CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Jaký HW (výrobce) na WiFi sí??
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
StoupaLutin
Newbie

Registrován: 05.03.2003
Příspěvků: 87

Question Jaký HW (výrobce) na WiFi sí?? Příspěvek č. 1 

Mám dotaz a taky bych velice rád slyšel názory Vás ostatních.
Jaký HW použít (a přikláněl bych se k jednomu výrobci - značce) pro vybudování WiFi sítě v naší dědině. Jedná se mi o to použít jednoho výrobce a produkty od něj, protože by byla jednodušší správa i zaručená nějaká kompatabilita.

Máte své odzkoušené kandidáty nebo to mastíte jak co kdo koupí? Zkoušel jsem D-Link, ale vidím problém v režimu AP Client.
Napadá mě (ale nezkoušel jsem) Planet, ZComax, LinkSys...

Nebo něco jiného? Co používáte v místě? Máte v okolí jednu značku nebo bastíte páté přes deváté s doufáte, že to nějak pojede (a ono to třeba jede..). Zajímá mě jakákoliv zkušenost z praxe.
Díky za info.

Old Post 29.03.2003 v 23:41
StoupaLutin je offline   Click Here to See the Profile for StoupaLutin   Find more posts by StoupaLutin   Click here to Send StoupaLutin a Private Message   Click Here to Email StoupaLutin   Visit StoupaLutin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spachal
Newbie

Registrován: 30.05.2002
Příspěvků: 87

Tezko rici ;) .. Příspěvek č. 2 

Pokud budou vsechny sitovky a AP certifikovana podle jedne normy, melo by to slapat bez problemu. To je teorie .

V praxi jsme treba my zvolili vse od Zcomu (zcomaxu), AP resime jako PC s XI-626 sitovkami, klientum budu doporucovat tez XI-626 nebo XI-325 pro notebooky. Adaptery obsahuji PRISM 2.5 chipset, je to podporovano v linuxu i regulaci vystupniho vykonu a jsou relativne levne.
V praxi se daji bezne kombinovat s vyrobky Orinoco (nebo jeho nastupci) - velmi levne karty. A samozrejme i s dasimi vyrobky podle IEEE 802.11b.

Jsem v tom ale novacek, tohle jsou doporuceni, ktera jsem dostal od zkusenejsich .. V kazdem pripade preji hodne stesti, je dulezite se toho nebat, chvili zjistovat informace a zkusenosti tech kdo uz to maji za sebou a pak hlavne do toho jit naplno . Drzim palce! honza

Old Post 05.04.2003 v 19:47
spachal je offline   Click Here to See the Profile for spachal   Find more posts by spachal   Click here to Send spachal a Private Message   Click Here to Email spachal   Visit spachal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

No já musím obhajovat barvy DLinku. Příspěvek č. 3 

Hraju si s DLinkem DWL900AP+ už pár týdnů a musím říct, ža nakonec se všechny problémy vysvětlily (odstranily by nebyla správná formulace). Používáme fw2.5 s regulací výkonu a potom, co jsem zjistil, že pokud chci klientit, tak musím mít připojeno přímo na počítač (to byla největší zrada, protože pokud mne pinglo z druhé strany, jelo to až do další aktualizace ARP na mé straně), zatímco pokud chci mít připojeno přes switch, tak musím jet proti AP v módu bridge a pokud chci ještě navíc připojit dalšího Wireless klienta, tak musím jet proti AP v režimu multipoint bridge, všechny problémy zmizely.
Dnes nám to půl dne nešlo a nakonec se ukázalo, že spadnula linux mašina, na kterou je AP připojeno (pod AP jsme fungovali dál normálně). K tomu možnost sáhnout si v případě potřeby na AP (nebo další klienty v síti) po wireless a udělat změnu konfigurace, či vyvolat restart.
Já si prostě na DLink už nemůžu stěžovat.
Jo a rychlost 830kB/s při spojení DLink - DLink také není k zahození.

Old Post 05.04.2003 v 23:19
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
paulie
Newbie

Registrován: 06.12.2002
Příspěvků: 97

Příspěvek č. 4 

spachal: XI-325 podporuje regulaciu vykonu ? mas to odskusane ?

Old Post 06.04.2003 v 20:20
paulie je offline   Click Here to See the Profile for paulie   Find more posts by paulie   Click here to Send paulie a Private Message   Click Here to Email paulie     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spachal
Newbie

Registrován: 30.05.2002
Příspěvků: 87

XI-325 Příspěvek č. 5 

Prakticky to odzkousene nemam, mam tu kartu dva dny a notebook dorazi az zitra , ale verim tomu, co mi tvrdi jak zde lide na foru, tak i web dodavatele.
Je totiz rozdil mezi XI-325 a XI-325H. Ta 'ha' varianta ma sice vyssi vysilaci vykon, ale skutecne nema moznost regulace vykonu. Ta XI-325 ma regulaci. Vse samozrejmne pod linuxem, je to PRISM 2.5 chipset a tudiz je ta regulace zarucena.
Doporucuji se ale pro jistotu preptat nekde jinde, hledej zde na foru .. honza

__________________

Old Post 06.04.2003 v 20:55
spachal je offline   Click Here to See the Profile for spachal   Find more posts by spachal   Click here to Send spachal a Private Message   Click Here to Email spachal   Visit spachal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
StoupaLutin
Newbie

Registrován: 05.03.2003
Příspěvků: 87

Re: No já musím obhajovat barvy DLinku. Příspěvek č. 6 

Old Post 06.04.2003 v 21:42
StoupaLutin je offline   Click Here to See the Profile for StoupaLutin   Find more posts by StoupaLutin   Click here to Send StoupaLutin a Private Message   Click Here to Email StoupaLutin   Visit StoupaLutin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

Tak znovu Příspěvek č. 7 

Osobně mám odzkoušeny tyto varianty (FW 2.5).
900+ : 900+ : Dell truemobile
AP : client
AP : bridge
AP : multibridge : client
AP : repeater : client
jo a taky
edimax 7205 : 900+ : edimax 7205
AP : repeater : client
bridge : repeater : bridge

Na tom AP samozřejmě jedou další uživatelé a nejen DLink hw (626xi, orinoco,..).
Mód client vyžaduje pro spolihlivý chod přímé propojení 900+ do počítače. Bridge a Multipoint bridge šlapou spolehlivě i přes switch. Mód repeater neumožňuje využívat lan port jinak než na konfiguraci 900+.

Old Post 06.04.2003 v 22:15
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chvatal
Junior Member

Registrován: 18.02.2003
Příspěvků: 111

Re: Tak znovu Příspěvek č. 8 

__________________

ALEX, node <P E G A S> v Nuslich

Old Post 07.04.2003 v 01:39
chvatal je offline   Click Here to See the Profile for chvatal   Find more posts by chvatal   Click here to Send chvatal a Private Message   Click Here to Email chvatal   Visit chvatal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

2 chvatal Příspěvek č. 9 

Já nevím, mám 10/100Mbit 3Com combo a nikdy jsem nic nenastavoval (a kontrolka vykazuje 100Mbit, stejně jako info ve Win). To co popisuješ, se mi stalo jednou v práci, při projení dvou počítačů a rušení. Pokud jsem nechal 100Mbit, tak jen zběsile blikaly kontrolky na zařízeních a pokud se dalo 10Mbit, tak to jelo. No a dokonce 10Mbit na half duplex? To bych už viděl na špatné párování kabelu.
Na delší trasy bych doporučil radši nějaký stíněný kabel a na jedné straně přizemnit.

Naposledy upravil Jetson 07.04.2003 v 07:05

Old Post 07.04.2003 v 06:55
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
StoupaLutin
Newbie

Registrován: 05.03.2003
Příspěvků: 87

Thumbs up Dlink 10 nebo 100Mbps?? Příspěvek č. 10 

Mě šlape D-Link v režimu bridge na switchi 100Mb/fullduplex na jedné straně a 100Mb/halfduplex na straně druhé (to jsem nastavil ale jen pro jistotu). Šlo to před tím ji na FD - problém se zahlcením sítě je u 900AP+ popsán i na webu (d-link, vanet, ...), ale mě se nějak neprojevil. Nejspíš to není pravidelný problém.

Old Post 07.04.2003 v 08:06
StoupaLutin je offline   Click Here to See the Profile for StoupaLutin   Find more posts by StoupaLutin   Click here to Send StoupaLutin a Private Message   Click Here to Email StoupaLutin   Visit StoupaLutin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:37.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz