CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Ovislink 1120 W jako router ?
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
del42sa
Newbie

Registrován: 04.09.2007
Příspěvků: 11

Ovislink 1120 W jako router ? Příspěvek č. 1 

Ahoj chci se zeptat,

mám doma ovislink 1120AP s firmware APPro 1.0.6 který jsem používal v režimu klient, kde fungoval spolehlivě...

zajímalo by mě jestli můžu tento Ovislink použít tak, že se ethernetovým kabelem připojím do zásuvky k internetu (kde se IP adresa automaticky přiděluje DHCP serverem) v módu AP, tak abych se pak mohl třeba notebookem (nebo i vícema) připojovat přes wifinu k internetu ... Je to vůbec možné ? Nějak jsem se tím hrál ale nešlo mi to....

v záložce TCP/IP jsem nastavil router
DHCP klient ve wifi části
enable NAT



díky za radu

Zdeněk


PS: nemáte někdo zkušenosti s Lukič FW ?

Old Post 17.10.2007 v 19:21
del42sa je offline   Click Here to See the Profile for del42sa   Find more posts by del42sa   Click here to Send del42sa a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hapi
Junior ISP

Registrován: 25.01.2004
Příspěvků: 498

Příspěvek č. 2 

mělo by to jít, akorát se nebudeš moc připojovat ethernetem ale jenom po wifině, nastavíš to stejně ale tam kde si to měl nastavení na wlan tak teď to bude na lanu a opačně a mělo by to jít... včetně toho NAT on this interface: kterej bude povoelnej jenom u wireless rozhraní

mluvil sem o appro 1.0.6 firmwaru

__________________

ja to nebyl

Old Post 18.10.2007 v 09:27
hapi je offline   Click Here to See the Profile for hapi   Find more posts by hapi   Click here to Send hapi a Private Message   Click Here to Email hapi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
del42sa
Newbie

Registrován: 04.09.2007
Příspěvků: 11

Příspěvek č. 3 

ale to já nemůžu, já mám jen ethernetové připojení na internet a abych netaha dráty po celé místosti, tak to chci wifinou rozprsknout do éteru...

Old Post 18.10.2007 v 21:48
del42sa je offline   Click Here to See the Profile for del42sa   Find more posts by del42sa   Click here to Send del42sa a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hapi
Junior ISP

Registrován: 25.01.2004
Příspěvků: 498

Příspěvek č. 4 

vždyť to taky píšu, jedinej rozdíl je že net nepřichází po wifině jako předtim ale po ethernetu takže všechno nastavení bude přesně opačně

__________________

ja to nebyl

Old Post 19.10.2007 v 06:44
hapi je offline   Click Here to See the Profile for hapi   Find more posts by hapi   Click here to Send hapi a Private Message   Click Here to Email hapi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
superweb
Senior Member

Registrován: 29.10.2004
Příspěvků: 809

Příspěvek č. 5 

problem je ze 1120 nema 2 nezavisla ethernetova rozhrani, tj. umi nat jen mezi eth a wlan, tzn. bud privedes internet po wifine a nat budes mit na ethernetu nebo naopak.
5460 s appro uz umi jakekoliv kombinace, treba nat mezi 2 ethernety s tim, ze jeden bude s wifinou v bridgi, nebo bridge mezi eth a nat k wifi..v tomhle pripade s tam dokonce nastavuje kterej ethernet vede k internetu.

__________________

Old Post 19.10.2007 v 10:45
superweb je offline   Click Here to See the Profile for superweb   Find more posts by superweb   Click here to Send superweb a Private Message     Visit superweb's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hapi
Junior ISP

Registrován: 25.01.2004
Příspěvků: 498

Příspěvek č. 6 

hmm, ale to sem přesně psal, buď net jenom po wifi nebo ethernetu

__________________

ja to nebyl

Old Post 19.10.2007 v 13:03
hapi je offline   Click Here to See the Profile for hapi   Find more posts by hapi   Click here to Send hapi a Private Message   Click Here to Email hapi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
del42sa
Newbie

Registrován: 04.09.2007
Příspěvků: 11

Příspěvek č. 7 

no děkuji za odpoběď ale jsem z toho jelen...

zkuste mi to říct česky

na hotelu v sále mám zásuvku ve kkteré jede permanentně internet (přidělování IP automaticky pomocí DHCP), pokud se připojím notebookem ethernetovým kabelem k této zásuvce, jde mi internet,

Tak a já teď chci pokud to půjde (mám jeden ovis 1120) pomocí tohoto ovisu rozprsknout wifi signál po sále tak, abych se mohl kdekoliv s notebookem připojit pomocí vestavěného wifi k intenetu (za pomoci tohoto ovise)

takže jde to nebo nejde ?

Old Post 19.10.2007 v 13:46
del42sa je offline   Click Here to See the Profile for del42sa   Find more posts by del42sa   Click here to Send del42sa a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hapi
Junior ISP

Registrován: 25.01.2004
Příspěvků: 498

Příspěvek č. 8 

__________________

ja to nebyl

Old Post 19.10.2007 v 13:54
hapi je offline   Click Here to See the Profile for hapi   Find more posts by hapi   Click here to Send hapi a Private Message   Click Here to Email hapi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ptak
Team Leader
zastupce cloudu 10.27


Registrován: 17.09.2002
Příspěvků: 755

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 9 

Pokud uz tam mas neco jineho co ti na ethernetu rozdava dhcp adresy jak pises, tak se na rezim router vykasli a hod to normalne do Bridge - bude ti to posilat proste to co mas na kebelu do vzduchu a obracene. coz je presne to co chces. Navic druha dira bude fungovat pro pripojeni ethernetem taky jak ocekavas.

Akorat jedina vec. nahod si tam nejaky zabezpeceni treba MAC restrikci pripadne i nejaky sifrovani at se ti tam nepripojuje kazdej ko jde okolo...

__________________

Old Post 20.10.2007 v 00:14
ptak je offline   Click Here to See the Profile for ptak   Find more posts by ptak       Visit ptak's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hapi
Junior ISP

Registrován: 25.01.2004
Příspěvků: 498

Příspěvek č. 10 

to je pěkná hloupost, za takovýhle chování bych klienta okamžitě odpojil, musíš totiž tomu ovisovy nastavit nějakou IP adresu takže budeš využívat dvě IPčka, jednu pro ovise a druhou pro PC. Dej to do routeru, zabereš jenom jednu a je klid, za nim si můžeš dělat co chceš, a ne jako většina lidi, já sem něco zkoušel bla bla bla a pak nejde u někoho jinýho net jenom pro to, že někdo si hrál.

__________________

ja to nebyl

Old Post 20.10.2007 v 09:45
hapi je offline   Click Here to See the Profile for hapi   Find more posts by hapi   Click here to Send hapi a Private Message   Click Here to Email hapi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ptak
Team Leader
zastupce cloudu 10.27


Registrován: 17.09.2002
Příspěvků: 755

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 11 

__________________

Old Post 20.10.2007 v 11:39
ptak je offline   Click Here to See the Profile for ptak   Find more posts by ptak       Visit ptak's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
superweb
Senior Member

Registrován: 29.10.2004
Příspěvků: 809

Příspěvek č. 12 

__________________

Old Post 20.10.2007 v 12:20
superweb je offline   Click Here to See the Profile for superweb   Find more posts by superweb   Click here to Send superweb a Private Message     Visit superweb's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hapi
Junior ISP

Registrován: 25.01.2004
Příspěvků: 498

Příspěvek č. 13 

tak jestli to je takhle, tak stačí přepnout do modu ap a vypnout router a je posekáno

__________________

ja to nebyl

Old Post 20.10.2007 v 12:30
hapi je offline   Click Here to See the Profile for hapi   Find more posts by hapi   Click here to Send hapi a Private Message   Click Here to Email hapi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ptak
Team Leader
zastupce cloudu 10.27


Registrován: 17.09.2002
Příspěvků: 755

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 14 

__________________

Old Post 20.10.2007 v 13:16
ptak je offline   Click Here to See the Profile for ptak   Find more posts by ptak       Visit ptak's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
del42sa
Newbie

Registrován: 04.09.2007
Příspěvků: 11

Ovis Příspěvek č. 15 

Old Post 20.10.2007 v 15:05
del42sa je offline   Click Here to See the Profile for del42sa   Find more posts by del42sa   Click here to Send del42sa a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hapi
Junior ISP

Registrován: 25.01.2004
Příspěvků: 498

Příspěvek č. 16 

vypnout router jako že přepneš ma nim obrázku položku mode z routeru na bridge.

IP právě nemáš takže sem právě myslel, že by jsi zapnul router s natem a tim pádem by jsi si tam udělal svojí síť ale takhle by jsi ho měl nechat aby se mu přidělila taky sama ale to je taky blbý, pak ho už nemusíš najít, pokud teda nemáš přístup k DHCP serveru a neuvolníš mu tam IP adresu a tu pak napíšeš statickou do něj a najdeš ho vždycky.

Raději znovu popiš přesně co chceš udělat a co k tomu chceš připojovat, jestli to je pro kohokoliv nebo jenom pro tebe.

__________________

ja to nebyl

Old Post 20.10.2007 v 18:31
hapi je offline   Click Here to See the Profile for hapi   Find more posts by hapi   Click here to Send hapi a Private Message   Click Here to Email hapi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:22.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz