CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > BGP pomoc
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
jirioc
Newbie

Registrován: 01.02.2010
Příspěvků: 3

BGP pomoc Příspěvek č. 1 

Pls, našel by se tu guru, který by mi pomohl s BGP?

Old Post 01.02.2010 v 23:06
jirioc je offline   Click Here to See the Profile for jirioc   Find more posts by jirioc   Click here to Send jirioc a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

Příspěvek č. 2 

Ve WiKi mas navod, posli co ti nechodi

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Old Post 02.02.2010 v 07:15
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jirioc
Newbie

Registrován: 01.02.2010
Příspěvků: 3

Příspěvek č. 3 

Tunel do labyrintu mi běží, ale na hodně míst se nepingnu. Pomocí
nástroje pro prohlížení stavu BGP na jiných serverech jsem zjistil, že
na hodně serverech není pro naše adresy správný AS path, místo cesty přes labyrint končící
v našem AS je tam často cesta přes NFX1 nebo NFX2 končící v AS 64522.
Prostě jako nejlepší cesta se vybere ta nesprávná.
Jsem v tomto směru lama, tak nevím jestli dělám něco špatně.

Máme rozsah 10.137.0.0/20, AS 64637

Díky.

Naposledy upravil jirioc 02.02.2010 v 09:12

Old Post 02.02.2010 v 07:21
jirioc je offline   Click Here to See the Profile for jirioc   Find more posts by jirioc   Click here to Send jirioc a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

Příspěvek č. 4 

No to ale bude spis chyba nekde jinde, otazka je, proc vas propaguje nekdo z NFX.

Posli konfigurak BGP (bez hesla) a ja na to pak kouknu. Nebude to uplne hned, jsem v praci.

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Old Post 02.02.2010 v 07:40
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 5 

AS64522 jsou Holesovice (zde mj. uzivatel ValPav), ktery takto originuje vice prefixu asi v dusledku nejake softwarove chyby u sebe. Poslal jsem mu notify na Jabber...

Edit: melo by byt fixnute a vsechny nesmysly vyhubene...

Naposledy upravil danny 02.02.2010 v 08:10

Old Post 02.02.2010 v 07:57
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jirioc
Newbie

Registrován: 01.02.2010
Příspěvků: 3

Příspěvek č. 6 

Už to jede jak víno, tím se to vyřešilo. Díky.

Old Post 02.02.2010 v 08:52
jirioc je offline   Click Here to See the Profile for jirioc   Find more posts by jirioc   Click here to Send jirioc a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:28.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz