CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Link Q / Signal S zkusenosti
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
perplextor
Newbie

Registrován: 19.01.2003
Příspěvků: 41

Question Link Q / Signal S zkusenosti Příspěvek č. 1 

Prave pred par hodinami jsem mel tu moznost poprve otestovat nami vytvorenou sit. Nemusim asi nikomu kdo se do podobne veci pustil tak nejak sam na "zele louce", ze pokud to jede, tak spokojenost velka. Mel bych otazku.

Jsem asi 300 m od AP a kamarad tak 500 m, ping odeme na AP vykazuje 2 - 3 ms, coz si myslim neni zadna katastrofa, od nej to same. Ping pres AP kamsi k nemu + jeho LAN tak 5 ms. Spatne, dobre?

Doma mam plechovku nasmerovanou na AP a nenapajeny spoj od pigtailu na RLA-10 (22m) pigtail mam pujceny tak jsem to tam akrobaticky zaklinil aby to fungovalo a ono to jede. Jede to tak ze zpocatku mi to ukazovalo, bez zamerene anteny, LQ-40 SS-40, po jakemsi pohybu s antenou neni problem jet na LQ 60-75 (5 minut zamerovani) Ted jsem to oprel za oknem (uvnitr) a ma tu 60/40 - spatne, dobre?. Zaruseni je zde 0, takze no problem.

Druha strana (500m od AP) ma bohuzel pixlu nasmereovanou tak, ze kontrola v Linuxu ukazuje 36/92 a current TX rate se mele kolem 1-2mbit/s. U nej zatim neprobehlo zadne ladeni, takze tezko rict. Transfer pres ftp se pohybuje od 100 - 250kbyte/s

Otazka pro Vas: Ma moje lajna v tehle chvili na 11mbit/s? Jake jsou zkusenosti s LQ/SS na jakych bitratech? Jakou hodnotu by mel ukazovat linux (36/92) aby to jelo nad 5.5?

Myslim, ze realne se necha tech 11 udelat, respektive URCITE, protoze jsem si to ozkousel ale jen lokalne, tak ted me zajima k jakym referencnim hodnotam mam smerovat Predem dik.

Old Post 11.04.2003 v 23:55
perplextor je offline   Click Here to See the Profile for perplextor   Find more posts by perplextor   Click here to Send perplextor a Private Message   Click Here to Email perplextor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:37.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz