CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Unixové Systémy > leaf.sourceforge.net (MINI DISTRIBUCE PRO CZFREE?)
« 45678910111213141516 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

umount Příspěvek č. 145 

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Old Post 17.06.2003 v 21:23
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

Příspěvek č. 146 

jo. myslel jsem umount, nejak jsem uz byl vcera vecer mimo - dokonce i kdyz jsem si to precetl, tak mi chvili trvalo, ze tam "n" nepatri ...
dik

Old Post 18.06.2003 v 17:43
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

Příspěvek č. 147 

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Old Post 18.06.2003 v 18:55
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

Příspěvek č. 148 

no mi vcera vecer taky neslo do hlavy proc mi to nejde ... kazdopadne diky

nicmene: pokousel jsem se nainstalovat MaraDNS ... instalace probehla, konfiguraci jsem se nejak prokousal - akorat kdyz se snazim dns pustit, tak skoncim se "segmentation fault" ... :(
mate nekdo na WISPu nejaky DNS (staci cachovaci)

Old Post 18.06.2003 v 19:27
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
8an
Praha12.Net admin

Registrován: 02.09.2002
Příspěvků: 564

Příspěvek č. 149 

__________________

Jabber: 8an@praha12.net

Old Post 19.06.2003 v 13:52
8an je offline   Click Here to See the Profile for 8an   Find more posts by 8an   Click here to Send 8an a Private Message   Click Here to Email 8an   Visit 8an's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

Příspěvek č. 150 

Tak jsem nejak nainstaloval dnscache, ale uplne si nerozumim s konfiguraci: kdyz mam IP routeru 10.0.1.1, tak "LRP internal box IP" mam nastavit (treba) na 10.0.1.254 a v dhcpd jako DNS server pro klienty nastavit 10.0.1.1???
(dik)

Old Post 20.06.2003 v 21:24
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
8an
Praha12.Net admin

Registrován: 02.09.2002
Příspěvků: 564

Příspěvek č. 151 

LRP Internal Box je adresa toho interface routeru, na který budou přicházet DNS dotazy, tj. v tvém případě asi 10.0.1.1. Querying hosts IP's určuje, komu má dnscache odpovídat na dotazy, tj pro sí? 10.0.1.0/24 to bude 10.0.1, pro 10.0.0.0/16 to bude 10.0 (nic mezi tím se bohužel udělat nedá). Do resolv.conf (pokud mají jít i dotazy přímo z routeru přes dnscache) se potom zadá "nameserver 10.0.1.1".
Takovéto nastavení je pak kompatibilní i s TinyDNS, které přijímá dotazy na adrese 127.0.0.1 (dnscache s ním nějak spolupracuje, i když zatím nechápu jak). Každopádně TinyDNS a DNSCache nemůžou přijímat dotazy na stejné IP adrese.
Adresa DNS serveru, kterou bude posílat dhcpd je opět adresa vnitřního interface routeru, tj. stejná jako gateway.

__________________

Jabber: 8an@praha12.net

Old Post 20.06.2003 v 22:02
8an je offline   Click Here to See the Profile for 8an   Find more posts by 8an   Click here to Send 8an a Private Message   Click Here to Email 8an   Visit 8an's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

Příspěvek č. 152 

diky - takhle jsem to nejdrive taky zkousel, chyba byla jinde. Vsechno mi v podstate funguje (ve sve dhcpd konfiguraci jsem nechal jenom muj dnscache server jako DNS) - nicmene pokud na klientech zkusim nslookup, tak dostanu: "can't find server name for address 10.0.1.1: non-existent domain", ale jmena se potom resolvuji ok. nasel jsem duvod :

Win is attempting to figure out what your domain-name by DNS records on the internet and broadcast, forcing you to wait until it fails before resolving any DNS information requested by the user (the lag)

bohuzel jsem moc nepochopil, jake je reseni - ja nechci mit na routeru nejake jmeno, ktere by slo resolvovat, mi staci jen a pouze dnscache (zadny dns server; v konfiguraci dnscache mam nastaveno forward only: YES )
(zrejme by to vyresila instalace tinydns pro vnitrni sit, ale to jsem puvodne nechtel)

Old Post 21.06.2003 v 10:34
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 153 

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 22.06.2003 v 00:34
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spachal
Newbie

Registrován: 30.05.2002
Příspěvků: 87

Nova verze WISPu s chybou Příspěvek č. 154 

__________________

Old Post 10.07.2003 v 21:32
spachal je offline   Click Here to See the Profile for spachal   Find more posts by spachal   Click here to Send spachal a Private Message   Click Here to Email spachal   Visit spachal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

Příspěvek č. 155 

Jak se ma k tomuhle buildu (a vubec k novym buildum) polozka "upgrade" v menu? Pouzivate nekdo ten "upgrade"? Co udela a je to bezpecne?
Stejne prepokladam, ze instalaci noveho buildu (tj novych lrp baliku) prijdu o veskerou stavajici konfiguraci, coz bych fakt nechtel...

Na CBQ/HTB (neni primo ve Wispu?) se pomalu chystam, ale tenhle mesic to nebude ...

Jeste k DNS, Bindu atd: diky za rady, nakonec jsem skoncil s tinydns a dnscache; zjistil jsem ze DNS server se taky docela hodi

Old Post 10.07.2003 v 21:55
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
djdodo
CZNET

Registrován: 20.11.2002
Příspěvků: 1344

re Příspěvek č. 156 

ahoj,ta funkce upgrade by se hodila,muze to nekdo zkusit?

__________________

http://shop.cznet.cz

Old Post 10.07.2003 v 21:58
djdodo je offline   Click Here to See the Profile for djdodo   Find more posts by djdodo   Click here to Send djdodo a Private Message   Click Here to Email djdodo   Visit djdodo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

Re: re Příspěvek č. 157 

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Old Post 11.07.2003 v 06:54
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

Re: Nova verze WISPu s chybou Příspěvek č. 158 

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Old Post 13.07.2003 v 19:28
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spachal
Newbie

Registrován: 30.05.2002
Příspěvků: 87

Re: Re: Nova verze WISPu s chybou Příspěvek č. 159 

__________________

Old Post 13.07.2003 v 21:16
spachal je offline   Click Here to See the Profile for spachal   Find more posts by spachal   Click here to Send spachal a Private Message   Click Here to Email spachal   Visit spachal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simi
Junior Member

Registrován: 01.07.2002
Příspěvků: 139

lock syslinux c: Příspěvek č. 160 

snazim se dostat na hdd distribuci WISP
takze sem harddisk rozdelil fdiskem na 30MB fat16 a zbytek..
prvni cast sem zformatoval + hodil tam system (tedy zkusil sem i variantu bez systemu)

bohuzel se mi nepodarilo narvat zde pripravenou disketu na fdd... ..nemam nastroj, kterym bych to na disketu narval.. :( takze sem pouzil dos od win95..

rad, bych se take zeptal, jakou verzi syslinuxu pouzivate? sem zde nasel ze lepe starsi 1.xx zkousel sem jak nove 2.04, tak 1.76 i 1.31 a 1.30 ale vzdy bez uspechu.. stare chtely fat12 a nove nesly.. :(

pokud sem pochopil sparven.. vemu disketu na ni nakopiruju obsah baliku co stahnu jako syslinux. pak tuhle disketu narvu do mechaniky routru. pak v dosu napisu prikaz
lock syslinux c:
a zavede se mi soubor..
// ze to tak popisuju, ale sou to moje prvni zkusenosti s unixem, takze v tom nejsem tak zbehlej .-)

pac nic zazracnyho se nestane.. jen se me dosik zepta, ze jestli chci fakt pouzit lock .) a pak mi vypise ze Zamykani selhalo..

cet sem cely vlakno a nenarazil sem na reseni tohodle problemu, pokud mate nekdo znalosti nebo zkusenosti pleas poradte .)

nechci volat a otravovat nakyho odbornika tady v okoli, pac ten to udela a zase budu vedet houbelejc.. .)

__________________

muhehe humeme

Old Post 14.07.2003 v 05:38
simi je offline   Click Here to See the Profile for simi   Find more posts by simi   Click here to Send simi a Private Message   Click Here to Email simi   Visit simi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:33.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 45678910111213141516 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz