CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Síť > CZFree na Jiznaku a okoli
1234567891011 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
land2
Newbie

Registrován: 28.07.2005
Příspěvků: 75

Příspěvek č. 65 

osttne nejsme dokonaly nekde se muze stat chyba to netvrdim ze ne ale panove pardon delam to ve svem volnem case a ja z toho nemam ani korunu .... maximalne to co mi da klient kdyz mu du namontovat veci .... a dohadovat se tu o nejakym nesmyslnym udajnym natu kdyz onem nic nevim tak se namne nezlobte ale nato fakt nemam cas a ani chut ...

Old Post 10.03.2008 v 17:38
land2 je offline   Click Here to See the Profile for land2   Find more posts by land2   Click here to Send land2 a Private Message   Click Here to Email land2   Visit land2's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
land2
Newbie

Registrován: 28.07.2005
Příspěvků: 75

Příspěvek č. 66 

Old Post 10.03.2008 v 17:40
land2 je offline   Click Here to See the Profile for land2   Find more posts by land2   Click here to Send land2 a Private Message   Click Here to Email land2   Visit land2's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shake
Moderator

Registrován: 02.01.2003
Příspěvků: 1018

Team Member: MOD

Příspěvek č. 67 

Old Post 10.03.2008 v 17:45
Shake je offline   Click Here to See the Profile for Shake   Find more posts by Shake   Click here to Send Shake a Private Message   Click Here to Email Shake     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
land2
Newbie

Registrován: 28.07.2005
Příspěvků: 75

Příspěvek č. 68 

Old Post 10.03.2008 v 17:47
land2 je offline   Click Here to See the Profile for land2   Find more posts by land2   Click here to Send land2 a Private Message   Click Here to Email land2   Visit land2's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
belgarat
Senior Member

Registrován: 13.05.2004
Příspěvků: 777

Příspěvek č. 69 

Naposledy upravil belgarat 10.03.2008 v 17:54

Old Post 10.03.2008 v 17:49
belgarat je offline   Click Here to See the Profile for belgarat   Find more posts by belgarat   Click here to Send belgarat a Private Message   Click Here to Email belgarat     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shake
Moderator

Registrován: 02.01.2003
Příspěvků: 1018

Team Member: MOD

Příspěvek č. 70 

Old Post 10.03.2008 v 18:31
Shake je offline   Click Here to See the Profile for Shake   Find more posts by Shake   Click here to Send Shake a Private Message   Click Here to Email Shake     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kuuba
Junior Member

Registrován: 12.02.2007
Příspěvků: 246

Re: nat ... Příspěvek č. 71 

Old Post 10.03.2008 v 19:00
kuuba je offline   Click Here to See the Profile for kuuba   Find more posts by kuuba   Click here to Send kuuba a Private Message     Visit kuuba's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
belgarat
Senior Member

Registrován: 13.05.2004
Příspěvků: 777

Re: Re: nat ... Příspěvek č. 72 

Old Post 10.03.2008 v 19:02
belgarat je offline   Click Here to See the Profile for belgarat   Find more posts by belgarat   Click here to Send belgarat a Private Message   Click Here to Email belgarat     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kuuba
Junior Member

Registrován: 12.02.2007
Příspěvků: 246

Re: Re: Re: nat ... Příspěvek č. 73 

Old Post 10.03.2008 v 19:06
kuuba je offline   Click Here to See the Profile for kuuba   Find more posts by kuuba   Click here to Send kuuba a Private Message     Visit kuuba's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Alex
Formerly known as Frogale
zastupce cloudu 10.38


Registrován: 29.12.2002
Příspěvků: 690

User is Mapper

Příspěvek č. 74 

Jsem si celkem jisty, ze pulka pwnetu bude mit 10.41 rozsahy a druha pulka (vestecnet) ma vsechno krome samotnych routeru za natem..

__________________

Old Post 10.03.2008 v 19:21
Alex je offline   Click Here to See the Profile for Alex   Find more posts by Alex   Click here to Send Alex a Private Message   Click Here to Email Alex   Visit Alex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kuuba
Junior Member

Registrován: 12.02.2007
Příspěvků: 246

Příspěvek č. 75 

Old Post 10.03.2008 v 19:23
kuuba je offline   Click Here to See the Profile for kuuba   Find more posts by kuuba   Click here to Send kuuba a Private Message     Visit kuuba's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kabelnet
senior member
zastupce cloudu 10.41


Registrován: 22.07.2003
Příspěvků: 1578

Příspěvek č. 76 

Pánové, chtěl bych Vás požádat o trochu trpělivosti. požádal jsem kolegy kteří se v tom jakžtakž orientují aby dali vše do pořádku.
Určitě není ani mým ani zájmem nikoho dalšího vytvářet něco co by zadávalo příčiny k těmto dohadům.
Snažíme se děláme chyby a nejsme geniální mějte prosím tedy s náma trpělivost. Vše co by mělo být špatně dáme do pořádku prosím upozornujte v vlákně na případné nedostatky v trace pomůže nám to.
Aby jste viděli mou snahu mohu Vám ulehčit co tracovat prosím ale, nepřetežujte nám nám Ap pingáním.
Segment cloudu Jihovýchod je rozdělen následovně HMNet 10.41.0.0 -127 aktuálně linka je natolik KO že, nepingnete pracuju na tom.
10.41.128.0-255 je Kabelnet, Hopofree, PWNet, Vestec a několik dalších malých a větších samostaných AP.
Aktuálně krom VPN domlouvám tři rádiové spoje které bych rád realizoval v měsíci duben - červen se sousedníma cloudama. Vyjímka je Danny protože tam nevím fakt co si mám myslet spoj jsem dle jeho požadavku udělal a on antény sundal, takže to trochu nechápu.
Co se týká "sporu" hlavně JMNEtu vůči PWNet ale, i dalším. Myslím že, se najde nejen PWNet ale, pár dalších lidí co potvrdí že, pokud není po jejich nastanou problémy. Nebo JMnet má požadavky které jsou dost nereálné k těm bych uvedl například bonifikaci vlastníka AP která je horší jak reálný socialsmus a blíží se spíše otroctví. Co se týká lidí ze, zkušenostma s JMNetem pár jich znám a reference nebyli moc dobrý. Například po jednání mne a Gookina s JMNetem kdy jsme odmítli jít do jejich Inetu najednou za pár dnů přestala chodit CZFree linka ono už to chování vyndám z rout 10.41.0.0 je celkem zarážející. Já třeba nevyndavám routy 10.38.0.0 a to i přestože když jsem se přihlásil o HW co mám na střeše na Jižáku tak najednou Alexova komunikace skončila nenapsal ani čárku.
Takže i mimo jiné jako já jsem nyní po Gookinovy Láznovy poslal věci protože uběhla doba přiměřená jeho zápůjčce mých věcí Zajímá mne kdy mne JMNet sundá ze střechy moje antény a zařízení a vrátí mne je. Bohužel jsem si od Vás nic nepůjčil aby, jste mne blokovaly zařízení které je moje.
Dohadů o propoji HMNet a JMNet tu byla tuna ze strany JMNetu nezájem. Bohužel JMnet řeší až když to má s křížkem po funuse protože prostě to neumí tem lidem nabídnout tak qaby do toho s nima šly a vybíjet si to potom tím že, jim budu splitávat z mapy nody no nevím ale, tohle je úroven 2-3 třída ZŠ.
pánové prosím vyprdněte se na tyto žabomyší Války je spousta clodů kde funguje více subjektů vedle sebe a je to ok.
A za druhé prosím o trpělivost jak jsem psal na začátku. díky a slibuju že, se budu alespon já snažit být více CZFree.
K.

__________________

Old Post 10.03.2008 v 19:38
kabelnet je offline   Click Here to See the Profile for kabelnet   Find more posts by kabelnet   Click here to Send kabelnet a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
raptik
Junior Member

Registrován: 11.02.2003
Příspěvků: 267

hmnet rozsah Příspěvek č. 77 

jak jsem nedavno psal jinde a duvody proc nehodlam rozebirat interni/propoj linky...
az na cas a priority v OS HMNet, ktere je vlastnikem node raptik...

10.41.0.0/16 je rozdeleno na:

10.41.0.0/17 - pod spravou OS HMNet
10.41.128.0/17 - pridelena pro kabelnet

link propojujici 10.41.0.0/17 a 10.41.128.0/17 je z financnich, casovych, osobnich (gookina a me) a technickych duvodu nepouzitelny.

link propojujici node raptik (pokud jej nekdo nesmaz - na mape sem delsi dobu nebyl) a ap jizak, byl u me zrusen t duvodu:
1) casovych
2) prilis mnoho hw, coz se nelibilo doma
3) prakticka funkcnost spoje 30% (pruchodnost a problemy pri dostavani se na ap jizak)
4) moznost realizace stabilnejsiho (sice tuneloveho) spojeni pres zavisku

__________________

Old Post 10.03.2008 v 20:13
raptik je offline   Click Here to See the Profile for raptik   Find more posts by raptik   Click here to Send raptik a Private Message   Click Here to Email raptik   Visit raptik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
belgarat
Senior Member

Registrován: 13.05.2004
Příspěvků: 777

Re: hmnet rozsah Příspěvek č. 78 

Old Post 10.03.2008 v 20:25
belgarat je offline   Click Here to See the Profile for belgarat   Find more posts by belgarat   Click here to Send belgarat a Private Message   Click Here to Email belgarat     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Alex
Formerly known as Frogale
zastupce cloudu 10.38


Registrován: 29.12.2002
Příspěvků: 690

User is Mapper

Příspěvek č. 79 

__________________

Old Post 10.03.2008 v 20:30
Alex je offline   Click Here to See the Profile for Alex   Find more posts by Alex   Click here to Send Alex a Private Message   Click Here to Email Alex   Visit Alex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kabelnet
senior member
zastupce cloudu 10.41


Registrován: 22.07.2003
Příspěvků: 1578

Příspěvek č. 80 

Vážený pane,
pokud za nehorázné lži považujete například to že, Vám jeden člověk nabídl profinancování Ap v hodnotě 10-15000,- kč a vyjste mu za to nabídly 256 / 256 kbps + za každého klienta 50 kreditů aby si mohl dokoupit konektivitu. Tak se nedivím že, se obrátil na mne protože si myslel že, jste přilítly z Marsu.
Několikrát jsem nejen Vám ale, i DOCovy psal at tuto politiku změníte, nezměnili jste a proto se nedivte že, Vám vyrostla konkurence v podobe O.S. PWNet.
Co se týká naštvávání lidí velmi dobře si pamatuji na sraz v Kunraticích kam jste mne a Gookina pozvaly za účelem propojení Měcholup a Jižáku. Ve finále jste nebyli schopni se domluvit kam nás připojíte ale, nejvíce Vám vadilo že, jsme na AP Jižák a nebereme Internet. Debata se pak stočila na to že, se vlastne ani propojit nechcete pokud nebudeme s Váma brát Inet. Takže akorát marný čas.
Pokud Vám vadí že,se šíří rozsahy 10.41.0.0 i na Jižáku je to jen z důvodu že, lidi z PWNetu přestalo bavit se doprošovat o nějaký rozsah z 10.38.0.0 a tak jsem jim dal od zadu svůj kus rozsahu. Nevidím jediný důvod co by mělo být špatného na tom někomu pomoct.
Co se týká rozsahů v jiných cloudech můžeme začít cloudem říčany používajícím rozsahy říčan v uhřiněvsi a na jižním městě, Petřiny používající rozsahy jiné než 10.41.0.0 v Kyjích a okolí a Lázna používající rozsahy nevím ani koho na Sídlišti Lehovec, Takových a dalších tu jsou.
Fakt přestante řešit tuhle žabomyší válku protože, máte jeden metr na PWNet kde vadí že, udělali Ap v lokalitě kam jste chtěli vy ale, jinej metr na Pe3ny, Edorase a další kde nevadí že, staví dle vašeho "Ap a používají IP rozsahy ne toho cloudu" proč tyto body nejsou splitnuty do NON-CZF.
Jaktože třeba na nejmenovaném objektu v Malešicích jsou linky cloudů CZFree o kterých já nevím a pro jistotu i někteří je nedaly do mapy???

Z mého pohledu je to fakt jen o tom že, jste prostě zaváhali a nezměnili pravidla pro APčkaře jak jsem Vám opakovaně radil dneska by jste tady nemusely řešit to co řešíte.
Stejně tak jako je konkurence u Pekařů proč by nemohla být konkurence O.S. pokud to dělají jinak a třeba lépe tak proč ne.

Slušně jsem požádal o shovívavost dostal jsem celkem zvláštní odpověď obvykle není v mém stylu odpovídat takto tvrdým způsobem pokud ale, někdo tvrdí co není pravda a straní druhým musím se ohradit.

Co se týká CZFree má v hlavičce svobodný přístup k Internetu kolik Ap je street acess na Jižáku JMNetu. U mne jsou to skoro všechny.

Další protože, ze Símou je domluva ohledně rádiového spoje na Prosek jak s kozou na ledě pronajal jsem si komín na spalovně v Malešicích abych udělal spoj od nás z cloudu na Prosek přímo k sobě domů. Co to bude stát ani nechtějte vědět a co potom spoji pojede nějaký to mego konektu pro mne a CZFree provoz od nás dál. Doufám že, pak Síma snad už zvládne spoj na ethernetu do karty na kterou bude v routru u mne doma BGP . Zajímalo by mne ruku na srdce si udělá link pro CZFree na takovém místě za nehorázný prachy nikdo leda cvok jako já.

K.

Ps co se týká propojení jižáku a HMNetu stačí si projít zpět forum Jižního města neustálé doprošování se zejména ode mne bez efektu. jinak opakovaně se odzkoušelo že, vždy bud routy končili u Vás a přitom spoj byl průchodný z druhé strany až na rádio. Tak kde asi byla ta chyba řekl bych že, v konfu routru.
Děkuji za potvrzení o tom šrotu aspon si ostatní mohou udělat představu o tom že, edoras nemá problém prodat 2,4 GHz šrot za 21000,- kč

__________________

Naposledy upravil kabelnet 10.03.2008 v 23:32

Old Post 10.03.2008 v 23:12
kabelnet je offline   Click Here to See the Profile for kabelnet   Find more posts by kabelnet   Click here to Send kabelnet a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 02:38.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
1234567891011 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz