CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Jakou anténu na 1,7 km?
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
JindraV
Newbie

Registrován: 08.03.2003
Příspěvků: 1

Jakou anténu na 1,7 km? Příspěvek č. 1 

Nazdar lidičky. Prosím poraďte. Chci vybudovat bezdrátové pojítko mezi domy na 2 kopcích, které jsou vzdáleny asi 1,7 km. Na obou stranách budou D-linky DWL-900AP+ (už jsou koupené). Na tom druhém domu je sektorová anténa 10 nebo 12 dbi (nevím přesně).

Můj dotaz zní:
Jakou antému si mám pořídit, aby byl signál kvalitní? Protože se v tom nevyznám, vybíral jsem čistě podle ceny.
Našel jsem v "Ceny mikrovlnných zařízení" nabídku na ASU14 za 1233,-- Kč. Na to mi ale kamarád, ke kterému se chci připojit a který má přece jenom aspoň nějaké zkušenosti, řekl, že něvěří, že by to fungovalo na tuto vzdálenost. Nezdá se mu totiž "moc směrová". Radši by volil nějakou klasičtější konstrukci.

Tak se chci zeptat, zda (u této vzdálenosti) záleží jen na zisku antény a nebo i na jejím tvaru/konstrukci (má na mysli jen směrové antény)? Pokud považujete ASU14 za nevhodnou, kterou byste mi doporučili, aby to stálo ale co nejméně, ale fungovalo to? (když napíšete kde a za kolik se dá koupit, budu rád)

PS: Viditelnost mezi domy je skvělá.
PS: Z těch levných, jsem ještě objevil YAGi M101 Siemens se ziskem 12db za 1550,- Kč s DPH. Co třeba ta?

Za jakoukoliv (fundovanou) odpověď předem děkuji.
JindraV

Naposledy upravil JindraV 18.11.2007 v 17:54

Old Post 17.03.2003 v 20:43
JindraV je offline   Click Here to See the Profile for JindraV   Find more posts by JindraV   Click here to Send JindraV a Private Message   Click Here to Email JindraV     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

viditelnost je skvělá? Příspěvek č. 2 

Old Post 17.03.2003 v 21:04
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blacks
Junior Member

Registrován: 30.07.2002
Příspěvků: 153

Yagi od klipu Příspěvek č. 3 

a ty uz jsi mel v ruce tu 17db od klipu??
ja jsem tu moznost mel a radeji bych volil jinou ,
prijde mi to ze to dela nekdo doma na kolene a ne profi antena, a to jako radioamater uz mam s antenama nejakou zkusenost.
CUS

Old Post 18.03.2003 v 05:00
blacks je offline   Click Here to See the Profile for blacks   Find more posts by blacks   Click here to Send blacks a Private Message   Click Here to Email blacks     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

17 ne 12 ano Příspěvek č. 4 

Už jsem jinde psal, že mi přišla ta 12dBi Yagina společně s objednanou 24dBi anténou (asi jako bonus, nebo omylem). A funguje normálně. Ovšem je pravda, že je to dělané na koleně.

Naposledy upravil Jetson 18.03.2003 v 07:02

Old Post 18.03.2003 v 06:59
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jenik
Junior Member

Registrován: 12.11.2002
Příspěvků: 296

re Příspěvek č. 5 

1,7 km na plechovky s prehledem pokud je prima viditelnost
mno a jak psal jetson, nebal bych se toho dlinka dat jenom na ty biciky, pac mne se chylil o 5 dbi slabsi Edimax AP bez jakych koliv anten na edimaxe ktery byl 950 metru ode mne a jeste pod strechou.

mno a s 8dbi vsesmer sem ho chytal pres 2 skla
a s 18dbi smer sem mohl jit skoro az za zed

nerikam ze nejakej ten paket vobcas odpadl, ale rikam toto

skus ty ap jenom tak proti sobe na tu finalni vzdalenost
a pak bych koupil nejakou antenu tak abys nepresahl onech 20 db.

takze skus si sehnat nejakou 6 dbi antenu a ten zbytek utlum na konektorech bleskach atd...

nebo nejaky 24db smerovky ale musis stlumit ap o 24+19-ztraty-20norma = vysledek o kolik dolu .

nebo si nasetri 32tis korunek a kup si divergentni antenu s cirkulatorem a udelej si spoj na plnej knedlik. Ty anteny maji nad 32 db ale nevysilaji vic jak 100mw, takze budes v norme.

Nebo si postav ronju otestuj jako prvni uplink 1,7km.

Panove ja ci bydlet na horach, kdyz sem letos byl, tak mne dostala myslenka, ze se sikovne umistnenou antenou, bych mohl mit tak 400 useru ))
minimalni zastavba a viditelnost na 10km vsude a mlha je nas pritel pac je to vodic

E.O.F.

__________________

Old Post 18.03.2003 v 08:28
jenik je offline   Click Here to See the Profile for jenik   Find more posts by jenik   Click here to Send jenik a Private Message   Click Here to Email jenik   Visit jenik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wanthalf
Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 316

Příspěvek č. 6 

Jo, na 1.7 km staci i plechovka, pokud to neni moc zarusene a nevysi na tom moc klientu. Ja jsem pripojen k AP na 1,7km s plechovkou skrz zavrene okno a dokud to nekdo neprebije silnym signalem zblizka, je to OK. I kdyz pokud vysila hodne lidi, signal hodne lita. Ale dokud nezacnou tahat velky mnozstvi dat, chytam se v pohode. Ruseni je neprijemne, asi prejdu na smerovejsi antenu, ale ne proto, ze by zisk byl nedostatecny, ale abych nechytal kdeco a hlavne aby me lepe slysela antena na druhe strane (je tam 10dB sektorovka).

Wanthalf

Old Post 18.03.2003 v 12:11
wanthalf je offline   Click Here to See the Profile for wanthalf   Find more posts by wanthalf   Click here to Send wanthalf a Private Message     Visit wanthalf's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
covex
Member
zastupce cloudu 10.18


Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 234

Příspěvek č. 7 

Pokud chces kvalitni prijem a navic minimalne rusit sve okoli, neni duvod nekoupit 14dB ISM14. Je to dobra a mala antena. Z velke casti ovsem zavisi opuzita antena na tom jak budes mit dlouhy kabel. Pokud to bude 7m H155 tak ve velmi zarusene oblasti jako device neni spolecne se vsemi konektory prijem na 1.2km nic moc.
ASU14 ma 32x32stupnu vyzarovani uhel a zbytecne tim budes pokryvat velky usek.

Old Post 18.03.2003 v 15:00
covex je offline   Click Here to See the Profile for covex   Find more posts by covex   Click here to Send covex a Private Message     Visit covex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:48.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz