CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Síť > ANKETA O BUDOUCÍ PODOBĚ CZF
12345678
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Ctirad
Senior Member

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 65 

Pánové, úvahy a návrhy o konkrétních možnostech připojení do internetu bych sem v tuto chvíli vůbec netahal a když už, tak si uvědomte, že brát konektivitu od dealerů jako je UPC je nesmysl. Když už nakupovat ve velkém, tak přímo u zdroje, kde se dá nakoupit za pár šupů tak široké pásmo, že ho nebude jak to rozvést mezi členy.

Navíc DEU psal v jiném threadu, že širokopásmové připojení k inetu je již dojednáno (ne-li dokonce již funkční). Samotného by mě zajímalo jak široké je to pásmo a kolik to bude stát, ale je to každopádně krok správným směrem.

Old Post 23.08.2002 v 17:04
Ctirad je offline   Click Here to See the Profile for Ctirad   Find more posts by Ctirad   Click here to Send Ctirad a Private Message   Click Here to Email Ctirad     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oook
Senior Member

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 2325

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A na jakem obchodnim modelu stoji Internet? Příspěvek č. 66 

Old Post 23.08.2002 v 17:41
oook je offline   Click Here to See the Profile for oook   Find more posts by oook   Click here to Send oook a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Droopi
Junior Member

Registrován: 23.07.2002
Příspěvků: 235

Příspěvek č. 67 

V tom s Ctiradem souhlasím, nakupovat od UPC je hloupost a kdo to bude dál přeprodávat navzdory smluvním ustanovení, tak si koleduje vo průser.

2Ctirad: Asi máš lepší informace, nezjistil si od koho Deu zajistil rychlou linku a kam vede, propřípadě zakolik (pokud to neni tajný).

Ale zas bych za pár šupů nečekal zázraky :-))))

Taky nevim, proč bych se nemohl připojit kdo chce, a? firma nebo jednotlivec, prostě každej, kdo dodržuje pravidla.


Old Post 23.08.2002 v 17:51
Droopi je offline   Click Here to See the Profile for Droopi   Find more posts by Droopi   Click here to Send Droopi a Private Message   Click Here to Email Droopi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vapa
Newbie

Registrován: 15.08.2002
Příspěvků: 23

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A na jakem obchodnim modelu stoji Internet? Příspěvek č. 68 

__________________

____
VaPa

Old Post 23.08.2002 v 18:36
vapa je offline   Click Here to See the Profile for vapa   Find more posts by vapa   Click here to Send vapa a Private Message   Click Here to Email vapa     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tomáš Kapler
Newbie

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 26

krásné teorie Příspěvek č. 69 

pánové, to všechno jsou krásné teorie, ale neřeší ty dva problémy, kvůli čemu tato diskuse vůbec začala. Prosím vysvětlete mi někdo, jak chcete
1. financovat internetové připojení
2. financovat přístupové body

Internetové připojení se možná DEU nějaké podařilo sehnat za velmi levno či dokonce zdarma. Ale jedná se pokuď vím jen o jedno, a tak každý půjde jedním směrem a když to bude přes tři skoky, tak už to bude dobrý hukot. Řekněte mi, proč by KDOKOLIV dal k dispozici své internetové připojení, když bude mít s tím pouze náklady na hardware a bude se mu zmenšovat vlastní propustnost. Myslím, že CZFree chtějí využívat ze sta procent ti, kteří žádné internetové připojení nemají, opravte mě, jestli se mýlím. Já vím o dvou možných důvodech - chce větší stabilitu připojení a tak bude mít czfree jako zálohu (pak ale pochybuji, že by si nechal brát vlastní pásmo a snižovat tak dostupnost svého vlastního připojení) a nebo za druhé, že chce větší rychlost pro komunikaci se svými přáteli, kteří jsou mimo jeho vlastní dosah, takový člověk ale to zas potřebuje kvůli velkému trafficu, a tak celý efekt na rozložení zátěže na sí? bude pochybný.

A co se týče přístupových bodů - vysvěte mi, proč by někdo měl chtít kupovat přístupový bod, aby ho mohl zadarmo poskytovat jiným a přitom si zase snižovat vlastní propustnost. Zase mě napadá, že chce třeba propojení s kamarády a že se na to složí, pak ale zase nebude chtít do své sítě pouštět nikoho dalšího. Leda by mu dal taky nějaký peníze, a ty pak by zas musel rozpočítat a vrátit těm, co už přispěli. Jenže toho, kdo něco zaplatil už zas těžko odpojíte i při sebevětších prasárnách, leda byste mu vrátili peníze a to je zas musíte od všech odebrat. A když byste je nevrátili, tak by každý postižený czfree všude očerňoval a kdybyste to měli v podmínkách, tak by se to málokomu líbilo, protože je těžké definovat prasárny. Další důvod by mohl být, že by dostal někdo přikázáno aby tam dal AP, jinak že ho nepřipojíte, to mi přijde ale dost kruté. Leda by pro ty strategická místa byly access pointy zadarmo, jenže na to je potřeba peníze a nikdo tu nechce dát ani korunu a vymlouvá se na svobodu.

Omlouvám se, třeba jsem celý koncept czfree nepochopil a něco mi uniklo.

Old Post 23.08.2002 v 18:51
Tomáš Kapler je offline   Click Here to See the Profile for Tomáš Kapler   Find more posts by Tomáš Kapler   Click here to Send Tomáš Kapler a Private Message   Click Here to Email Tomáš Kapler   Visit Tomáš Kapler's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Droopi
Junior Member

Registrován: 23.07.2002
Příspěvků: 235

Příspěvek č. 70 

2Tomáš:
Je fakt, že na tvoje otázky zatim nikdo neoodpověděl. Tvoje řešení se i docela líbí, sám taky nevěřim, že po opadnutí nadšení vydrží soudržnost bez pravidel.
Docela by mě mrzelo, kdyby po rychlém startu, by se ze sítě stalo pár izolovanejch ostrůvků, takže o nějakým pokrytí Prahou si můžeme nechat zdát - i mě by se líbilo mít hotspoty pro připojení k inetu kdykoliv a kdekoliv....

Tady se řeší propojení členů a internet jako něco zvlášt. Podle mě je internet hlavní součástí czfree, jasně líbí se mi sdílet data, telefonovat přes sít, apod. , ale postavit sít bez netu je takříkajíc naprd, alespoň pro mě, pokud do toho vrazim 15tisíc, tak taky proto, že bych chtěl využívat internet. - to pochopil i Deu a nabízí zdarma připojení všem členům, to je velký impuls a skvělá akce, jak to rozjet.

Spíš by mě zajímalo, jaký názor na organizaci mají na věc Deu a ostaní provozovatelé funkčních nodů - je jich pár - případně jejich zkušenosti a návrhy.

Old Post 23.08.2002 v 19:49
Droopi je offline   Click Here to See the Profile for Droopi   Find more posts by Droopi   Click here to Send Droopi a Private Message   Click Here to Email Droopi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ctirad
Senior Member

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 1267

Re: krásné teorie Příspěvek č. 71 

Old Post 23.08.2002 v 20:00
Ctirad je offline   Click Here to See the Profile for Ctirad   Find more posts by Ctirad   Click here to Send Ctirad a Private Message   Click Here to Email Ctirad     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ctirad
Senior Member

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 72 

Old Post 24.08.2002 v 09:47
Ctirad je offline   Click Here to See the Profile for Ctirad   Find more posts by Ctirad   Click here to Send Ctirad a Private Message   Click Here to Email Ctirad     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Maiklos
Newbie

Registrován: 25.08.2002
Příspěvků: 2

Re: Re: Re: Tomas Kapler Příspěvek č. 73 

Mam za to, ze pokud budu prijimat jakekoliv poplatky od jinych clenu, tak uz je to cosi jako podnikani. Tudiz je mozne, ze v 2, 3 nebo 4 budu v podstate podnikatel ?
Tzn. => zivnostak, danove priznani, ucetnictvi ...

Old Post 25.08.2002 v 08:18
Maiklos je offline   Click Here to See the Profile for Maiklos   Find more posts by Maiklos   Click here to Send Maiklos a Private Message   Click Here to Email Maiklos     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Droopi
Junior Member

Registrován: 23.07.2002
Příspěvků: 235

Příspěvek č. 74 

2maiklos:
V tom máš vpodstatě pravdu, ono je hezký říct, že se podělím s kamarádama o náklady na připojení na net. jistě, že se to děj (viz UPC pro panelák apod.) ale pak to někdo cizí může bonznout a jsou z toho problémy. minimálně musíš ty příspěvky zahrnout do příjmů....danit, pak je tu ještě poskytování telekomunikačních služeb (což připojení k inetu je).....no a na to už musíš mít bumašku (povolení, který není grátis)

Old Post 25.08.2002 v 10:09
Droopi je offline   Click Here to See the Profile for Droopi   Find more posts by Droopi   Click here to Send Droopi a Private Message   Click Here to Email Droopi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ctirad
Senior Member

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 75 

Old Post 25.08.2002 v 10:33
Ctirad je offline   Click Here to See the Profile for Ctirad   Find more posts by Ctirad   Click here to Send Ctirad a Private Message   Click Here to Email Ctirad     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Droopi
Junior Member

Registrován: 23.07.2002
Příspěvků: 235

Příspěvek č. 76 

No tak třeba já jsem budoucí právník (ještě 2 roky, doufám:-) a máš pravdu v tom, že samotný propojení s kámošem je ok.

Ale myslim, že tady 95-100% lidí chce hlavně inet, no a tam je to hodně tenkej led, ono zákon Ti většinou můžou 2 právníci vyložit 4 způsoby, ale tady pokud budu někomu umožňovat přístup k internetu, tak je to poskytování telkom služeb a jedeš-li bez povolení, tak je to nelegální.....pak seš inetovej provider, a je jedno, jestli to prodávám Frantovi s Pepíkem nebo ČSOB a Seznamu.......nějakej chytrák pak může pěkně znepříjmenit život třeba správci AP....jsme v čechách, kde se lidi bonzovali za blbosti už od nepaměti a úředníkům stačí čekat na toho správnýho pepíka

bacha na to, dost se to tady podceňuje, ale pak se někde tahat po úřadech dovede pěkně otrávit život (o pokutě nemluvě)

Zatim se měj
Pavel Kuchta

Old Post 25.08.2002 v 11:24
Droopi je offline   Click Here to See the Profile for Droopi   Find more posts by Droopi   Click here to Send Droopi a Private Message   Click Here to Email Droopi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ctirad
Senior Member

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 77 

Droopi: Máš naprostou pravdu, nicméně ono to bohužel jinak udělat nejde (leda přeměnit czfree na ISP :(( ). Bonzovat samozřejmě může kdokoliv na kohokoliv, ale to už mohlo být trestné rovnou i sdílení inetu v rámci jednoho bytu/rodiny/baráku a czfree (alespoň podle mě) by nemělo být nic jiného než taková globální domácí sí?.

Old Post 25.08.2002 v 12:10
Ctirad je offline   Click Here to See the Profile for Ctirad   Find more posts by Ctirad   Click here to Send Ctirad a Private Message   Click Here to Email Ctirad     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oook
Senior Member

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 2325

Re: krásné teorie Příspěvek č. 78 

Old Post 25.08.2002 v 17:03
oook je offline   Click Here to See the Profile for oook   Find more posts by oook   Click here to Send oook a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tomáš Kapler
Newbie

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 26

Re: Re: krásné teorie Příspěvek č. 79 

re oook - mohu vědět, proč to děláš? Chválím tvé charitativní činy, ale nechápu je. Chceš připojit své kamarády s využitím sítě czfree, nebo máš nějaký jiný "zisk" z toho, že se do czfree zapojíš? Když se nepřipojuješ k czfree že chceš internet, nechceš peníze, tak proč vlastně? To opravdu chceš investovat vlastní čas a peníze a servis jen proto aby ostatní mohli na net? Jestli ano, tak beru všechny své dotazy a pochybnosti zpět, nevěděl jsem, že existuje taková charita.
P.S.: stejně si myslím, že by poloplacené schéma ala freeweby či freemaily pomohlo rychlému masovému rozšíření. Jestli lidé jako ook nechtějí peníze, tak by se aspoň mohli věnovat do vybudování infrastruktury

Old Post 28.08.2002 v 19:04
Tomáš Kapler je offline   Click Here to See the Profile for Tomáš Kapler   Find more posts by Tomáš Kapler   Click here to Send Tomáš Kapler a Private Message   Click Here to Email Tomáš Kapler   Visit Tomáš Kapler's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Droopi
Junior Member

Registrován: 23.07.2002
Příspěvků: 235

Příspěvek č. 80 

Boj o czfree :-))).

No hrozně se mi líbí nadšení, které tenhle projekt provází. Už jenom pro to se mi to líbí. A jsou tu i fajn lidi.

Otázka je zda to tak půjde donekonečna a zda se to free 4 all nestane jakousi brzdou rychlého rozvoje. Už jenom z počtu postavenejch bodů a počtu zájemců (asi5/800).

Prostě podle mě většina z nich čeká, až někdo postaví Ap a in se "levně" připojí. No bylo by fajn, kdyby byli majitelé Ap nějak motivovaní - ale ono postavit AP je dost drahá záležitost, někdo tady řekl, že mu vydat 10-20klacků nedělá problém, např. pro mě je dost a myslim, že pro většinu taky. Přitom bych rád, ale složit se na něj s 10 lidma a pak se hládat o spoluvlastnictví = děkuji raději ne.

Možná že by nějakej malej poplatek pomohl daleko rychleji rozšířit czfree do různých lokalit a pokrýt tak postupně celou Prahu.

Třeba Stb (vedle Deua) udělal pro rozvoj sítě maximum. Díky němu se sít rozšířila do 2 dalších lokalit, ale takových nodů podle mě bude dost málo, spíš si každej hraje na vlastnim hřišti.

Zatim
Pavel

Old Post 28.08.2002 v 20:01
Droopi je offline   Click Here to See the Profile for Droopi   Find more posts by Droopi   Click here to Send Droopi a Private Message   Click Here to Email Droopi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:31.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345678  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz