CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Brno > Pripojeni Masarykova ctvrt - Sedlakova
« 345678910111213
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Zmatik
Junior Member

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 131

Příspěvek č. 129 

> Předpokládám, že si klidně můžeme tykat ne?
Určitě.
.....
> Mimochodem Konečného nám. je Tivoli.
Ano to vím. Od nás to je za kopcem. Ale Petr Švestka staví AP
na Jiráskové a z Tivoli by mozná měl podstatně lepší dosah.
> Na Květnou máme proti sobě dvě antény 24 dBi, protože ten na
> Květné na mě nevidí, jelikož má v cestě kus baráku souseda.
> Jinak na Květnou je to kousek proti možným 10 kilometrům ne? :-)
> Kvalitu spoje nejsem schopen posoudit. Asi dobrá když mu to běží ne?
Se dvěma směrovkami proti sobě to asi problém není. I když ve
městě bych pro vysokou úroveň rušení s nějakými 10km raději
nepočítal :-)
> Mám dvě Conifery.
Fajn, pravděpodobně se časem přihlásíme.

Zmatík

Old Post 23.06.2003 v 16:45
Zmatik je offline   Click Here to See the Profile for Zmatik   Find more posts by Zmatik   Click here to Send Zmatik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kirinovic
Junior Member

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 292

Příspěvek č. 130 

Jirkovi Šímovi se moc omlouvam, ale dneska to fakt nestiham:(....dame rec zase nekdy na ICQ.

Co se tyce testu na Zmatika, myslim, ze spoj je zatim dostacujici...upravil jsem trochu vysilaci vykon na hranici GL, takze ted by to mohlo byt rychlejsi(mel jsem nastaven pro sichr o 1dB min ale zjistil jsem, ze ta antena ma o neco slabsi zisk, takze se to vyrovna). Co se tyka povetrnostlich podminek tak ty kupodivu nemaji zadny vliv...v zime, jak tak srtasne chumelilo, ze bylo videt tak na 2metry dopredu jely vsehcny spoje naprosto setejne, jako za jasneho pocasi. Ani velky dest ci podobne rozmary pocasi zatim signalem nezahybaly. jakmile bude potreba vetsiho traficu pres muj AP dale, udelam vyhrazene AP se smerovkama a pojede to vpohode. Zatim neni potreba.

Ten vas router klidne nechte jet 24/7 at se poradne zahori.Apcko to vydrzi :-).

Martin.

Old Post 24.06.2003 v 10:55
kirinovic je offline   Click Here to See the Profile for kirinovic   Find more posts by kirinovic   Click here to Send kirinovic a Private Message   Click Here to Email kirinovic     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shpenat
Newbie

Registrován: 28.01.2003
Příspěvků: 39

Příspěvek č. 131 

To asi nebude tak hned. Anténu zatím nemám napevno nainstalovanou a hlavně nemám dostatečně dlouhý kabel. Ten co mám je krátkej. Budeme muset koupit delší. Takže nevím, jak dlouho to bude trvat. Snad ale co nejdřív.
Shpenat

Old Post 24.06.2003 v 19:20
Shpenat je offline   Click Here to See the Profile for Shpenat   Find more posts by Shpenat         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jiří Šíma
Junior Member

Registrován: 25.10.2002
Příspěvků: 139

Příspěvek č. 132 

Dy? ten kabel stoji jen 15,- korun za metr???? Kolik toho potrebujes?

__________________

J.

Old Post 24.06.2003 v 23:58
Jiří Šíma je offline   Click Here to See the Profile for Jiří Šíma   Find more posts by Jiří Šíma   Click here to Send Jiří Šíma a Private Message   Click Here to Email Jiří Šíma     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldanimal
Junior Member

Registrován: 03.12.2002
Příspěvků: 143

ceny? Příspěvek č. 133 

Old Post 25.06.2003 v 00:16
oldanimal je offline   Click Here to See the Profile for oldanimal   Find more posts by oldanimal   Click here to Send oldanimal a Private Message     Visit oldanimal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jiří Šíma
Junior Member

Registrován: 25.10.2002
Příspěvků: 139

Příspěvek č. 134 

My používáme všichni 75 Ohmový komerční vnější kabel co mají na Jakubském náměstí a je to v poho
Nejsme přece milionáři, jinak bychom měli jiné připojení :-)

__________________

J.

Old Post 25.06.2003 v 00:42
Jiří Šíma je offline   Click Here to See the Profile for Jiří Šíma   Find more posts by Jiří Šíma   Click here to Send Jiří Šíma a Private Message   Click Here to Email Jiří Šíma     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shpenat
Newbie

Registrován: 28.01.2003
Příspěvků: 39

kabel Příspěvek č. 135 

Takovej kablik, jako mas ty, je pouzitelnej, na kratkou vzdalenost, kde neni zadny velky ruseni a neni proto potreba kazdy dB zisku. Treba na propojeni pro nejblizsih 100 m si myslim, ze je dostacujici. Bohuzel nevim, jakej ma 75ohm standartni antenni koax stratu na 1m delky. Ale asi vic, nez 0,25dB.

Shpenat

Old Post 25.06.2003 v 08:34
Shpenat je offline   Click Here to See the Profile for Shpenat   Find more posts by Shpenat         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jiří Šíma
Junior Member

Registrován: 25.10.2002
Příspěvků: 139

Příspěvek č. 136 

Najdi si to. Někde tady je vlákno s názvem super koax a tam jsou o něm údaje. Tuším, že má útlum 0,35 dB/metr. Já ho mám například 17 metrů a dělám spoj na několik set metrů a to na sebe nevidíme.
Už jsem tady psal jak je tan kabel výhodný a proč a nechce se mi to opakovat, protože tuším, že je to zbytečné

__________________

J.

Old Post 25.06.2003 v 09:39
Jiří Šíma je offline   Click Here to See the Profile for Jiří Šíma   Find more posts by Jiří Šíma   Click here to Send Jiří Šíma a Private Message   Click Here to Email Jiří Šíma     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
honziis
Newbie

Registrován: 15.04.2003
Příspěvků: 3

pripojeni Příspěvek č. 137 

Mam jeden dotaz.

Bydlim v Masarycce na Bileho a potreboval bych vybudovat mikrovlny pripojeni s domem na Moravskem namesti. Mam zjistenou primou viditelnost (fotky). Odhaduju ze je to tak 3 km.

Sam ale nemam zkusenosti s temito vecmi a tak bych potreboval najit nekoho, kdo by mi pomohl toto spojeni vybudovat. Pripadne, kdyby si nekdo rekl cenu za kterou by tuto vec provedl komplet

Jestli se nekdo takovy najde, dejte vedet.

Budu vdecen i za jakekoliv rady nebo kontakty na nekoho (treba i firmu) kdo takove veci dela.

Zatim.....Honza

(cerv@lma.cz)

Old Post 21.07.2003 v 10:31
honziis je offline   Click Here to See the Profile for honziis   Find more posts by honziis   Click here to Send honziis a Private Message   Click Here to Email honziis     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldanimal
Junior Member

Registrován: 03.12.2002
Příspěvků: 143

Příspěvek č. 138 

Old Post 21.07.2003 v 23:38
oldanimal je offline   Click Here to See the Profile for oldanimal   Find more posts by oldanimal   Click here to Send oldanimal a Private Message     Visit oldanimal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jiří Šíma
Junior Member

Registrován: 25.10.2002
Příspěvků: 139

Příspěvek č. 139 

No je to rozdíl ale když si uvědomíš, že na 10 metrech ten rozdíl dělá jen 3,5-2,2=1,3 db a na 100 metrech to dělá 13 dB, což je jen o málo víc než rozdíl v zisku mezi biquadem a slušnou "parabolou", a znovu si uvědomíš, že teď už je to na 100 metrech délky, tak .....
Nevím teda o čem je tady řeč.

__________________

J.

Old Post 22.07.2003 v 00:03
Jiří Šíma je offline   Click Here to See the Profile for Jiří Šíma   Find more posts by Jiří Šíma   Click here to Send Jiří Šíma a Private Message   Click Here to Email Jiří Šíma     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldanimal
Junior Member

Registrován: 03.12.2002
Příspěvků: 143

rozdil je zkratka v praxi Příspěvek č. 140 

Old Post 22.07.2003 v 00:10
oldanimal je offline   Click Here to See the Profile for oldanimal   Find more posts by oldanimal   Click here to Send oldanimal a Private Message     Visit oldanimal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jiří Šíma
Junior Member

Registrován: 25.10.2002
Příspěvků: 139

Příspěvek č. 141 

rozdíl je zkrátka v praxi
????????????????????
Nerozumím.
Máš ICQ?
A tykej mi prosím, jestli ti to nedělá potíže

__________________

J.

Old Post 22.07.2003 v 00:18
Jiří Šíma je offline   Click Here to See the Profile for Jiří Šíma   Find more posts by Jiří Šíma   Click here to Send Jiří Šíma a Private Message   Click Here to Email Jiří Šíma     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jiří Šíma
Junior Member

Registrován: 25.10.2002
Příspěvků: 139

Příspěvek č. 142 

K předchozímu:
Moje praxe mi říká, že je to super koax. Proto ty otazníky.

__________________

J.

Old Post 22.07.2003 v 00:22
Jiří Šíma je offline   Click Here to See the Profile for Jiří Šíma   Find more posts by Jiří Šíma   Click here to Send Jiří Šíma a Private Message   Click Here to Email Jiří Šíma     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldanimal
Junior Member

Registrován: 03.12.2002
Příspěvků: 143

Příspěvek č. 143 

Old Post 25.07.2003 v 11:05
oldanimal je offline   Click Here to See the Profile for oldanimal   Find more posts by oldanimal   Click here to Send oldanimal a Private Message     Visit oldanimal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldanimal
Junior Member

Registrován: 03.12.2002
Příspěvků: 143

Příspěvek č. 144 

Old Post 25.07.2003 v 11:07
oldanimal je offline   Click Here to See the Profile for oldanimal   Find more posts by oldanimal   Click here to Send oldanimal a Private Message     Visit oldanimal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:14.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 345678910111213  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz