CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > D-link wdl-900+nový Firmware 2.5
123
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
kyncl
Newbie

Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 51

AP 900+ Příspěvek č. 33 

Je to tak ve vnitř je PC karta ktera by měla bejt 650+ ma vyvedený dva tenký koaxky jeden do interní antény a druhej do externího konektoru.

Jinak ve vnitř AP je malej risc procesor a na disasemblování firmaware to moc nevypadá.

Honza

__________________

Honza Kynčl

Old Post 11.02.2003 v 11:28
kyncl je offline   Click Here to See the Profile for kyncl   Find more posts by kyncl   Click here to Send kyncl a Private Message     Visit kyncl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 34 

Hmm, zajimave.

Zajimala by me jina vec. Mam DI-614+, coz je v podstate tenhle DWL900AP+ s pridanym firewallem a NATem. Ten ma take dve anteny, ale obe vyvedene ven. Nejspise tedy pracuji take v modu "diversity".

Mate nekdo nejakou konkretnejsi predstavu, co to je a jak to pracuje? Jde mi o to, jak si pocinat, pokud chci k tomuto AP pripojit nejakou vetsi externi antenu (y). Pokud to budou smerove anteny, lze je obe nasmerovat ruznym smerem? Nebo musi byt klient schopny chytit signal z obou anten soucasne? Pokud to budou vsesmerove anteny, hraje nejakou roli jejich vzajemne umisteni? (napr. vzdalenost obou anetn od sebe)

Mam takovy pocit, ze je to ta nejhorsi varianta, ze musi klient chytit signal z obou a jeske ke vsemu musi byt v nejake specificke poloze, pac kdyz jsem tu DWL900AP+ zavrel do plechove skrine a vyvedl z ni koaxem signal na plechovkovou antenu, narostl packet loss z 0 na 30%. Tehdy jeste nebyla znama finta s weca.htm, takze jsem nemohl zkusit nastavit vystup na "right". Mel jsem tedy za to, ze mam sptane udelanou antenu.

__________________

Michal Klečka

Old Post 11.02.2003 v 12:42
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
risa4
Newbie

Registrován: 25.01.2003
Příspěvků: 6

PCMCIA Příspěvek č. 35 

Ano fakt tam je :-), podivejte se taky, jestli mate 900AP+. Neni treba porusit zadnou plombu, jen to chce povolit postupne pet sroubku.

Krasna, vyndatelna ovsem nepopsana. Kdyz ji clovek vynda, tak tam zustane nejakej tistak s PCMCIA slotem, konektorem RJ45, napajenim 5V a spousta svabu se spoustou nozicek :-)

Ovsem co pise "gogoo" me napadlo taky. Nevim z jake casti se prislusny firmware tyka ce PCMCIA a z jake souvisi s obsluznym programem bezicim v procesoru, ktery ji ridi. Ale pro profiky jako jste vy kluci z FELu to je prece brnkacka, no ne ? :-))

_________________________________________
Never underestimate the power of SCREWDRIVER !

Old Post 11.02.2003 v 21:13
risa4 je offline   Click Here to See the Profile for risa4   Find more posts by risa4   Click here to Send risa4 a Private Message   Click Here to Email risa4     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 36 

Kdyby na to mel nekdo cas a chut, dalo by se vyzkouset, jestli tam misto ty DWL650 chodi i nejaka jina PCMCIA. Napriklad ZCOMAX high power s vystupnim vykonem 100 mW oproti tomuto DLinku s 20 mW. Ale spise o tom pochybuji, pac to bude vazany na specilani instrukce toho chipu TI, ktery pouziva dlink.

Oproti tomu, kdyby to nahodou chodilo, by disasemblovani toho fw stalo opravdu za namahu, pac bychom ziskali univerzalni softwarovy AP. Ale to uz je sci-fi

__________________

Michal Klečka

Old Post 11.02.2003 v 22:10
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
StoupaLutin
Newbie

Registrován: 05.03.2003
Příspěvků: 87

Příspěvek č. 37 

Ahojte! Připojím se se svým problémem, ano?
Mám 2 AP D-Link DWL-900AP+. V režimu AP-Client strašný problémy. AP v klient modu nedržel spojení a když jsem chtěl z jakékoliv stanice se připojit k síti přes tento klientAP, musel jsem napřed dát pingat až za AP v režimu AP. Tak 1-10minut samé ztracené pakety, ale jakmile se to chytlo, jelo to v pohodě. Musel jsem ale pořád na pozadí pingat.. ( To samé na každé stanici.
Myslel jsem, že mám něco špatně (weca nastavené správně. FW 2.3), ale stačilo přehodit oba 900AP+ do režimu Bridge (s MAC proti sobě) a od té doby to jede super, jak kdybych byl na metalice - prostě zapnu PC a jede kompletní sí?! - takže antény, kabely a všechno bylo v pohodě - problém je jen v 900AP+ a režimu klient, protože když použiju jeden 900AP+ jako AP a jako klient PCI WiFi kartu (nebo PCMCIA), tak všechno jede.

Moje zjištětní tedy je, že DLW-900AP+ nemumí režim klinet. Nevíte jak ho zprovonit na 100% spolehlivost (bez těch neustálých pingů pro udržení provozu) v režimu klient? Nějaké speciální nastavení nebo něco? Jaké máte zkušenosti s režimem klient - nebo to takhle dělá jen mě?
Potřebuji rozchodit AP a k němu několik klientů, tak nevím jestli nemám použít radši jiný HW. Jaký? Poraďte co chodí na 100% (AP v režimu AP vs. AP v režimu client nebo PCI(PCMCIA) klinet)...

Díky moc!

Zdraví Stoupa
TAK JE!!

Old Post 06.03.2003 v 23:42
StoupaLutin je offline   Click Here to See the Profile for StoupaLutin   Find more posts by StoupaLutin   Click here to Send StoupaLutin a Private Message   Click Here to Email StoupaLutin   Visit StoupaLutin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 38 

Tak to je nejake divne, pac ja jiz asi rok provozuji toto AP v rezimu klient proti wifi routeru (DI614) a beha to tak spolehlive, ze se mi to zda az neuveritelny. Za ten rok jsem to restartoval jenom jednou (vypadly pojistky) a mam tam (za rok) 10 ztracenych paketu. Pouzivam fw 2.3, weca.htm (anteny a power safe mode) a upravil jsem dtim a beacon na 1.

Vsechno to chodi jenom na ty maly antenky, pres dve zdi na cca 80 metru a realnou rychlost mam 4 mbps.

__________________

Michal Klečka

Old Post 07.03.2003 v 07:41
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
StoupaLutin
Newbie

Registrován: 05.03.2003
Příspěvků: 87

Příspěvek č. 39 

GoGoo to je fakt divné.. nejsou to jiné AP? Protože si přesně pamatuju, že VaNet tyhle AP (DWL-900AP+) presentoval na lonskem Invexu jako novinku (22Mbps) a když jsem je hled chtěl objednat, tak že ještě nejsou, ale budou co nevidět! Tak nevim... ale tohle vim jistě byl jsem tam. Leda že by jsi to dovezl do jinud - fakt nevím od kdy se první kousky vyráběli... (já tipuju, že jsou na trhu tak od toho Invexu 2002 a to není rok.

Old Post 07.03.2003 v 07:47
StoupaLutin je offline   Click Here to See the Profile for StoupaLutin   Find more posts by StoupaLutin   Click here to Send StoupaLutin a Private Message   Click Here to Email StoupaLutin   Visit StoupaLutin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 40 

Ja vim. rok jsem prehnal....

Taky to ale zalezi na tom, jaky ma kdo s VaNetem vztahy. Na invexu jsem byl samozrejme take a jiz nasledujici tyden jsem ho mel na testovani. Oficialne potom byly az nekdy pred vanocemi.

__________________

Michal Klečka

Old Post 07.03.2003 v 08:06
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
StoupaLutin
Newbie

Registrován: 05.03.2003
Příspěvků: 87

Příspěvek č. 41 

Zkusi jeste tohle: (někdo tu tu nekdo radil)

nastavit dtim a beacon an 1
+ rychlost (i Basic) na 11Mbps - zatím to mám všechno default

Old Post 07.03.2003 v 08:09
StoupaLutin je offline   Click Here to See the Profile for StoupaLutin   Find more posts by StoupaLutin   Click here to Send StoupaLutin a Private Message   Click Here to Email StoupaLutin   Visit StoupaLutin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zubodravec
Senior Member

Registrován: 09.08.2002
Příspěvků: 705

Muje zkusenost s Client mode Příspěvek č. 42 

Old Post 07.03.2003 v 11:54
zubodravec je offline   Click Here to See the Profile for zubodravec   Find more posts by zubodravec   Click here to Send zubodravec a Private Message   Click Here to Email zubodravec   Visit zubodravec's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
StoupaLutin
Newbie

Registrován: 05.03.2003
Příspěvků: 87

Unhappy Tak Tak... Příspěvek č. 43 

jo jo .. taky mám podobný problém... bud potřebuju připojit na uzel PC, které to má 20 a více metrů daleko k místu s anténou, nebo je potřeba připojit více než jedno PC (pak se vyplatí AP v klient modu, jeden kabel, anténa a switch nebo hub s LAN vedením k počítačům).. ale rozchodit AP v klient modu je téměř nemožné, jak tak sleduju... :(

Old Post 07.03.2003 v 12:43
StoupaLutin je offline   Click Here to See the Profile for StoupaLutin   Find more posts by StoupaLutin   Click here to Send StoupaLutin a Private Message   Click Here to Email StoupaLutin   Visit StoupaLutin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
naf
Junior Member

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 117

Client Příspěvek č. 44 

V tomto threadu je to off-topic, ale resenim vasich problemu by mozna mohl byt wireless bridge co pouziva xChaos a kterym mimo jine pripojil i toho Mlynare. Na jedne strane je antena, na druhe ethernet port a chova se to skutecne jako bridge, tj. jen preklada z jednech ramcu do druhych. Je to ale dost draha zalezitost, stoji to tusim cca 7 tisic s dani.

Old Post 07.03.2003 v 13:12
naf je offline   Click Here to See the Profile for naf   Find more posts by naf   Click here to Send naf a Private Message   Click Here to Email naf   Visit naf's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
StoupaLutin
Newbie

Registrován: 05.03.2003
Příspěvků: 87

Client/Bridge Příspěvek č. 45 

Jo já to ted jako bridge provozuju, ale kdy budu potřebovat připojit obyčejné klienty (PCI WiFi karty), tak budu potřebovat také nový AP - kdyby fungoval klient mode, tak vystačím s jedním základním AP. Chňápenzí?..
No asi to vidím na další AP a anténu pro klienty... :(

Old Post 07.03.2003 v 13:23
StoupaLutin je offline   Click Here to See the Profile for StoupaLutin   Find more posts by StoupaLutin   Click here to Send StoupaLutin a Private Message   Click Here to Email StoupaLutin   Visit StoupaLutin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
reep
Newbie

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 59

Příspěvek č. 46 

Old Post 08.03.2003 v 10:25
reep je offline   Click Here to See the Profile for reep   Find more posts by reep   Click here to Send reep a Private Message   Click Here to Email reep     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 47 

__________________

Michal Klečka

Old Post 08.03.2003 v 13:11
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jali
Newbie

Registrován: 01.03.2004
Příspěvků: 2

Chybová hláška DWL900+ Příspěvek č. 48 

Nevíte někdo, čím je způsobena tato chybová hláška?

Jun/09/2004 17:08:16 var_system oper = 1
Jun/09/2004 17:08:05 var_system oper = 1
Jun/09/2004 17:07:11 var_system oper = 1
Jun/09/2004 17:07:04 var_system oper = 1
Jun/09/2004 17:06:53 var_system oper = 1
Jun/09/2004 17:06:28 var_system oper = 1
Jun/09/2004 16:59:54 Wireless PC connected 00-E0-98-BB-72-F0

Zdá se mi, že to blokuje sí?. Jakmile se to v logu objeví, hrozně se zpomalí komunikace tohoto AP s klientem, který je OvisLink1120

Mirek

Old Post 09.06.2004 v 16:20
jali je offline   Click Here to See the Profile for jali   Find more posts by jali   Click here to Send jali a Private Message   Click Here to Email jali     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:22.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz