CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > spojení 2AP (vysvětlení termínů)
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
milanc
Member

Registrován: 27.12.2002
Příspěvků: 452

spojení 2AP (vysvětlení termínů) Příspěvek č. 1 

Ahoj,
můj dotaz je zcela jistě dosti amatérský, ale stále se nějak nechytám. Mám jeden AP (Linksys WAP11) ke kterému se připojují WiFi uživatelé... AP pokrývá velkou část území, nicméně uživatelé pod ním (v paneláku) nebo na druhé straně signál takřka nemají (180stupnu antena)

Chtěl bych tedy pořídit další AP a nasmerovat ho na tento stavajici, přímá viditelnost a pokrýt tak zbytek.

Otázka zní: existuje nějaké řešení spojení AP+klienti<>AP+klienti? Mohl by mi nekdo ve strucnosti vysvetlit pojmy point2multipoint apod? Jestli se v takovém případě využívá stejný kanál nebo musí být rozdílný... případně navrhnout úplně jiné řešení. Díky za pomoc

Old Post 31.01.2003 v 12:47
milanc je offline   Click Here to See the Profile for milanc   Find more posts by milanc   Click here to Send milanc a Private Message     Visit milanc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
plysak
Junior Member

Registrován: 20.08.2002
Příspěvků: 152

Re: spojení 2AP (vysvětlení termínů) Příspěvek č. 2 

__________________

Old Post 31.01.2003 v 14:57
plysak je offline   Click Here to See the Profile for plysak   Find more posts by plysak   Click here to Send plysak a Private Message   Click Here to Email plysak   Visit plysak's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wrana
Newbie

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 6

Příspěvek č. 3 

problem bude nejspis v tom, ze tvoje antena sice vysila 180°, ale treba jenom 15 ° vertikalne, takze pokud chces nekoho pripojit primo pod tebou, tak nebude mit signal ani prima viditelnost mu nepomuze
jeste jednu antenu - treba sektorovku - sloucit je a melo by to byt lepsi
ber to spis jako nazor nez jako odbornou radu...
byl bych rad, kdyby tento nazor nekdo technicky zdatnejsi vyvratil nebo podporil ...


*w*

__________________

freedom / needed to fight for

Old Post 31.01.2003 v 15:28
wrana je offline   Click Here to See the Profile for wrana   Find more posts by wrana   Click here to Send wrana a Private Message   Click Here to Email wrana     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
milanc
Member

Registrován: 27.12.2002
Příspěvků: 452

Přesně Příspěvek č. 4 

Vystihl jsi to přesně, jde mi hlavně o ty lidi x pater pod vysílací anténou. Tahnout tam UTP se mi moc nechce, krom toho je tato bytovka na kopci, tedy se nepokryjí ani další domy těsně okolo (níže)...

Mě jde spíš o ten původní dotaz: je možné proti sobě provozovat 2AP a na každém x klientů? Předpokládám stejnou sí? se shodným adresním rozsahem, tedy žádné routování apod.

Old Post 01.02.2003 v 13:14
milanc je offline   Click Here to See the Profile for milanc   Find more posts by milanc   Click here to Send milanc a Private Message     Visit milanc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
reep
Newbie

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 59

Příspěvek č. 5 

Old Post 02.02.2003 v 13:12
reep je offline   Click Here to See the Profile for reep   Find more posts by reep   Click here to Send reep a Private Message   Click Here to Email reep     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:43.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz