CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Jakou anténu?
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
[Y2k]Trinit][
Junior Member

Registrován: 30.06.2002
Příspěvků: 195

Question Jakou anténu? Příspěvek č. 1 

Ahoj, řeším nyní problém jakou zvolit nejlepší anténu na vedení signálu po domě a zároveň poslat signál rodičům do baráku vzdáleného 150 m s přímou viditelností. Router mám na půdě těsně pod hřebenovým krovem. Podlahová plocha je cca 250m2 na patro. Potřeboval bych, aby signál prošel přes 3 patra (podlahy jsou dřevěné) a současně aby signál šel chytit směrovou anténou od rodičů vzdálených oněch cca 150m.

Jaké by mohlo být nejlevnější a dobře funkční řešení? Na pendrek 2dbi co jsem k Asusu (WL500G) chytnu signál po domu dobře, ale z baráku rodičů jsem to zatím nezkoušel.

Přemýšlel jsem pořídit silnější všesměrovou anténu a anténu dát naležato a tak prosvítit dům a signál by šel i k rodičům? Nebo sektor naméřený dolu do suterénu a natočený i na rodiče? Koukal jsem, že jsou i sektory 120x90st .....


nechci zbytečně zarušit okolí a tak přemýšlím o nejlepší variantě .....

kupovat ještě jedno AP jenom na směrovou anténu poit to point se mi kvůli 150m nechce ...

předem díky za rady

__________________

=node karlos-orechovka=

Old Post 07.02.2008 v 12:04
[Y2k]Trinit][ je offline   Click Here to See the Profile for [Y2k]Trinit][   Find more posts by [Y2k]Trinit][   Click here to Send [Y2k]Trinit][ a Private Message   Click Here to Email [Y2k]Trinit][     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:54.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz