CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Software > Shaping obou směrů zárověň pomocí IMQ a HTB, jak na to?
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

Question Shaping obou směrů zárověň pomocí IMQ a HTB, jak na to? Příspěvek č. 1 

Ahoj,

snažím se zkonfgurovat obousměrný shaping( tj. abych když nastavím třídu na 20Mbit, tak aby se sčítal jak Upload tak Download), tak jsem nahodil IMQ a poslal oba směry, tj. z preroutingu i postroutingu do jednoho IMQ.

Teď ale potřebuji přes TC Filter omarkovat provoz ( tc protože to chci to dělat přes Hash tabulky), problém je že na jeden interface můžu pověsit filter buď SRC a nebo DST, ale ne oboje. Jak z toho ven? Prosím poraďte, určitě už to musel někdo taky řešit.

Díky

Petr

Naposledy upravil p.salek 18.02.2010 v 16:08

Old Post 18.02.2010 v 15:39
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wondra
Junior Member

Registrován: 22.12.2002
Příspěvků: 227

Příspěvek č. 2 

Odpoved je snadna: Ty posilas oba smery na IMQ, kde pak staci povesit filtr jeden. Kdyztak mi napis, poslu svoji konfiguraci.

__________________

Be smart, use TROSCs!
T.R.O.S.C. ... The Really Old yet Sufficient Computer

Old Post 20.02.2010 v 17:47
wondra je offline   Click Here to See the Profile for wondra   Find more posts by wondra   Click here to Send wondra a Private Message   Click Here to Email wondra   Visit wondra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chronos
Newbie

Registrován: 05.02.2008
Příspěvků: 50

Příspěvek č. 3 

Naposledy upravil chronos 28.02.2010 v 19:34

Old Post 28.02.2010 v 19:31
chronos je offline   Click Here to See the Profile for chronos   Find more posts by chronos   Click here to Send chronos a Private Message     Visit chronos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

Příspěvek č. 4 

Už se mi to podařilo, nakonec jsem použil IFB, trošku mi něšlo do hlavy hašování s TC na jednom interface, ale už jsem to rozlousknul, je to jednoducé, na hlavní větev sem pověsil ty filtry dva podle src a dst a šlape to jak má.

Je to taková anabáze, původně jsem to dělal na linuxu, pak jsem přešel na mikrotik, pak jsem zjistil že jeden mikrotik to prostě nezvládne, tak jsem to rozdělil na víc mikrotiků na páteři, pak jsem zjistil že ani tohle neni uplně supr výkonný řešení, tak jsem zpátky přešel na centrální shaper a linux. Zkušebně přes starý Core2Duo tlačím přes 600Mbit, pravidla se nahrajou běhěm 10 sekund, šlape to naprosto luxusně. Na mikrotiku jsem tam ty pravidla ládoval 20 minut, pak se to seklo a zatížení vyskočilo na 80%.

Prostě na shaping bez NATu LINUX RULEZ! :-)



Díky vám všem za rady!

Old Post 02.03.2010 v 11:06
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chronos
Newbie

Registrován: 05.02.2008
Příspěvků: 50

Příspěvek č. 5 

Old Post 02.03.2010 v 16:51
chronos je offline   Click Here to See the Profile for chronos   Find more posts by chronos   Click here to Send chronos a Private Message     Visit chronos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RAket
Junior Member

Registrován: 25.08.2004
Příspěvků: 222

Sample Příspěvek č. 6 

Old Post 17.05.2010 v 16:24
RAket je offline   Click Here to See the Profile for RAket   Find more posts by RAket   Click here to Send RAket a Private Message   Click Here to Email RAket     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

Příspěvek č. 7 

Old Post 18.05.2010 v 12:13
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RAket
Junior Member

Registrován: 25.08.2004
Příspěvků: 222

Příspěvek č. 8 

Ten skript vypadá fakt dost dobře..pokud se nepletu, tak záznamy z db načítáš z nejmenovaného softu od pánů z Šumperka, že?

Old Post 20.05.2010 v 17:48
RAket je offline   Click Here to See the Profile for RAket   Find more posts by RAket   Click here to Send RAket a Private Message   Click Here to Email RAket     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

Příspěvek č. 9 

Je to vlastní dtb, ale strukturou jsem se inspiroval u pánů ze šumperku, takže předělat si to aby to s tím spolupracovalo by nemělo být složité.

Old Post 20.05.2010 v 18:08
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:42.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz