CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Jižní Morava > Prostějov
« 14151617181920212223242526 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
radekpv
Junior Member

Registrován: 24.02.2003
Příspěvků: 127

Příspěvek č. 305 

ahoj
Lyon: s tím Linuxem ti pomůžu, i když: dal jsem na italskou RH7.3 a budu to asi muset nějak zupgradovat. takže nakonec asi budem dělat stroje dva.
jiná poznámka z fóra: zdá se, že není příliš vhodné kůli stabilitě dávat na tato místa příliš slabé stroje. měl jsem vyhlédnutý jeden MB (procesor via cosi, 3x pci ... edit: konkrétně ECS P6VEM3, cena byla asi 2000,- ) ale v levi ho přestali prodávat, že už je starý. Zatím mám na obou AP (ONE i Italska) P 150 a P133.
Uvidíme, jak se to vyvine.
radekpv

__________________

Radek Kohout
radekpv@pvfree.net

Naposledy upravil radekpv 14.08.2003 v 10:59

Old Post 14.08.2003 v 06:55
radekpv je offline   Click Here to See the Profile for radekpv   Find more posts by radekpv   Click here to Send radekpv a Private Message   Click Here to Email radekpv     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KoNG
Newbie

Registrován: 14.05.2003
Příspěvků: 56

Příspěvek č. 306 

radek: pokud potřebuješ nějaké díly tak napiš seznam věcí k dispozici jsme ti posílal

__________________

KoNG

Old Post 14.08.2003 v 13:54
KoNG je offline   Click Here to See the Profile for KoNG   Find more posts by KoNG   Click here to Send KoNG a Private Message   Click Here to Email KoNG   Visit KoNG's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lyon667
Junior Member

Registrován: 14.05.2003
Příspěvků: 116

Příspěvek č. 307 

KoNG: potreboval bych aspon 2GB disk, nejakou flopku a starsi keyboard pro kostelni router.. jinak zajet pro XI626ky by nemel byt problem, horsi to bude s antenama.. s konfiguraci routeru by nemel byt problem, zatim si vse zkousim u sebe na tom Mandraku a chodi mi tu snad vse co by bylo potreba.

Radek: no ja tam mam starsi AT desku Asus, do ni jsem strcil P75, ktera bezi oproti te P166 i na pasiv a funguje prakticky rovnocenne. Stabilita je zarucena. RedHat bych pouzil minimalne osmicku, i kdyz devitkovej Mandrake je mi taky velice sympatickej. Desku ECS NEBRAT! Ta by rozhodne stabilni nebyla, i kdyz nepochopil tvoji vetu, ze ma stabilita neco spolecneho s rychlosti. Hlavne musim vyzkouset, zda mi v te desce Zcomka pojede. Ale to si ji musim nejprve dovezt, ze..
Mimochodem tech routeru bude vic nez jen dva :)

Dale jsem premyslel o routovacim protokolu, ktery by bylo dobre v nasi siti pouzit. Jako nejlepsi se mi stejne zda technologie OSPF, ke ktere me privedl Yenik, ma spoustu vyhod i nektere nevyhody:
- routovani je dynamicke, tudiz funguje princip sdileni znamych dostupnych cest mezi sousednimi routery
- oproti RIPu vyhledava nejkratsi cestu podle casu, nikoli podle poctu hopu, coz bere ohled na zatizeni a rychlost site
- umoznuje rozlozeni posilanych paketu na vice cest, cimz se zvysuje efektivita vyuziti site jako celku
- nevyhoda, ze je to protokol pomerne novy a starsi hardware ho zrejme nezna; taky nevim co OSPF a Windows..

PS: pardon za malo komplexni informace, ale na psani mam vzdy jen minutu, nez mi ty zas*any WXP ohlasi ze nejaka sluzba byla ukoncena a system bude za minutu vypnut :(((

__________________

www.pvfree.net

Naposledy upravil lyon667 14.08.2003 v 19:42

Old Post 14.08.2003 v 19:17
lyon667 je offline   Click Here to See the Profile for lyon667   Find more posts by lyon667   Click here to Send lyon667 a Private Message   Click Here to Email lyon667     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lyon667
Junior Member

Registrován: 14.05.2003
Příspěvků: 116

Viruuus Příspěvek č. 308 

__________________

www.pvfree.net

Naposledy upravil lyon667 14.08.2003 v 21:00

Old Post 14.08.2003 v 20:53
lyon667 je offline   Click Here to See the Profile for lyon667   Find more posts by lyon667   Click here to Send lyon667 a Private Message   Click Here to Email lyon667     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DJBuldog
Newbie

Registrován: 26.05.2003
Příspěvků: 30

Příspěvek č. 309 

Ten vir je úplně dokonalý, také jsem ho dostal, ale z počátku jsem myslel, že jsem si něco podělal v nastavení, protože sem si těsně před tím s tím hrál.....

msg2pafka:
To zkusím rád!!! Ale budu muset trochu přemístit kabely, tak ti o tom podám hlášení až zítra.... OK? Máš to AP furt On-Line?? Když sem to tam prohledával naposled (myslím v úterý), tak mi to našlo jen ty bezejmené AP.

Nemá někdo udělanou tu plechovku???? Bych se chtěl podívat, jak to vypadá live...... a hlavně to i vyzkoušet, jestli to má cenu dělat

A to bude pro dnešek vše

Old Post 14.08.2003 v 23:38
DJBuldog je offline   Click Here to See the Profile for DJBuldog   Find more posts by DJBuldog   Click here to Send DJBuldog a Private Message   Click Here to Email DJBuldog   Visit DJBuldog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KoNG
Newbie

Registrován: 14.05.2003
Příspěvků: 56

Příspěvek č. 310 

__________________

KoNG

Old Post 15.08.2003 v 06:07
KoNG je offline   Click Here to See the Profile for KoNG   Find more posts by KoNG   Click here to Send KoNG a Private Message   Click Here to Email KoNG   Visit KoNG's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
radekpv
Junior Member

Registrován: 24.02.2003
Příspěvků: 127

Příspěvek č. 311 

Ahoj
Lyon: poznamka o vykonu vyplynula z fora - někde jsem tam četl, že u zatížených AP slabši stroje způsobovaly vytuhávání. Navíc, až dojde na dynamické routování, taky se nějaký ten výkon bude hodit. Ale v každém případě záeží na konkrétní konfiguraci AP. zatím ale bude stačit rourování statické a tam je to pohoda.
K ECS - zatím jsem měl tu čest jen s K7SEML a není s ní do teď problém (minimálně 2 kusy, na víc si nevzpomínám, ale je to možné).
Na Asusy nedám dopustit, MSI mi nesmí na oči ( 2 pokusy, obojí velmi nepřesvědčivé).

Plechovku mám k dipozici, pokud o ni má někdo zájem...

radekpv

__________________

Radek Kohout
radekpv@pvfree.net

Naposledy upravil radekpv 15.08.2003 v 06:58

Old Post 15.08.2003 v 06:53
radekpv je offline   Click Here to See the Profile for radekpv   Find more posts by radekpv   Click here to Send radekpv a Private Message   Click Here to Email radekpv     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yenik
Newbie

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 84

kolik vypocetni sily staci na AP Příspěvek č. 312 

podle mych zkusenosti je to spojene nadobi spolu s tim, jak:

- se udela instalace Linuxu (partitions, kompilace)
- jestli na stroji krome routovacich zalezitosti bezi i neco jineho (webserver,ftp,vselijeke jine zalezitosti)

a predevsim

- kolik nezaviskych lidi ma rootovo heslo (idealni je pocet=1)

obecne se zda, ze

- minimum = P130/32MB/4GB se dvema kartama XI-626 (je funkcni a prijaktelne stabilni)

- lepsi nez minimum P450/64MB/xxGB

Old Post 15.08.2003 v 11:32
yenik je offline   Click Here to See the Profile for yenik   Find more posts by yenik   Click here to Send yenik a Private Message   Click Here to Email yenik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lyon667
Junior Member

Registrován: 14.05.2003
Příspěvků: 116

Příspěvek č. 313 

KoNG: budu vdecen za kazdy kousek pevneho waru.. Kdyztak mi plz forwarduj ten seznam. dik.

Radek: to vytuhavani ovsem nema, jak pise Yenik, nic spolecneho s HW, ale spis na zatizeni site. Prirovnal bych to trochu k DoS utokum, ping-of-death apod. Je to proste treba zabezpecit proti prehlceni, i kdyz sam jeste nevim poradne jak. Ten protokol je sam o sobe vcelku narocnej, takze reseni bude nutne hledat v optimalni konfiguraci.

yenik: no ehm P450 obetovat na router, kteremu hrozi prepaleni bleskem je dle me kravina :), ale asi tam tedy vratim tu P166MMX, i kdyz zatim nevim jak vyresit chlazeni, protoze chladit aktivne neco, co neni primo pod kontrolou odbornika je vzdy riziko. Zvlast kdyz to nema ACPI monitoring, hrozba ze odejde vetrak je celkem vysoka, kdyz to clovek nemuze nijak kontrolovat.

Zkusim ted pristi tyden dovezt aspon jednu XI626ku, takze uvidim, jak to ten system ustoji.

__________________

www.pvfree.net

Old Post 16.08.2003 v 09:45
lyon667 je offline   Click Here to See the Profile for lyon667   Find more posts by lyon667   Click here to Send lyon667 a Private Message   Click Here to Email lyon667     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DJBuldog
Newbie

Registrován: 26.05.2003
Příspěvků: 30

Příspěvek č. 314 

Zdravím!!!

Když má HW AP dvě antény, tak buď může jet na jedné, na druhé nebo mezi něma přepínat dle lepšího signálu, že??? Ale jak je to myšleno??? Kdybych měl jednu směrovou anténu tam a druhou onam, tak by se klienti mohli připojovat na tu i na tu??? Nebo když by zrovna bylo přepnuto na tu tam, tak ti na té onam se nikam nepřipojí???

Kdybych vzal tu všesměrovku na 0-10000km a hodil ji za okno, dokázala by to propálit ze slavička až na zrzavý (cca 300m)???

Old Post 17.08.2003 v 22:10
DJBuldog je offline   Click Here to See the Profile for DJBuldog   Find more posts by DJBuldog   Click here to Send DJBuldog a Private Message   Click Here to Email DJBuldog   Visit DJBuldog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
radekpv
Junior Member

Registrován: 24.02.2003
Příspěvků: 127

Příspěvek č. 315 

Ahoj
tak 17.8.2003 se povedlo nainstalovat anténu na nod Italska a spojit ho tak s nodem ONE. signál kmitá někde mezi -71 až -75 (maximálně -70 až -78 dB), ale drží spolehlivě, i když snižuji výkon na kartě (-45 a níž - nevíte někdo kde je minimum výkonu?). anténa je vykuchané síto MMDS, kabel belden H128 (75Ohm). Ještě tam není bleskojistka, takže možná se to po její instalaci trochu zatlumí, ale uvidíme. Ping z italské na ONE - 2 -3ms, občas 9.
Díky Yeníkovi za zapůjčení antény, přišla vhod kvůli ověření orientace síta a zářiče. Kdy ji můžu vrátit?
Zkusím se dnes (jestli vyjde čas) podívat na routování na nodu ONE a pak by se dala "sí?" používat.
No teď už "jenom" DNS a takové malé drobnosti a můžem fičet.
Bavili jsme se s Yenikem o nějakých malých parabolách - kolem 30 cm. Chceme s kolegou zkusit udělat anténu z nerezových misek do kuchyně - Ohnisko to musí taky někde mít, nebo ne?

2DjBuldog: Tu anténu na 10000km za oknem bych chtěl vidět.
ale vážne - záleží na počtu zdí a množství železa v nich, kterými se ten signál bude muset propasírovat. Obvyklá pomůcka je 3 zdi a dost.
radekpv

__________________

Radek Kohout
radekpv@pvfree.net

Old Post 18.08.2003 v 06:31
radekpv je offline   Click Here to See the Profile for radekpv   Find more posts by radekpv   Click here to Send radekpv a Private Message   Click Here to Email radekpv     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lyon667
Junior Member

Registrován: 14.05.2003
Příspěvků: 116

Příspěvek č. 316 

djbuldog: kdybys vzal vsesmerovku 0-10000 km, pravdepodobne by ses propalil i na Mesic ;o)

pokud je to na primou viditelnost, tak v pohode, pokd odrazem tak taky, ale jinak nevim nevim.

__________________

www.pvfree.net

Old Post 18.08.2003 v 07:02
lyon667 je offline   Click Here to See the Profile for lyon667   Find more posts by lyon667   Click here to Send lyon667 a Private Message   Click Here to Email lyon667     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lyon667
Junior Member

Registrován: 14.05.2003
Příspěvků: 116

Příspěvek č. 317 

radek: pokud by bylo to nadobi parabolickeho tvaru, tak proc ne, ale na vetsine kuchynskych misek smerovy signal do jednoho bodu nedostanes

__________________

www.pvfree.net

Old Post 18.08.2003 v 07:11
lyon667 je offline   Click Here to See the Profile for lyon667   Find more posts by lyon667   Click here to Send lyon667 a Private Message   Click Here to Email lyon667     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
radekpv
Junior Member

Registrován: 24.02.2003
Příspěvků: 127

Příspěvek č. 318 

ahoj
2lyon: jak se pozná parabola? a teď si nedělám srandu, jak to poznat?
radekpv

__________________

Radek Kohout
radekpv@pvfree.net

Old Post 18.08.2003 v 07:22
radekpv je offline   Click Here to See the Profile for radekpv   Find more posts by radekpv   Click here to Send radekpv a Private Message   Click Here to Email radekpv     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lyon667
Junior Member

Registrován: 14.05.2003
Příspěvků: 116

Příspěvek č. 319 

Clovece, tak jak zarucene poznat parabolu, to bohuzel netusim. Mozna vzit velkej kus papiru, objekt obkreslit z bocniho pohledu, vzit pravitko a kreslit

__________________

www.pvfree.net

Old Post 18.08.2003 v 08:01
lyon667 je offline   Click Here to See the Profile for lyon667   Find more posts by lyon667   Click here to Send lyon667 a Private Message   Click Here to Email lyon667     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
radekpv
Junior Member

Registrován: 24.02.2003
Příspěvků: 127

Příspěvek č. 320 

Ahoj,
Omlouvám se všem, kdo chtěli 18.8.2003 večer něco dělat, ale od 21: 00 do 19.8.2003 do 8:00 nejel AP ONE. Poté, co jsem opravil konfiguraci (routovaní) a dal reboot, tak bohužel AP nenabootoval. Spravila to nová disketa, takže AP už jede.
Co z toho vyplývá? na nepřístupná místa určitě nedávat bootování z diskety.

Pokud někdo potřebuje na síti něco dělat (hrát hry) může. Na obou AP by mělo být nastaveno vše tak, aby fungovalo. Případné problémy hlaste buď do fóra nebo na e-mail. díky

radekpv

__________________

Radek Kohout
radekpv@pvfree.net

Old Post 19.08.2003 v 08:38
radekpv je offline   Click Here to See the Profile for radekpv   Find more posts by radekpv   Click here to Send radekpv a Private Message   Click Here to Email radekpv     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 03:51.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 14151617181920212223242526 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz