CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > 1.pokus rada (Win uzivatele poradte plz.)
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
perplextor
Newbie

Registrován: 19.01.2003
Příspěvků: 41

1.pokus rada (Win uzivatele poradte plz.) Příspěvek č. 1 

Sestava: 2 PC (WinXP), 2 XI-626 Wi-Fi cards, 2x par metru kabelu konektlyho do wifin a ukoncenyho plechovkovejma antenama. Testovaci range od 15m (indoors) do 60 (outdoors)

1.Pokus - 1 wifina a smejcil jsem z okna jestli neco nechytim. Chytil , respektive Netstumbler capnul cosi na kanalu 6, jevilo se to jak AP ale Netstumbler jen zlute ci oranzove problikaval. Pripojeni nemozne. V tom smeru by se, rekneme ve vzdalenosti 8-10km mel asi vyskytovat AP, nebo to mohlo byt neco jineho, nejaky odraz ..

2.Pokus - zde nastaly znacne probelmy, ktere se nam nepodarilo zatim rozlousknout. Nainstalovali jsem na obe PC drivery odtrhly Autoconfiguraci a nainstalovali WLAN utilitu. U WiFiny jsem misto Infrastructure nastavil Ad-Hoc na obou PC, kanaly jsem nechal oba defaultne na 3, jen jsem na obou PC nastavil stejne ID nebo ESS ID ci jak se to jmenuje. transfer jsem nechal auto a jali jsme se zkouset. Obe PC meli na pevno nastavene IP.

Problemy: V podstate nebylo mozne se propingnout k sobe. Kdyz se nam to nahodou podarilo, pak FTP prenos jel kolem 600kb/s, kdy obe plechovky byly uvnitr domu, kazda jinde otocene jinym smerem. Kdyz se daly k sobe rychlost lehce degradovala ), cim dal od sebe, tim lepsi. jednu jsme dokonce strcili do vany a drouhou smerem z okna a tento konfig byl nejidealnejsi. Vzdalenost byla kolem 15m 4x zed, 1x vana, obe plechovky opacnym smerem. To bylo naposled co jsme se dokazali na sebe probouchat. Od te doby neslo pingnout, i pres reinstal celeho wifi, priblizeni anten atd. Netstumbler si premnentne vyhazoval par linek stejneho jmena i kanalu, mezi kterymi random prehazoval, takze obcas svitilo to, obcas ono... Zajimave je take to, ze pri pohledu ve WLAN na jednotlive kanaly, je videt ze k jakesi komunikaci probiha, dokonce se neustale obejvuji hlasky Excellent, Good atd, takze to snad funguje, ale proc to na sebe nechce pingnout? To je mi zahada.

Srot: Plechovky mam klasicke parkove, nechtelo se mi tam nechavat tu obrubu tak jsem ji uborusil. Taktez jsem N-Panel nestrcil dovnitr, lec napajel zvenku, takze dovnitr trci jen predpisovych 3.1 mm dlouha medena sonda z kabelu RLA-10. Wifiny ZCOMAXy, ale to uz jsem psal.

Nu kdyby nekdo mel nejaky sikovny napad, vcetne doporuceni nejakeho nifty softu, byl bych vdecen.

... totalne perplex

Jooo abych nezapomnel.... ->

... kdyby sem nahodou nekdo chtel napsat, ze si mam nainstalovat linux, prosim usetrete si praci

Old Post 16.03.2003 v 00:25
perplextor je offline   Click Here to See the Profile for perplextor   Find more posts by perplextor   Click here to Send perplextor a Private Message   Click Here to Email perplextor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jaltman
Junior Member

Registrován: 15.03.2003
Příspěvků: 145

Re: 1.pokus rada (Win uzivatele poradte plz.) Příspěvek č. 2 

Old Post 17.03.2003 v 19:12
jaltman je offline   Click Here to See the Profile for jaltman   Find more posts by jaltman   Click here to Send jaltman a Private Message   Click Here to Email jaltman     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
perplextor
Newbie

Registrován: 19.01.2003
Příspěvků: 41

Příspěvek č. 3 

Jo, jo presne tak, jeste to cely projedu od A-Z, ja jen jestli treba... kdo vi Dik.

Old Post 18.03.2003 v 21:43
perplextor je offline   Click Here to See the Profile for perplextor   Find more posts by perplextor   Click here to Send perplextor a Private Message   Click Here to Email perplextor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:11.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz