CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Traffic shaper pod wokny
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
spachal
Newbie

Registrován: 30.05.2002
Příspěvků: 87

Question Traffic shaper pod wokny Příspěvek č. 1 

Zdravim,
potrebuji poradit od nekoho, kdo ma zkusenosti s provozem pripojeni k inetu pod wokny.
Potrebuji 'rozjet' pripojeni WLAN site s pripojenim k inetu tak, aby pro kazdeho clena site (v zavislosti na MAC ci IP) bylo mozne nastavit minimalni garantovanou rychlost pripojeni k inetu a pokud by zustalo pasmo nevyuzite, aby se dynamicky zvysovala a snizovala tato jeho rychlost. Asi to spatne popisuji, ale snad to je alespon trochu pochopitelne ..
Neni problem vytvorit sit a pristup nastavit pres proxy server, ale neni mozne, aby par lidi stahovalo jak o zivot a ostatni si ani nestahli maily ..
Planujeme vytvoreni neceho na principu czfree v K.Varech a ted shanim uz prakticka reseni. Problem je v tom, ze si s *nixem moc nerozumim a rad bych celou sit spravoval pro Windows ..
Poradi mi nekdo?
Predem diky, krasny den! honza

Old Post 12.03.2003 v 10:06
spachal je offline   Click Here to See the Profile for spachal   Find more posts by spachal   Click here to Send spachal a Private Message   Click Here to Email spachal   Visit spachal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
raul
Newbie

Registrován: 09.09.2002
Příspěvků: 27

ttc Příspěvek č. 2 

Old Post 12.03.2003 v 10:57
raul je offline   Click Here to See the Profile for raul   Find more posts by raul   Click here to Send raul a Private Message   Click Here to Email raul     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spachal
Newbie

Registrován: 30.05.2002
Příspěvků: 87

Diky za pomoc Příspěvek č. 3 

Diky za tip, ale po zkusenostech ostatnich a jejich zazitcich s win applikacemi to radeji rozchodim na linuxu ..
Mozna az bude v budocnu cas experipentovat s jiz rozchozenou siti, pak mozna se do toho pustim, ale ted radeji pujdu cestou nixu a podpory od ostatnich .. ..
Krasny den! honza

Old Post 30.03.2003 v 13:05
spachal je offline   Click Here to See the Profile for spachal   Find more posts by spachal   Click here to Send spachal a Private Message   Click Here to Email spachal   Visit spachal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
raul
Newbie

Registrován: 09.09.2002
Příspěvků: 27

x Příspěvek č. 4 

sem chtel jenom poradit, ses ptal tak odpovidam..

vzhledem ke zkusenostem mym s linuxem jsem rad ze mi ttc uz nekolik mesicu funguje a nepada (na trech strojich).

zatimco host ap ktery asi funguje je pouze v connected foru, tak k tomuhle jsem se dostal normalne..

Btw: kolik das na lidi ktery misto aby ti rekli co a jak, tak kecaj ze uz host ap facha a nepada (proc se tedy toto hostap neobjevi tady, aby ho clovek mohl pouzit, i s nejakym navodem co a jak ?)


No nic, udelej to jak chces, ptal ses, ja odpovedel.

Old Post 30.03.2003 v 19:39
raul je offline   Click Here to See the Profile for raul   Find more posts by raul   Click here to Send raul a Private Message   Click Here to Email raul     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spachal
Newbie

Registrován: 30.05.2002
Příspěvků: 87

:) Příspěvek č. 5 

Oh no, omlouvam se, pokud ta reakce vyznela nejak spatne ..
Tak to skutecne mysleno nebylo, jen jsem od te doby, co jsem psal puvodni dotaz, ziskal zase nejake podrobnejsi informace..

Samozrejme, i ja bych byl pro to, abych cely system rozbehnul cely pod win, bylo by to pro me mnohem snazsi nezli se 'ucit' linux, ale chci mit vsechno v poradku i po licencni strance .. Mam (ci brzy budu mit) ActionPack od MS (ve zkratce pro interni potrebu OEM partnetu mnoho produktu za velmi nizky peniz), mam znalosti na urovni MCP .. Takze by bylo porizeni Total Traffic Control sw paradni veci, ale ta cena mi vyrazila dech .. $4000 je proste pro NGO organizaci nemyslitelna .. (tim nerikam, ze to je problem ziskat plnou verzi 'zadarmo', ale to se mi moc nechce..). Bohuzel reseni ISA serveru je bez AD stale prakticky nepouzitelne a v dusledku je konfigurace pod *nixem i snazsi na obsluhu..
Toz asi tak.
Uz je nakoupen i hw, schazi jen flashIDE disk a docela me potesilo, ze se cela potrebna distribuce vejde na 64MB flash. S tou stabilitou to chci resit pres 'resetator' (watchdog), je to sice nesystemove reseni az se mi jezi chlupy na tele, ale je to zatim metoda nejmensiho zla ..

Takze jeste jednou diky za pomoc, je dobre alespon vedet o necem, ze to existuje. Lightspeed jsem uz kontaktoval s prosbou, zda by v ramci referenci nebyli ochotni povolit alespon jednu instalaci dobrovolne zadarmo, ale podle (zadne) reakce to asi neslavilo uspech .. Pokud by se neco zmenilo, dam vedet.
Jeste jednou diky za pomoc, krasny den! honza

Old Post 31.03.2003 v 23:16
spachal je offline   Click Here to See the Profile for spachal   Find more posts by spachal   Click here to Send spachal a Private Message   Click Here to Email spachal   Visit spachal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
raul
Newbie

Registrován: 09.09.2002
Příspěvků: 27

tak to souhlas Příspěvek č. 6 

V ramci svych moznosti se snazim mit software take legalne, neco jde hned neco jde za chvili, je pravda ze jsem o moznosti kontaktovat lightspeed take uvazoval. Byl bych proto rad, kdyby jste me informoval, jaka byla jejich reakce. Cenu cca 100$ bych napriklad byl ochoten zaplatit. (Je to sice sranda, ale symbolika je symbolika) (Ono mezi nama, kdo si muze z CR dovolit zaplatit za soft 4000$, to by me zajimalo)

(BTW Resetator ??? Me se chlupy nejezej, me opadaly)

Old Post 31.03.2003 v 23:45
raul je offline   Click Here to See the Profile for raul   Find more posts by raul   Click here to Send raul a Private Message   Click Here to Email raul     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spachal
Newbie

Registrován: 30.05.2002
Příspěvků: 87

Příspěvek č. 7 

OK, pokud by se chlapci z lightspeed ozvali, rad jejich reakci preposlu. Ale nevidim to moc ruzove, to uz by jsem mel alespon zpravu ze muj pozadavek zaznamenali bla bla bla ..
Ale ono ticho po pesine
btw, ta cena $4000 je jen za educational verzi, ty plne stoji okolo $8000 a to uz je setsakra moc ..
No nic, diky za reakci, krasny den! honza

Old Post 01.04.2003 v 00:13
spachal je offline   Click Here to See the Profile for spachal   Find more posts by spachal   Click here to Send spachal a Private Message   Click Here to Email spachal   Visit spachal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:02.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz