CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > jaké AP pro můj učel
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
tora
Newbie

Registrován: 14.09.2007
Příspěvků: 5

jaké AP pro můj učel Příspěvek č. 1 

Ahoj,
měl bych takový dotaz:
od svého poskytovatele přijímám signál směrovou anténou.
Zajímalo by mě jestli existuje nějaké zařížení, teré mi udělá AP, tak že přijme signál z antény a zároveň bude tvořit router pro připojení jednoho PC pomocí UTP kabelu a Notebooku pomocí WiFi. Abych nemusel pořirovat zvlášť router a AP.
Koukal jsem po různých zařízeních OvisLink, Linksys, Asus a když jsem se na něj dotázal tak mi řekli že to nepůjde, protože ty antény jsou uvnitř propojené.

Porkud s tímto máte někdo zkušenost, nebo znáte vhodné zařízení pro můj účel prosím podaďte.
Děkuji

Old Post 14.09.2007 v 16:10
tora je offline   Click Here to See the Profile for tora   Find more posts by tora   Click here to Send tora a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hapi
Junior ISP

Registrován: 25.01.2004
Příspěvků: 498

Příspěvek č. 2 

no a co takhle RB133

__________________

ja to nebyl

Old Post 14.09.2007 v 16:28
hapi je offline   Click Here to See the Profile for hapi   Find more posts by hapi   Click here to Send hapi a Private Message   Click Here to Email hapi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
soooc
Senior Member

Registrován: 23.06.2005
Příspěvků: 745

Příspěvek č. 3 

RB 133 plus 2 miniPCI karty a jedes )

__________________

Old Post 14.09.2007 v 17:08
soooc je offline   Click Here to See the Profile for soooc   Find more posts by soooc   Click here to Send soooc a Private Message   Click Here to Email soooc   Visit soooc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tora
Newbie

Registrován: 14.09.2007
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 4 

Old Post 14.09.2007 v 17:15
tora je offline   Click Here to See the Profile for tora   Find more posts by tora   Click here to Send tora a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petr_bear
Senior Member

Registrován: 07.12.2003
Příspěvků: 674

Příspěvek č. 5 

__________________

S.k.y.p.e.: medapeta77

Old Post 14.09.2007 v 17:27
petr_bear je offline   Click Here to See the Profile for petr_bear   Find more posts by petr_bear   Click here to Send petr_bear a Private Message     Visit petr_bear's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
soooc
Senior Member

Registrován: 23.06.2005
Příspěvků: 745

Příspěvek č. 6 

__________________

Old Post 14.09.2007 v 17:33
soooc je offline   Click Here to See the Profile for soooc   Find more posts by soooc   Click here to Send soooc a Private Message   Click Here to Email soooc   Visit soooc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hapi
Junior ISP

Registrován: 25.01.2004
Příspěvků: 498

Příspěvek č. 7 

komfort nekomfort, nic lepšího neseženeš, navíc ti to udělá všechno co chceš

__________________

ja to nebyl

Old Post 14.09.2007 v 17:33
hapi je offline   Click Here to See the Profile for hapi   Find more posts by hapi   Click here to Send hapi a Private Message   Click Here to Email hapi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tora
Newbie

Registrován: 14.09.2007
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 8 

No mě jen přišlo že na to že potahnu jen jeden PC s noťasem extra, ale asi máte pravdu jak tak tady na to koukám :-)

A co by tedy bylo ještě nutné k tomuto dokoupit aby to dělalo to co požeduji. Já s tím to zařízením nemám vůbec totiž zkušenost.

Signál přijímám pomocí směrové antény, která se připojuje pomocí N-Female konektoru.
Mám jednu IP čili potřebuji aby to routrovalo,
pak aby mi to po bytě vysílalo WiFi signál pro noťas a ten abyšel pomocí MAC hlídat nebo šel zašifrovat.

Jo a ještě jedna věc.. do toho se taky nějak IP a DNSka nějak nastavujou? jako je třeba u klasického AP které se tam nastavuje přes web
díky

Old Post 14.09.2007 v 17:44
tora je offline   Click Here to See the Profile for tora   Find more posts by tora   Click here to Send tora a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hapi
Junior ISP

Registrován: 25.01.2004
Příspěvků: 498

Příspěvek č. 9 

__________________

ja to nebyl

Old Post 14.09.2007 v 18:29
hapi je offline   Click Here to See the Profile for hapi   Find more posts by hapi   Click here to Send hapi a Private Message   Click Here to Email hapi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hapi
Junior ISP

Registrován: 25.01.2004
Příspěvků: 498

Příspěvek č. 10 

ale ať tě to nemate, to na obrázku je RB112 která se už nedělá.

__________________

ja to nebyl

Old Post 14.09.2007 v 18:31
hapi je offline   Click Here to See the Profile for hapi   Find more posts by hapi   Click here to Send hapi a Private Message   Click Here to Email hapi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petr_bear
Senior Member

Registrován: 07.12.2003
Příspěvků: 674

Příspěvek č. 11 

__________________

S.k.y.p.e.: medapeta77

Naposledy upravil petr_bear 14.09.2007 v 18:45

Old Post 14.09.2007 v 18:37
petr_bear je offline   Click Here to See the Profile for petr_bear   Find more posts by petr_bear   Click here to Send petr_bear a Private Message     Visit petr_bear's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tora
Newbie

Registrován: 14.09.2007
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 12 

Děkuji hapi a petr_bear za Vaši snahu a čas :-)
čili koukam, že jste oba spíše pro mikrotik :-) než pak jak uvedl petr_bear druhou variantu 2 MiniRoutery
z hlediska finančního by to vyšlo asi levněji, ale zase ten mikrotik by měl být lepší :-)
Mikrotik by neměl být problém sestavit, spíše to pak nastavit, protože jsem to nikdy nedělal. To se dělá pak taky přes web jako např u toho MiniRouteru?

Old Post 14.09.2007 v 19:19
tora je offline   Click Here to See the Profile for tora   Find more posts by tora   Click here to Send tora a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rouchi
Junior Member

Registrován: 28.09.2005
Příspěvků: 113

blbe se ptás nebo kluci pisou kraviny Příspěvek č. 13 

__________________

Sice vim o sítích maalinečko, ale i tak mě to bavíí :-)

Old Post 14.09.2007 v 21:51
rouchi je offline   Click Here to See the Profile for rouchi   Find more posts by rouchi   Click here to Send rouchi a Private Message     Visit rouchi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tora
Newbie

Registrován: 14.09.2007
Příspěvků: 5

Re: blbe se ptás nebo kluci pisou kraviny Příspěvek č. 14 

Old Post 15.09.2007 v 07:15
tora je offline   Click Here to See the Profile for tora   Find more posts by tora   Click here to Send tora a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rouchi
Junior Member

Registrován: 28.09.2005
Příspěvků: 113

Re: Re: blbe se ptás nebo kluci pisou kraviny Příspěvek č. 15 

__________________

Sice vim o sítích maalinečko, ale i tak mě to bavíí :-)

Old Post 15.09.2007 v 07:18
rouchi je offline   Click Here to See the Profile for rouchi   Find more posts by rouchi   Click here to Send rouchi a Private Message     Visit rouchi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hapi
Junior ISP

Registrován: 25.01.2004
Příspěvků: 498

Příspěvek č. 16 

__________________

ja to nebyl

Old Post 15.09.2007 v 10:40
hapi je offline   Click Here to See the Profile for hapi   Find more posts by hapi   Click here to Send hapi a Private Message   Click Here to Email hapi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 04:21.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz