CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > HostAP > Patch na HostAP - nastavení parametrů po HW resetu a další
123456789
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
cijoml
Prudič

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 735

Příspěvek č. 81 

Dnes jsem prelozil 0.0.4ku a neobsahuje ovladani vykonu. :(

__________________

I am the Linux/UNIX user only!!! It is because of Linux/UNIX is like teepee. No Windows, no Gates, Apache inside!!!

Old Post 31.07.2003 v 22:13
cijoml je offline   Click Here to See the Profile for cijoml   Find more posts by cijoml   Click here to Send cijoml a Private Message   Click Here to Email cijoml   Visit cijoml's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
covex
Member
zastupce cloudu 10.18


Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 234

Příspěvek č. 82 

Slysel jsem ze v hostap se take zmenil rozsah hodnot link quality (tzn. uz to neni 0-92/92) muzete mi nekdo rici jako to je.. v changelogu nic neni a nemam to zatim kde vyzkouset. Vraci to patch na puvodni hodnoty? (predpokladam ze asi ne..)

Old Post 01.08.2003 v 22:15
covex je offline   Click Here to See the Profile for covex   Find more posts by covex   Click here to Send covex a Private Message     Visit covex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jbohac
Team Leader

Registrován: 16.05.2002
Příspěvků: 329

Příspěvek č. 83 

__________________

let's meet on IRC!
#czfree.net/IRCNet (irc.felk.cvut.cz)
#czfree.net/irc.czf

Old Post 02.08.2003 v 00:00
jbohac je offline   Click Here to See the Profile for jbohac   Find more posts by jbohac     Click Here to Email jbohac   Visit jbohac's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ctirad
Senior Member

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 84 

Old Post 02.08.2003 v 08:57
Ctirad je offline   Click Here to See the Profile for Ctirad   Find more posts by Ctirad   Click here to Send Ctirad a Private Message   Click Here to Email Ctirad     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cijoml
Prudič

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 735

Příspěvek č. 85 

Jo ja v klient modu mam 0-92

__________________

I am the Linux/UNIX user only!!! It is because of Linux/UNIX is like teepee. No Windows, no Gates, Apache inside!!!

Old Post 03.08.2003 v 19:08
cijoml je offline   Click Here to See the Profile for cijoml   Find more posts by cijoml   Click here to Send cijoml a Private Message   Click Here to Email cijoml   Visit cijoml's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
moti
Newbie

Registrován: 14.02.2003
Příspěvků: 57

Příspěvek č. 86 

Zkoumal jsem jak se chova nastavovani vykonu u 0.0.4 s patchem od jbohac. A dosel jsem k nasledujicim zaverum:

-128 = maximalni vykon
...
0 = stred
...
127 = default = minimalni vykon

Lze to zadavat take jako unsigned cisla (od 0 - 255), ale je to samozrejme nespojite a trochu dost matouci. Jinak to jede modulo 256. Testoval jsem to skriptem, ktery postupne menil vykon od 0 do 255 pripadne -128 do 127 a druhym sktiptem jsem sledoval silu signalu na protistanici. Dokonce mam nekde pekny graf. Rozdil v nejsilnejsim a nejslabsim signalem je podle Netstumbleru cca 30dB. (OT: Jinak by me zajimalo, jaky je max vykon XI-626, protoze na jedne homologaci je uvedeno 15dB a na druhe je 18dB :-/

Mimochodem jsem se dival do zdrojaku a je v tom pekny curbes. Struktury v WE jsou brane treba jako unsigned char a potom se to bere ve iwconfig jako signed int, porovnava se s maximalni hodnotou sily signalu (unsigned char - tusim okolo 140 pro silu signalu a 92 pro kvalitu) a kdyz je mensi (nebo vetsi? - ted uz nevim), tak se to vypisuje ve tvaru 10/140, jinak se odecte 0x0100 (256) a vypise se v dB. Docela sila ne?

Kazdopadne hodnoty sily signalu a kvality v rezimu client jsou uplne nesmyslne at se berou jako signed nebo unsigned, dB nebo mW.

Co je na tom nejhorsi, ze to zrejme ovlivnuje chovani hostAP, protoze podle sily a kvality signalu se _asi_ voli rychlost vysilani ramcu.

Jake s tim mate zkusenosti?

Moti

Old Post 05.08.2003 v 13:56
moti je offline   Click Here to See the Profile for moti   Find more posts by moti   Click here to Send moti a Private Message   Click Here to Email moti     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
moti
Newbie

Registrován: 14.02.2003
Příspěvků: 57

Příspěvek č. 87 
FAQ Kandidát

Old Post 05.08.2003 v 21:35
moti je offline   Click Here to See the Profile for moti   Find more posts by moti   Click here to Send moti a Private Message   Click Here to Email moti   Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jbohac
Team Leader

Registrován: 16.05.2002
Příspěvků: 329

vykon Příspěvek č. 88 

__________________

let's meet on IRC!
#czfree.net/IRCNet (irc.felk.cvut.cz)
#czfree.net/irc.czf

Old Post 05.08.2003 v 22:46
jbohac je offline   Click Here to See the Profile for jbohac   Find more posts by jbohac     Click Here to Email jbohac   Visit jbohac's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mikulas
Member

Registrován: 22.10.2002
Příspěvků: 393

Příspěvek č. 89 

Ahoj kluci/holky - zajimalo by me, jestli mate uz nejake zkusenosti s hostapem ve verzi 0.1.0 (z CVS), respektive s regulaci vykonu. Nedavno jsem ho nasadil, protoze 0.0.3 zvladala maximalne 80kB/s a 0.0.4 naopak pri plnem vykonu totalne zahltila router (p166) a to tak, ze nedokazal ani obsluhovat ostatni pripojene.

Navic obe predesle verze u me vykazovaly spoustu erroru s asociaci klientu (jak uz bylo mnohde popsano).

---

Neco jsem o tom hledal a asi to neni zpetne kompatibilni verze (mysleno v ohledu na patche). Je tam snad i nejaky experimentalni mode (musi se neco odkomentovat) jak usetrit sbernici zbytecnych preruseni - pro ty co s timhle meli problemy.

Stupnice vypada na 0/92, ale jak je to s vykonem (dBi/hex hodnoty) to opravdu nevim. Snad to bude brzy stable, me to zatim jede jak nejlepe muze. V debugu zmizely stare nudne errory a objevily se nove hlasky, alespon mam zase co lustit

Kdyby nekdo, kdo uz se nekdy vrtal ve zdrojacich "neco" zjistil, hodte info. Dik

Old Post 17.09.2003 v 14:38
Mikulas je offline   Click Here to See the Profile for Mikulas   Find more posts by Mikulas   Click here to Send Mikulas a Private Message   Click Here to Email Mikulas   Visit Mikulas's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jbohac
Team Leader

Registrován: 16.05.2002
Příspěvků: 329

patch pro dnesni CVS snapshot Příspěvek č. 90 

__________________

let's meet on IRC!
#czfree.net/IRCNet (irc.felk.cvut.cz)
#czfree.net/irc.czf

Old Post 24.09.2003 v 18:15
jbohac je offline   Click Here to See the Profile for jbohac   Find more posts by jbohac     Click Here to Email jbohac   Visit jbohac's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jbohac
Team Leader

Registrován: 16.05.2002
Příspěvků: 329

patch pro hostap 0.1.0 Příspěvek č. 91 

patch upraveny pro 0.1.0 najdete na zname adrese. Bohuzel jsem ho jeste nemohl moc otestovat, protoze na mem AP 0.1.0 proste nechodi jak ma: problem s acociaci klientu.

Sorry za delsi prodlevu od vydani 0.1.0, ale autor na me prichystal zaludny podraz - zmenu jedne struktury, a tak mi dalo chvili prace prijit na to proc mi to shazuje cely kernel ... no kdyz clovek pristupuje do jedne struktury a mysli si o ni ze je to jina...

__________________

let's meet on IRC!
#czfree.net/IRCNet (irc.felk.cvut.cz)
#czfree.net/irc.czf

Old Post 17.10.2003 v 23:23
jbohac je offline   Click Here to See the Profile for jbohac   Find more posts by jbohac     Click Here to Email jbohac   Visit jbohac's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cijoml
Prudič

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 735

Příspěvek č. 92 

Proc se s nim uz konecne nedohodnes at jsou tve patche v hostapu? Treba pristupne kompilaci jen pres nejaky parametr configure --enable-bohac nebo tak neco?

__________________

I am the Linux/UNIX user only!!! It is because of Linux/UNIX is like teepee. No Windows, no Gates, Apache inside!!!

Old Post 17.10.2003 v 23:27
cijoml je offline   Click Here to See the Profile for cijoml   Find more posts by cijoml   Click here to Send cijoml a Private Message   Click Here to Email cijoml   Visit cijoml's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jbohac
Team Leader

Registrován: 16.05.2002
Příspěvků: 329

Příspěvek č. 93 

__________________

let's meet on IRC!
#czfree.net/IRCNet (irc.felk.cvut.cz)
#czfree.net/irc.czf

Old Post 17.10.2003 v 23:41
jbohac je offline   Click Here to See the Profile for jbohac   Find more posts by jbohac     Click Here to Email jbohac   Visit jbohac's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
covex
Member
zastupce cloudu 10.18


Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 234

Příspěvek č. 94 

Muzes rozvest ten problem asociace klientu? Maji problem klienti se starsim hostap nebo vsichni?

Old Post 18.10.2003 v 15:12
covex je offline   Click Here to See the Profile for covex   Find more posts by covex   Click here to Send covex a Private Message     Visit covex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jbohac
Team Leader

Registrován: 16.05.2002
Příspěvků: 329

Příspěvek č. 95 

__________________

let's meet on IRC!
#czfree.net/IRCNet (irc.felk.cvut.cz)
#czfree.net/irc.czf

Old Post 18.10.2003 v 22:35
jbohac je offline   Click Here to See the Profile for jbohac   Find more posts by jbohac     Click Here to Email jbohac   Visit jbohac's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cijoml
Prudič

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 735

Příspěvek č. 96 

Mno tak mi dnes vytuhl hostap 0.1.1 v klientskym modu tak, ze jsem musel rebootovat :( chjo :( Nepomohlo ani odloadovat a naloadovat moduly :(( kruci :((

__________________

I am the Linux/UNIX user only!!! It is because of Linux/UNIX is like teepee. No Windows, no Gates, Apache inside!!!

Old Post 26.10.2003 v 00:15
cijoml je offline   Click Here to See the Profile for cijoml   Find more posts by cijoml   Click here to Send cijoml a Private Message   Click Here to Email cijoml   Visit cijoml's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:59.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123456789  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz