahodit a zkusit jeste jednou debiana (kdyz on ten wisp ma zase vsechno pekne pohromade)
nicmene dik za navod, zalozim a az najdu dostatek moralnich sil, tak se do toho pustim

Old Post 11.05.2003 v 12:59
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 9 

Mate nekdo zkusenost s aktualizaci dns pomoci dhcpd?

Dhcpd mi nechce aktualizovat dns server. Asi ani neposila
pozadavky na aktualizaci. Nastaveni je podle man stranky.
Potreboval bych se hlavne dozvedet vic o tom, co se deje,
ale logy nehlasi nic divneho. Podrobnosti poskytnu pozdeji.

Zdravim,
OldFrog.

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 04.06.2003 v 17:59
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:50.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz