CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Kladno > Bustehrad
1234567 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Beny
Junior Member

Registrován: 19.11.2002
Příspěvků: 261

Bustehrad Příspěvek č. 1 

Tak se tu mnozi dotazy ohledne konektivitu do Bustehradu.

Takze asi takhle. Az bude spusteno AP u Cooka a bude konektivita od CRA, myslim ze nebude problem dat dalsi smerovku na Bustehrad. Vyberte si u vas nejlepsi misto, kdo nejlepe vidi na Kladno a i na Bustehrad. Tam dejte smerovku na Kladno a AP pro vas.


Kontakty: beny ICQ 170499804
mrx111 344903585

Old Post 08.02.2003 v 09:12
Beny je offline   Click Here to See the Profile for Beny   Find more posts by Beny   Click here to Send Beny a Private Message   Click Here to Email Beny   Visit Beny's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

Já chci na mapu a Vy? Příspěvek č. 2 

Lidi, kdo jste z Buštěhradu a nebaví Vás cálovat věčně Telecomu (jinou možnost než ISDN jsem tady zatím neobjevil)?

ICQ 20780088

Naposledy upravil Jetson 08.02.2003 v 10:06

Old Post 08.02.2003 v 10:02
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jenik
Junior Member

Registrován: 12.11.2002
Příspěvků: 296

re Příspěvek č. 3 

no kdybych bydlel na bustiku, tak uz bych se sterbou urcite kontaktoval ))).

Hele, jestli muzu doporucit, tak udelaj par papers a dej to na ten vas bus station. Treba o tom ty lidi nevedi, a takhle si toho vsimnou a budou se vtom rejpat.

ale neci radit, hoy

__________________

Old Post 08.02.2003 v 17:27
jenik je offline   Click Here to See the Profile for jenik   Find more posts by jenik   Click here to Send jenik a Private Message   Click Here to Email jenik   Visit jenik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Podrazsky
Newbie

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 19

Příspěvek č. 4 

Nazdárek.
Skvělý, že se něco začíná dít.. :-)
Já jsem se tady v Buštěhradě na podzim dohodl s Davidem R., že uděláme linku s Ronjou. Záhy jsem postavil elektroniku, ale s konstrukcí a instalací optiky čekám na jaro..

O letácích jsem přemýšlel, ale říkal jsem si, že kdyby se někdo našel, stejně bych mu nemohl nic slíbit, ani připojení do Kladna..

Tak doufám, že to Cook brzy rozjede. Jen jestli je sem od něj vidět..
Myslím, že na Kladno mám z Buštěhradu relativně "dobrý" výhled - i když toho zas moc nevidim - ale lepší by to mohlo být snad jen z činžáků nad vodojemem a pod. Buštěhrad vidím skoro celý, tak myslím, že AP by jsem mohl udělat. Scházejí ale ty peníze..

Potřeboval bych ale poradit ohledně HW a SW.
Narazil jsem na Mikrovlnné PCI karty Proxim Symphony 1.6 Mbps (2.4GHz) s redukcí na TNC-konektor ... 2.000,- Kč
To by snad mohlo být použitelné??
Existuje nějaký SW AP pro WIN NT4.0? Běží mi na nich domácí server a nejraději bych je nechal.
Při provozu linka/AP používáte 2 sí?ovky, nebo běžně připojíte obě anteny na jednu??
Nějaké anteny bych pro začátek třeba i zbastlil, tak by to ohlo vyjít fakt jen na cenu karet.
Ty otázky jsem asi měl poslat někam jinam...

Beny, na čem se mám domluvit s MRX111? Já to tady poslední dobou nějak nesleduji. Odkud je?

Jdem do toho Jetsone.

Tak hodně úspěchů
Petr

Old Post 08.02.2003 v 23:40
Podrazsky je offline   Click Here to See the Profile for Podrazsky   Find more posts by Podrazsky   Click here to Send Podrazsky a Private Message     Visit Podrazsky's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

pro Podrazsky Příspěvek č. 5 

Já bydlím právě u vodojemu a výhled na Kladno mám naprosto čistý. Na Buštěhrad bych řekl také, jedině směr hřiště mám přikrytý činžákem za náma (má o patro víc šmejd jeden:-), ale na hřišti moc userů nepředpokládám. Podle mapy by ode mne mělo jít skvěle realizovat směrovku na Kladno a 65° sektorem pro kompletní Buštěhrad. Jen potřebuju 3 věci. Konektnout na Kladně, howkno (doufám, že základy mám, jde jen o wifi only věci) a prašule (přeci jen koupě bytu a jeho totál rekonstrukce mne dostala na kolena). Takže mám tak 2-3 měsíce na teoretickou přípravu. Potom už bych snad mohl vědět co chci a mít na to.

Naposledy upravil Jetson 09.02.2003 v 09:42

Old Post 09.02.2003 v 06:24
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Beny
Junior Member

Registrován: 19.11.2002
Příspěvků: 261

To Podrazsky Příspěvek č. 6 

S Mrx111 se domluv na cene pripojeni. Zatim je konektivita ode me, ale to uz netaci. Jedna s CRA, zatim je to v jednani, ale myslim, ze v dohledne dobe se ode me odpoji a necha celou konektivitu na CRA. Cena bude za 64kbps 650,- Kc. Ale myslim, ze pokud zbudujete AP pro Bustehrade, tak ze se s nim na necem domluvis /slevy, jakou kenkt. pro Bustehrad/.
K tomu HW. Nevim jestli se daji PCI karty rozchodit na woknech, jako AP. Vim ze kluci jedou na Linuxu s 626 od Zcomaxu. To funguje dobre, snad jen je problem se na ne napojit s HW AP jako klient, ale to uz se take resi. Pokud by ty karty fungovaly na NT jako AP, pak by ti stacily dve, jedna jako klient na Kladno a druha jako AP pro Bustehrad. Ja bych to ale stejne resil jinak. Po tom co jsme zprovoznili nase HW AP od Edimaxu bych ho pouzil pro cely Bustehrad. Tu 626 bych dal jako klient proti Kladnu, bude zalezet ale na tom, kam se napojite a co tam bude za AP. 626 jdou i proti AP Edimax 7205 jako klienti.
K antenam a kartam. Daji se pripojit dve anteny na AP pro pokryti dvou sektoru pres rozbocovac. Je ale dosti velky utlum na slucovaci, ten stoji take asi 1800,-. Neda se to ale vyuzit tak, aby jdna antena byla jako klient na Kladno a druha jako AP. Musais mit proste dve WiFi karty, dve zarizeni.
K tem tvym kartam co mas. Nevim jestli by se to dalo pouzit. Nekdo me psal, ze ma taky nejake 2 M karty, ale ja myslim, ze by to asi nefungovalo. Da se to ale samozrejme vyzkouset. K te cene. Myslim, ze mame nejaky kontakt na PCI karty podobne 626 za 2200,- bez dph.
Zatim drzim palce, at Vam to co nejdrive frci. Sezente co nejvice useru a na AP pro Bustehrad se slozte, at jste co nejdrive aspon na siti. Mej se, cusec Beny.

Old Post 09.02.2003 v 08:18
Beny je offline   Click Here to See the Profile for Beny   Find more posts by Beny   Click here to Send Beny a Private Message   Click Here to Email Beny   Visit Beny's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jenik
Junior Member

Registrován: 12.11.2002
Příspěvků: 296

re Příspěvek č. 7 

jestli muzu neco rict, tak bych zapomnel na ty 2 mbps mezi kl a bustikem skusil bych ronju, i kdyz ¨rikaji 800 metru nebo kilak, nefim ted jak je to daleko. Jinak na kl bust bych doporucoval smer smer a vlastni ap jako bridge treba, aby to bylo vykonne.

A pokud by se to podarilo, tak bych prihodil i nejakou korunu na propojeni bustiku s dedinou (praha) tedy pokud by to slo. Myslim si ze by se to tam dalo dostrelit se slusnym HW. Na to by se slozilo cely kladno pocitam.
¨
Ale ted nevim odkud je to bliz, jestli od vas nebo od nas. Kazdopadne by to bylo skvely, kdyby to slo dostat se az tam.

Drzim vam palce aby vam to makalo.
Hoy

__________________

Old Post 09.02.2003 v 16:57
jenik je offline   Click Here to See the Profile for jenik   Find more posts by jenik   Click here to Send jenik a Private Message   Click Here to Email jenik   Visit jenik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

2 jenik Příspěvek č. 8 

Pokud by se ozval ten člověk, co tady psal, že má přístup na silo v Buštěhradu, byla by Praha velice reálná. Oproti Kladnu máme výhodu, že se vezem do Prahy na okraji letiště.

Naposledy upravil Jetson 09.02.2003 v 17:27

Old Post 09.02.2003 v 17:16
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jenik
Junior Member

Registrován: 12.11.2002
Příspěvků: 296

re Příspěvek č. 9 

nemyslis, ze prave to letiste bude problem ?
letadla, a velky radiovy traffic.

treba by to bylo realne, i kdyz hodne lidi tvrdi, ze asi jedine Breeznet.

hoy

__________________

Old Post 09.02.2003 v 17:55
jenik je offline   Click Here to See the Profile for jenik   Find more posts by jenik   Click here to Send jenik a Private Message   Click Here to Email jenik   Visit jenik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

2 jenik Příspěvek č. 10 

No já právě myslím, že problém letiště se týká spíš Kladna. Pokud my bysme měli zařízení na silu, jedeme tak maximálně přes práh dráhy a to by nemusel být tak výrazný problém. Důležité je, pokud je mapa alespoň přibližná, že mineme infrastrukturu a stříkáme na SlummerCZ de facto volným terénem..

Old Post 09.02.2003 v 18:25
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jenik
Junior Member

Registrován: 12.11.2002
Příspěvků: 296

re Příspěvek č. 11 

tak to by bylo cool.

Pockame az se nam ozve ten silar, nebo kdo ho zna necht ho kontaktuje.
Pak bych navrhoval kontakt s protejskem a udelat test.
Az by sme vedely ze by to bylo realizovatelne, tak by sme se asi slozily na HW jak v praze tak na silu. a Vy si tam muzete vybudovat AP ze ?.

__________________

Old Post 09.02.2003 v 19:16
jenik je offline   Click Here to See the Profile for jenik   Find more posts by jenik   Click here to Send jenik a Private Message   Click Here to Email jenik   Visit jenik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

Ap Buštěhrad Příspěvek č. 12 

Pro Buštěhradský AP by byl nejideálnější vodojem co mám u baráku. Od toho tak mít klíče. Vidí totiž i do údolí, o čemž u toho sila pochybuji. Navíc se dá použít 65° anténa pro pokrytí celého Buštěhradu, což zase podle mne od toho sila nejde.

Old Post 09.02.2003 v 19:21
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Beny
Junior Member

Registrován: 19.11.2002
Příspěvků: 261

Acces Příspěvek č. 13 

Tak koukam, ze se bude Kladno napojovat na Bustehrad a ne obracene. To by bylo skvele tahnout konekt. z Dediny. Drzim palecky at se date dohromady a jak rikal Jenik urcite by se na HW Kladno urcite slozilo.
Zatim cusec, Beny.

Old Post 09.02.2003 v 21:37
Beny je offline   Click Here to See the Profile for Beny   Find more posts by Beny   Click here to Send Beny a Private Message   Click Here to Email Beny   Visit Beny's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Podrazsky
Newbie

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 19

Příspěvek č. 14 

O tom, že má domluvený přístup na sila psal strestik.

Old Post 09.02.2003 v 21:49
Podrazsky je offline   Click Here to See the Profile for Podrazsky   Find more posts by Podrazsky   Click here to Send Podrazsky a Private Message     Visit Podrazsky's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

2 Podrazsky Příspěvek č. 15 

No jo, ale když Vy jste všichni tak hákliví na email. U Tebe stačilo juknout na inet stránku a bylo po problému, ale Strestika jsem si musel najít až přes ICQ.

Old Post 09.02.2003 v 22:45
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JaSt
Member
zastupce cloudu 10.102


Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 25

Příspěvek č. 16 

Old Post 10.02.2003 v 09:30
JaSt je offline   Click Here to See the Profile for JaSt   Find more posts by JaSt   Click here to Send JaSt a Private Message   Click Here to Email JaSt     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:08.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
1234567 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz