CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > win98 + 2xgateway ???
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
vLR
Newbie

Registrován: 20.11.2002
Příspěvků: 6

win98 + 2xgateway ??? Příspěvek č. 1 

Mam zde mensi problem s routovanim ve win98. Fakt nevim, jak tam mam naklikat nasledujici situaci:
mam win98 pripojene do dvou siti - LANky a CZFree.. V LANce mam inet (maskaradovanej pres linux, ale to je ted jedno), a do CZfree chci pouze z teto win98stanice a pouze do IP prostoru CZFreecka (tj 10.*).
V nastaveni TCP/IP mam u kazdeho pripojeni zadane sve IPcko a branu... Nastaveni TCPIP mam toto:
A# - 192.168.0.2 MASK 255.255.0.0 GATE 192.168.0.2
B# - 10.YY.1.123 MASK 255.255.0.0 GATE 10.YY.1.1
prblem: winy stale tvrdosijne routuji inet pres CZFreecko, misto pres moji lanku :-(. Fakt uz nevim, kam klikat, neporadite nekdo?

Old Post 01.04.2003 v 22:32
vLR je offline   Click Here to See the Profile for vLR   Find more posts by vLR   Click here to Send vLR a Private Message   Click Here to Email vLR     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stemar
Newbie

Registrován: 25.09.2002
Příspěvků: 70

Příspěvek č. 2 

Ono jsi to uz urcite zkousel ale Windows si moc nedelaji hlavu s dynamickym menenim IP parametru. Takze urcite musis pro uplatneni zmen restartovat pecko.

Kdyz das ipconfig, tak ti to ty "spravne" parametry vypise?

__________________

Já sám sobě připadám, že mi je 126 let. Pak sednu k Linuxu a připadá mi že mi je vosum!

Old Post 02.04.2003 v 23:15
stemar je offline   Click Here to See the Profile for stemar   Find more posts by stemar   Click here to Send stemar a Private Message     Visit stemar's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vLR
Newbie

Registrován: 20.11.2002
Příspěvků: 6

Příspěvek č. 3 

jojo, samozrejme jsem po kazde zmene restartoval.... to je na tom zkouseni to nejhorsi :(

Old Post 03.04.2003 v 14:48
vLR je offline   Click Here to See the Profile for vLR   Find more posts by vLR   Click here to Send vLR a Private Message   Click Here to Email vLR     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oook
Senior Member

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 2325

Re: win98 + 2xgateway ??? Příspěvek č. 4 

Old Post 03.04.2003 v 17:33
oook je offline   Click Here to See the Profile for oook   Find more posts by oook   Click here to Send oook a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vLR
Newbie

Registrován: 20.11.2002
Příspěvků: 6

Re: Re: win98 + 2xgateway ??? Příspěvek č. 5 

Old Post 04.04.2003 v 12:02
vLR je offline   Click Here to See the Profile for vLR   Find more posts by vLR   Click here to Send vLR a Private Message   Click Here to Email vLR     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pigeon
Junior Member

Registrován: 11.09.2002
Příspěvků: 163

Příspěvek č. 6 

Funguje ve win 98 prikaz route?
Jestli jo tak tam dej

route add 10.0.0.0 mask 255.0.0.0 10.YY.1.1 if X
route add 192.0.0.0 mask 255.0.0.0 192.168.0.2 if X

kde za x das cislo rozhrani na ktery to pujde (zobrazi se ti kdyz das route print)

pak to muzes snad vyzkouset bez restartu, ale to fakt neni jiste.
Pokud chces zmeny provest trvale pridej na konec prikazu -p.

Doufam ze jsem to napsal dobre, zas tak moc do toho nevidim :-)
Jestli to mam blbe tak se omlouvam.
pigeon

Old Post 04.04.2003 v 13:26
pigeon je offline   Click Here to See the Profile for pigeon   Find more posts by pigeon   Click here to Send pigeon a Private Message   Click Here to Email pigeon   Visit pigeon's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pigeon
Junior Member

Registrován: 11.09.2002
Příspěvků: 163

Příspěvek č. 7 

Jo prehlid jsem ten inet v LANce

takze asi spis takhle

route add 10.0.0.0 mask 255.0.0.0 10.YY.1.1 if X
route add 0.0.0.0 mask 0.0.0.0 192.168.0.2 if X

Old Post 04.04.2003 v 13:30
pigeon je offline   Click Here to See the Profile for pigeon   Find more posts by pigeon   Click here to Send pigeon a Private Message   Click Here to Email pigeon   Visit pigeon's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:11.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz