CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Chybí mi tu naprostý základ >> založení nového AP
1234
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
wearit
Member

Registrován: 29.01.2003
Příspěvků: 305

Příspěvek č. 17 

za "normalnich" okolnosti nefunguje spojeni AP v modu client s AP v modu AP!!!
Muselo by nekde vyslovne byt receno ze to jde.

Dale k Tvemu dotazu ohledne 2 AP. Muzes mit 1 AP v AP modu pokud:
1/ Mas nekoho s konektivitou do site kdo na tebe bude mit namirenou antenu a bude v Client modu (tj ze te "nasviti")
nebo
2/ Obe HW AP budou zvladat komunikaci spolu. Treba WL2450 se spolu domluvi v modu AP with Repeating a zaroven se Clienti mohou napojovat na ne
nebo
3/ pouzijes HostAP s protokolem... - ted si nevybavim jak se zove, ale najdes to ve foru o HostAP - umoznuje to komunikaci dvou (nebo vice) HostAP v AP modu...

Old Post 09.02.2003 v 15:25
wearit je offline   Click Here to See the Profile for wearit   Find more posts by wearit   Click here to Send wearit a Private Message   Click Here to Email wearit   Visit wearit's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

A to proč? Příspěvek č. 18 

Proč nefunguje spojení mezi AP a AP v client módu?? K čemu potom client mód u AP slouží?

Představoval jsem si HW AP jako client a přes ethernet propojeno s HW AP jako AP.

Old Post 09.02.2003 v 16:22
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oook
Senior Member

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 2325

Příspěvek č. 19 

Old Post 09.02.2003 v 16:32
oook je offline   Click Here to See the Profile for oook   Find more posts by oook   Click here to Send oook a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wearit
Member

Registrován: 29.01.2003
Příspěvků: 305

Příspěvek č. 20 

Spojeni AP client s AP AP samozrejme bezdratove funguje a k tomu ty mody jsou.
Potiz pri spojeni AP client a AP AP ethernet kabelem je nasnade... MAC adresy. Kdyz prijde na AP Client paket s MAC adresou ktera je za AP AP tak nevi kam ji ma poslat, nebo tak neco, nebo to mozna nevi ten AP AP, nevim, ale rozhodne to nefunguje... Nebo jsem to alespon nikdy nevidel funkcni... Mohl bych vyjmenovat seznam zarizeni u kterych VIM ze to nejde protoze jsem to zkousel...
Teoreticka moznost by byla ze ten AP AP by byl zaroven routerem (Nabizi to nejlevneji treba Benq). Pak by Ti odpadl problem s MAC adresama a fungovalo by to, jakoze VIM ze to funguje

Old Post 09.02.2003 v 16:35
wearit je offline   Click Here to See the Profile for wearit   Find more posts by wearit   Click here to Send wearit a Private Message   Click Here to Email wearit   Visit wearit's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

Heuréka Příspěvek č. 21 

A to jsem chtěl vlastně celou dobu slyšet. Můžeš to popsat podrobněji?

Old Post 09.02.2003 v 17:10
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wearit
Member

Registrován: 29.01.2003
Příspěvků: 305

Question Příspěvek č. 22 

jako jak podrobneji? Co vim tak jsem napsal

Old Post 09.02.2003 v 17:18
wearit je offline   Click Here to See the Profile for wearit   Find more posts by wearit   Click here to Send wearit a Private Message   Click Here to Email wearit   Visit wearit's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

podrobněji Příspěvek č. 23 

Myslím popsat realizaci toho AP client - ethernet - AP AP router. Jaký HW, jestli jsou tam nějaké záludnosti atd.

Naposledy upravil Jetson 09.02.2003 v 17:33

Old Post 09.02.2003 v 17:21
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wearit
Member

Registrován: 29.01.2003
Příspěvků: 305

Příspěvek č. 24 

Aha, takhle. No vzasade to funguje principielne tak jak jsem napsal. Prakticky si to muzes predstavit treba takhle:

ZCOM 1500 jako Infrastructure (jiny nazev pro AP Client mod)
kabel twist
Benq (nevybavim si typ) s treba NAT
kabel twist
Tvuj pocitac.

Problem s Benqem je ze nemam konektor na ext. antenu, ale neni problem ji tam dodelat. ta antenka se kterou je dodavan totiz vede uvnitr na PCMCIA kartu s konektorem...
To co je pred Benqem je jedna sit a to co je za nim (vcetne Tveho compu) je jina sit...

V principu by to mnelo jit s libovolnym AP a AP routerem...

PS.: jen k tomu ktere typy mi nechodili v zapojeni AP Client - AP AP jak jsem uvedl drive:
Planet/ZCOM WL 2450 (alias WAP900), ZCOM 1500 a 1510, Planet 1960...

PS.: prijde mi lepsi kombinace SWAP a HWAP. Ja mam na strane Client kartu v routeru a k nemu mam pripojene HWAP...

Old Post 09.02.2003 v 17:46
wearit je offline   Click Here to See the Profile for wearit   Find more posts by wearit   Click here to Send wearit a Private Message   Click Here to Email wearit   Visit wearit's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

2 wearit Příspěvek č. 25 

Tak už dám opravdu pokoj. Jen poslední doplňující otázky.

Z mého počítače stačí nakonfigurovat a mohu ho vypnout? (o to mi jde asi nejvíc, jinak už bych asi opravdu mohl realizovat SWAP HWAP)

Nemáš nějakou zkušenost s AP Z-COM 1450? Podle i4shopu by měl umět routovat.

Naposledy upravil Jetson 09.02.2003 v 18:28

Old Post 09.02.2003 v 18:17
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wearit
Member

Registrován: 29.01.2003
Příspěvků: 305

Příspěvek č. 26 

Ano staci nakonfigurovat a pak to muzes klidne vypnout a po zapnuti si to pamatuje tu konfiguraci

S tim ZCOMem ktery uvadis nemam skusenost... :(

Old Post 09.02.2003 v 18:23
wearit je offline   Click Here to See the Profile for wearit   Find more posts by wearit   Click here to Send wearit a Private Message   Click Here to Email wearit   Visit wearit's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jantar.czHQ
Member

Registrován: 22.11.2002
Příspěvků: 377

Příspěvek č. 27 

__________________

M.M.M.
alias suptrebe

Old Post 09.02.2003 v 18:47
jantar.czHQ je offline   Click Here to See the Profile for jantar.czHQ   Find more posts by jantar.czHQ   Click here to Send jantar.czHQ a Private Message   Click Here to Email jantar.czHQ   Visit jantar.czHQ's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

4ALL Příspěvek č. 28 

Naposledy upravil Jetson 09.02.2003 v 22:41

Old Post 09.02.2003 v 18:54
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mitch
Junior Member

Registrován: 27.05.2002
Příspěvků: 113

hw ap Příspěvek č. 29 

__________________

There are only 10 types of people in this world:
Those who understand binary, and those who don't.

Old Post 09.02.2003 v 20:45
mitch je offline   Click Here to See the Profile for mitch   Find more posts by mitch   Click here to Send mitch a Private Message   Click Here to Email mitch     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

re Příspěvek č. 30 

Díky za doplňující info.

Našel jsem na netu AP, který umí vše požadované z mé strany. Cenu se doufám dozvím již zítra, ale i tak to není řešení pro mne. Je to do 19" racku a na 230V. Já chci ty 2 HW AP právě i z důvodu možnosti napájet to buď po UTP a nebo (pokud použiji pro ethernet na oba AP jeden kabel) tak jen nějakou dvoulinkou. Switch doma mám včetně rozvodů, to je další důvod, proč chci tohle řešení. A v neposlední řadě, pokud to prdnu do nějaké krabice s rozumným krytím na komín, budu mít svody 2-3m.


Jestli to dobře chápu, pro client mód s HW AP musím mít stejné železo (stačí doufám výrobce) jako AP na který se chci dostat.

Naposledy upravil Jetson 09.02.2003 v 22:59

Old Post 09.02.2003 v 21:42
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mitch
Junior Member

Registrován: 27.05.2002
Příspěvků: 113

client Příspěvek č. 31 

jo, je to ta sama vec, jen tam ve web rozhrani nastavis, ze to ma mit rezim AP client + MAC adresu AP, ke kteremu se ma pripojit

__________________

There are only 10 types of people in this world:
Those who understand binary, and those who don't.

Old Post 10.02.2003 v 11:36
mitch je offline   Click Here to See the Profile for mitch   Find more posts by mitch   Click here to Send mitch a Private Message   Click Here to Email mitch     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PetrMegac
Newbie

Registrován: 29.08.2002
Příspěvků: 77

Příspěvek č. 32 

Jestli můžu, přidal bych svůj názor. Pro tvé řešení by bylo vhodné něco na principu:

HWAP Linksys BEFW11S4 - Je to AP + 4 portový switch 10/100 a zároveň router. Má WAN port, kterým se připojuješ dále a do něj připojíš WET11 což je ethernet bridge kterým se připojuješ k dalšímu AP. Není vhodné používat AP v client módu, protože většinou je schopno chodit jen proti AP stejné značky a to může být problém. Nevýhoda takového routeru je v tom, že neumožnuje přidělovat šířku pásma lidem za tebou a tudíž se s nimi dělíš o celé pásmo a může dojít k přetížení linky před tebou a ty si ani neškrteš. Zase výhoda spočívá v tom, že na půdu dovedeš 1xUTP a 1x230VAC, koupíš malý rozvaděč kam dáš trojtou zásuvku (doporučuji s přepě?ovou ochranou), oba Linksysy a vyvedeš kabely ke dvěma anténám.

Snad ti to pomůže.

Old Post 10.02.2003 v 12:29
PetrMegac je offline   Click Here to See the Profile for PetrMegac   Find more posts by PetrMegac   Click here to Send PetrMegac a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:29.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
1234  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz