CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > HostAP > hostap a kvalita signalu
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
ChemiK
Newbie

Registrován: 13.10.2002
Příspěvků: 47

hostap a kvalita signalu Příspěvek č. 1 

cau, AP s hostap mi ukazuje zvlastni hodnoty kvality signalu klientu
iwspy vypisuje (zkraceno):

wlan0 Statistics collected:
Quality:0/92 Signal level:-93 dBm Noise level:-100 dBm
Quality:1/92 Signal level:-89 dBm Noise level:-100 dBm
Quality:2/92 Signal level:-89 dBm Noise level:-100 dBm

a v /proc/net/hostap/wlan0/xx.xx.xx.xx.xx.xx
vidim hodnoty (serazeno stejne jako nahore)

last_rx: silence=0 signal=18 rate=110 flow=0
last_rx: silence=0 signal=30 rate=110 flow=0
last_rx: silence=13 signal=30 rate=110 flow=0

ktera z tech hodnot co ukazuje?
-89dbm (z iwspy) neni moc a presto tito klienti v pohode
jedou na 11mbs rate (rychlost kopirovani mezi temito klienty
je cca 220kB/s), proto myslim, ze iwspy ukazuje nejake bludy.
A naopak kvalita signalu, kterou ukazuje /proc/net... je zase
moc pekna, aby to bylo SNR v db.
Jsem z toho naky zmateny...

Old Post 30.04.2003 v 18:30
ChemiK je offline   Click Here to See the Profile for ChemiK   Find more posts by ChemiK   Click here to Send ChemiK a Private Message   Click Here to Email ChemiK     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ChemiK
Newbie

Registrován: 13.10.2002
Příspěvků: 47

hostap a kvalita signalu Příspěvek č. 2 

sam si odpovim:

ruznymi pokusy jsem zjistil, ze
/proc/net/hostap/wlan0/xx.xx.xx.xx.xx.xx pravdepodobne ukazuje SNR (radek s signal=neco).
iwspy mi tedy ukazuje uplne nesmysly.

Mam jadro z redhatu 7.3 (2.4.18), tam jsou myslim jeste WE13.
Nyni zkousim RH9, obsahuje jadro 2.4.20 s WE15, tak uvidim,
co iwspy ukaze.

Mimochodem, bohuzel mi na RH9 nefunguje wavemon - tedy nefunguje na kombinaci hostap 0.0.2 s jadrem z redhatu9
2.4.20-9. Zatim nevim, jestli je to jadrem, nebo nejnovejsi verzi hostap. Urcite si jeste jednou sam odpovim.

ChemiK

Old Post 06.05.2003 v 12:23
ChemiK je offline   Click Here to See the Profile for ChemiK   Find more posts by ChemiK   Click here to Send ChemiK a Private Message   Click Here to Email ChemiK     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 3 

wavemon - jak nefunguje? mam taky potize... ale kompiloval jsem ho s uClibC...

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 07.05.2003 v 01:34
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fyzik
Team Leader

Registrován: 23.05.2002
Příspěvků: 1102

wifimon Příspěvek č. 4 

__________________

Old Post 07.05.2003 v 02:02
Fyzik je offline   Click Here to See the Profile for Fyzik   Find more posts by Fyzik   Click here to Send Fyzik a Private Message   Click Here to Email Fyzik   Visit Fyzik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ChemiK
Newbie

Registrován: 13.10.2002
Příspěvků: 47

re: wavemon Příspěvek č. 5 

po spusteni wavemonu se objevi hlaska:
fatal error: could not get range information

a v logu se objevi:
wlan0 (WE) : Buffer for request 8B0B too small (304<308)

Old Post 07.05.2003 v 08:48
ChemiK je offline   Click Here to See the Profile for ChemiK   Find more posts by ChemiK   Click here to Send ChemiK a Private Message   Click Here to Email ChemiK     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 6 

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 07.05.2003 v 16:29
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ChemiK
Newbie

Registrován: 13.10.2002
Příspěvků: 47

re: wavemon Příspěvek č. 7 

Tak jsem "opravil" ten wavemon. Zjistil jsem, ze problem je, kdyz wavemon zjistuje "range information", zde je to max. mozna kvalita signalu a max. cislo pro sensitivity. Protoze ty cisla znam, tak jsem jednoduse odstranil volani te funkce a promene, ktere by mely obsahovat tyto informace jsem nahradil cisly. Pro max kvalitu je to 92, pro max. citlivost 3 :-)

No nic moc oprava ale chodi to.

ChemiK

Old Post 10.05.2003 v 20:23
ChemiK je offline   Click Here to See the Profile for ChemiK   Find more posts by ChemiK   Click here to Send ChemiK a Private Message   Click Here to Email ChemiK     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
aquarius
Team Leader
zastupce cloudu 10.254


Registrován: 20.07.2002
Příspěvků: 340

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Re: re: wavemon Příspěvek č. 8 

Old Post 10.05.2003 v 23:21
aquarius je offline   Click Here to See the Profile for aquarius   Find more posts by aquarius   Click here to Send aquarius a Private Message   Click Here to Email aquarius   Visit aquarius's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Burža
Newbie

Registrován: 16.12.2002
Příspěvků: 70

Příspěvek č. 9 

Co znamená ta hodnaota rate=110?

Old Post 11.05.2003 v 13:04
Burža je offline   Click Here to See the Profile for Burža   Find more posts by Burža   Click here to Send Burža a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
phokz
Newbie

Registrován: 16.10.2002
Příspěvků: 1

rate Příspěvek č. 10 

__________________


Phokz/No!fUtuRe

Old Post 20.05.2003 v 23:29
phokz je offline   Click Here to See the Profile for phokz   Find more posts by phokz     Click Here to Email phokz   Visit phokz's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Burža
Newbie

Registrován: 16.12.2002
Příspěvků: 70

Příspěvek č. 11 

Dik za nakopnuti :-)

Old Post 25.05.2003 v 20:24
Burža je offline   Click Here to See the Profile for Burža   Find more posts by Burža   Click here to Send Burža a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:35.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz