CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Brno > Pripojeni Masarykova ctvrt - Sedlakova
1234567 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
tofi
Newbie

Registrován: 18.12.2002
Příspěvků: 4

Pripojeni Masarykova ctvrt - Sedlakova Příspěvek č. 1 

Taky mam zajem o pripojeni, ulice Sedlakova - Wurmova, poradte. Dekuji,.

Old Post 18.12.2002 v 21:57
tofi je offline   Click Here to See the Profile for tofi   Find more posts by tofi   Click here to Send tofi a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Matysek
Newbie

Registrován: 18.12.2002
Příspěvků: 17

Příspěvek č. 2 

Tofi, bydlim na Bohuslava Martinu, nechces to dat nejak dohramady? Sehnat nekoho pobliz, tedy mezi nami a rozjet to...

Matysek (Mates uz byl zabranej )

Old Post 20.12.2002 v 19:25
Matysek je offline   Click Here to See the Profile for Matysek   Find more posts by Matysek   Click here to Send Matysek a Private Message   Click Here to Email Matysek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zmatik
Junior Member

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 131

sí? v Masarykově čtvrti Příspěvek č. 3 

Zajímám se o připojení jako klient, ale jsem ochoten vybudovat
i uzel, pokud to bude vhodne a pokud mne na to nekdo z okolí
alespoň trochu přispěje :-)

Lokalita: Masarykova čtvr? - Lerchova - poblíž rohu Kampelíkovy.

Zdravím Vás. Jsem zde úplný nováček a snažím se v tom vyznat.
Zatím se zdá, že je nás tu z Masarykovy čtvrti dost málo, i když
z hlediska rozvoje sítě to je významná lokalita. Obávám se ale,
že vy dva na sebe nebudete vidět ani ze střech; já bych mohl
videt na tofiho, ale obávám se ze na Matýska taky ne.

Potrebovali bychom nekoho, kdo bydli primo na hrebeni
(Barvičova), aby se sí? dostala přes kopec.

Snad mně to vyjde a přijdu pozítří na ten sraz.

Old Post 14.01.2003 v 16:36
Zmatik je offline   Click Here to See the Profile for Zmatik   Find more posts by Zmatik   Click here to Send Zmatik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tofi
Newbie

Registrován: 18.12.2002
Příspěvků: 4

Lerchova - Sedlakova Příspěvek č. 4 

Ahoj, po dlouhe dobe se nekdo ozval v tomto tematu, ja jsem taky v podstate novacek, ale rad bych nejakou sit v Masarycce vybudoval, protoze presne jak rikas, je to velice zajimava lokalita, navic, zde neni kabelova TV a hned tak nebude, takze s rychlim internetem to nebude tak hned, nekdy musime dat rec. Zatim cau. Tofi

Old Post 15.01.2003 v 08:57
tofi je offline   Click Here to See the Profile for tofi   Find more posts by tofi   Click here to Send tofi a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zmatik
Junior Member

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 131

Příspěvek č. 5 

No, ta lokalita je zajimava z hlediska vyhledu a tim moznosti
napojeni, na druhe strane ale se daleko spis da dost lidi
dohromady v panelaku nez v rodinnych domcidh, proste proto ze
jich tam je vic na vyber :-)
Kdyz se budovala nova telefonni sit (uz to bude nejakych deset let),
tak se tam pokladaly i koaxialni kabely, udajne prave pro kabelovou TV.
Zajimalo by me, komu ty kabely ted patri a jestji jsou na
neco vyuzivany. O kabelovou TV jako takovou ale zajemm nemam.
Problem CzFree je v tom, ze o teto moznosti moc lidi nevi. Ja jsem na to
prisel vcera docela nahodou.

Old Post 15.01.2003 v 09:27
Zmatik je offline   Click Here to See the Profile for Zmatik   Find more posts by Zmatik   Click here to Send Zmatik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zmatik
Junior Member

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 131

Příspěvek č. 6 

Tak jsem byl včera na té schůzce brněnského czfree.net coby vyjevený nováček....
Moje dojmy a získané informace lze stručně shrnout následovně:
1) Potvrdil se můj spíše skeptický názor, týkající se ožností a nutného úsilí.
2) Zájem a nadšení účastníků působilo naopak spíše optimisticky.

Podrobněji k prvnímu bodu: brněnská sí? je teprve zcela v
začátcích, přestože řada lidí do toho dost šlape a věnuje tomu
zřejmě spoustu času. Je tedy zjevně potřeba do toho investovat
mnoho úsilí a času, což bohužel já moc nemohu, i když by mě to
docela bavilo.
Potvrdily se také moje obavy, že vysílače Radiokomunikací na Barvičově nám tady budou působit značné rušení, takže nemůžeme
počítat se spojením na větší vzdálenosti. Můj původní nápad, že bychom
se mohli přímo připojit na velice aktivní "východní blok" (Líšeň, Vinohrady
...) je tedy asi nereálný, přestože na tyto čtvrti vidím z okna.
Pokud bychom dali dohromady rozumny počet lidi přímo zde ve
čtvrti, pak by snad bylo realne udelat místní malou sí? a časem ji
třeba propojit na nějaký bližší uzel, až bude v provozu. Nic z toho
ale nevidím jako otázku pohých týdnů či jen několika měsíců.
Rád bych také pochválil Matese (Matýska), velice aktivně se snaží najít další případné zájemce. Snažme se všichni, když nás bude víc,
spíše něčeho dosáhneme.

Zmatík

Old Post 17.01.2003 v 15:59
Zmatik je offline   Click Here to See the Profile for Zmatik   Find more posts by Zmatik   Click here to Send Zmatik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Matysek
Newbie

Registrován: 18.12.2002
Příspěvků: 17

Zmatik ma pravdu Příspěvek č. 7 

Prakticky ve vsem. (az na tu chvalu, kamos je ponekud nedostupny...zkouskove obdobi?
Dnes jsem potkal kamosa od nas z ulice a na to, jak jsme se 10 let nevideli, jsme si pokecali... myslim, ze by do toho sel urcite taky, ac jsem s nim o tom jeste nemluvil. A na toho bych i videl, nebo jinak. No, to je jedno. Zmatiku, mohl bys navrhnout nejakou schuzku? Mam cas prakticky furt (gympl, no a myslim, ze se budeme muset setkat. Cim drif, tim lip...
Mimochodem, vidim naprosto dokonale na nemocnici v Bohunicich a na ni je videt i z vychodniho bloku... mam kamose na Lesne a v Cernovicich, kteri by do toho taky mozna sli, ale nevim, zda na ne Zmatik uvidi, i kdyz by celkem vpoho mohl.

Tak tedy: Zmatiku, termin schuzky!
Ostatni z Masarycky (mam dojem, ze jich moc neni :( ) VERBUJTE!!!

Mates

Old Post 26.01.2003 v 16:25
Matysek je offline   Click Here to See the Profile for Matysek   Find more posts by Matysek   Click here to Send Matysek a Private Message   Click Here to Email Matysek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zmatik
Junior Member

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 131

Příspěvek č. 8 

Bohuzel, doby kdy jsem studoval gympl (a mel furt cas) uz jsou
hodne davnou minulosti. :-) Snad by to slo tento nebo pristi
vikend, t.j. 1/2 nebo 8/9 unora. Chteli byste se sejit u nekoho doma
nebo radeji ve verejne obcerstvovne?
Matesi, v kterem miste B. Martinu bydlis? spis az u lesa,
nekde uprostred (pod byvalym Horizontem) nebo na zacatku
"u brizek" ?. A tofi, jsi na prijmu. Tebe bychom tam urcite potrebovali.
Proberu moznosti a zitra navrhnu nejaky urcity termin schuzky.

Old Post 27.01.2003 v 14:35
Zmatik je offline   Click Here to See the Profile for Zmatik   Find more posts by Zmatik   Click here to Send Zmatik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogol
Newbie

Registrován: 24.10.2002
Příspěvků: 73

Příspěvek č. 9 

Pokud bydlite na svahu smerem ke Svratce muze zkouset prijem AP Czfree.net.Kamenka na 3 kanalu. Ap je asi 10m pod horizontem na ulici Kamenna.

Old Post 28.01.2003 v 17:37
gogol je offline   Click Here to See the Profile for gogol   Find more posts by gogol   Click here to Send gogol a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shpenat
Newbie

Registrován: 28.01.2003
Příspěvků: 39

Příspěvek č. 10 

Jak jsem psal ve schuzce, navrhuji termin na 1.2.2003. Napiste prosim, jestli vam to vyhovuje

Old Post 29.01.2003 v 13:11
Shpenat je offline   Click Here to See the Profile for Shpenat   Find more posts by Shpenat         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zmatik
Junior Member

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 131

Příspěvek č. 11 

Takovymto postupem bychom se asi ale domluvili tak nekdy koncem
pristiho tydne, a to by bylo pozde. Tak jsem udelal velitelske rozhodnuti:

CO: Jde o schuzku vznikajici skupinky "Masarykova ctvrt",
zveme vsechny, kdo by se s nami mohli spojit
(oblast ulice Udolni, Zabovresky, Pisarky....)
Spojeni na vetsi vzdalenosti (Vinohrady, Lisen,
Lesna, Bohunice, Kamenny vrch....) asi neni moc nadejne,
protoze lze odekavat silne ruseni od vysilacu
radiokomunikaci na Barvicove.
KDY: v sobotu 1. unora 2003 v 17 hodin (caj o pate)
KDE: u nas doma - Lerchova 35, horni zvonek (Kloc)
JAK: Salinou c. 4 na konecnou "nam. Miru" a pak asi
400m po Lerchove.

Poznamka: Shpenat je skoro moje druhe ja, ale na rozdil
ode mne dela zmatky. :-))) Zmatik.

Old Post 29.01.2003 v 14:35
Zmatik je offline   Click Here to See the Profile for Zmatik   Find more posts by Zmatik   Click here to Send Zmatik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zmatik
Junior Member

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 131

Příspěvek č. 12 

Gogole, diky za tip. To je funkcni bod? na <brno.czfree.net/funkcnibody>
jsou zatim jen Lisen, Slapanice a Slatina. Jeste jsem zaregistroval
v diskusi, ze Masinka spustil testovani bodu v Cernovicich.
Jsou nekde o bodu "Kamenka" podrobnejsi informace?
Zatim asi nikdo z nas nema vyhled spravnym smerem, spis do Pisarek.
Pokusil bych se ale nekoho najit na Zlutem kopci (Jerabinova a okoli).

Zmatik

Old Post 29.01.2003 v 14:47
Zmatik je offline   Click Here to See the Profile for Zmatik   Find more posts by Zmatik   Click here to Send Zmatik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Matysek
Newbie

Registrován: 18.12.2002
Příspěvků: 17

Příspěvek č. 13 

Schuzku v sobotu beru, dostavim se.
Zkusim tam dotahnout i toho kamosa z rohu Lerchovy/Klacelovy.
Jinak bydlim v 36, takze v tech bytovkach uprostred, na pul cesty mezi horizontem a lesem. Se Shpenatem jsme zjistili, ze by bylo zajimavy misto Alumnat... na ten vidime oba (Zmatik, Shpenat & ja) a je to docela lukrativni bod. Tuto ideu bych rozhodne jeste probral, v sobotu. Myslim, ze se urcite nejak domluvime s BiGy, treba i na pripojeni

Takze zatim sitim zdar (© by alprop) a snazte se propagovat!
P.S. Zmatiku, jakou kapacitu ze ma to Vase obydli? Mam na Bohuslavce dost kamaradu...

Old Post 30.01.2003 v 18:30
Matysek je offline   Click Here to See the Profile for Matysek   Find more posts by Matysek   Click here to Send Matysek a Private Message   Click Here to Email Matysek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldanimal
Junior Member

Registrován: 03.12.2002
Příspěvků: 143

bohunice-masarykova ctvrt Příspěvek č. 14 

Old Post 31.01.2003 v 13:32
oldanimal je offline   Click Here to See the Profile for oldanimal   Find more posts by oldanimal   Click here to Send oldanimal a Private Message     Visit oldanimal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zmatik
Junior Member

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 131

Ad schuzka Příspěvek č. 15 

Matesi, nemusis dovest vsechny sousedy, pivo cepovat nebudeme :-)
Jde hlavne o lidi, kteri maji vyhodnou polohu z hlediska prpojeni
(napr. spodni cast Barvicovy). Tak do 10 lidi to bez problemu zvladneme.

Oldanimal: cas a misto viz o nekolik prispevku vyse. Lide se zkusenostmi jsou obzvlast vitani.

Zmatik

Old Post 31.01.2003 v 13:56
Zmatik je offline   Click Here to See the Profile for Zmatik   Find more posts by Zmatik   Click here to Send Zmatik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Matysek
Newbie

Registrován: 18.12.2002
Příspěvků: 17

Příspěvek č. 16 

Tak jsem se dnes vypravil na strechu, trochu obhlednout situaci.
Shrnu to do nekolika bodu:

1. Na Davida (oldanimal) vidim ze strechy i z balkonu dokonale. Takze doufam, ze plati ten sraz v utery v Pisarkach, kdyz tak dej jeste prosim vedet na mobil, nebo mail.

2. Sehnal jsem dalsiho zajemce o czfree.net jako takovy, navic je to soused z patra pod nami. Mimochodem ten "podomni" rozvod nebude zadny problem.

3. Z nasi strechy je videt cast, jen mensi, budovy Alumnatu. Takze pripadne tato moznost na spojeni severni strany neni uplne marna... Ale hlavne jsem se ujistil, ze vidim krasne na ten dum, kde by mel bydlet Ondrej Vymazal (jak jsme se o tom bavili se Shpenatem... roh Wolkrovy a Barvicovy.)

4. Zjistil jsem jeste par velmi zajimavych bodu, kam vidim ze strechy, napr. vezicky Petrova (ok, to asi nebude uplne ono ) ale treba i jakesi panelaky dole v Zabinach, coz by mohlo byt docela prinosne. Nejsem si jist, ktere to jsou, ale tipnul bych si neco kolem Billy - tim smerem. Tak kdyztak, at se nekdo ozve...

5. Dale jsem s prekvapenim shledal, ze vidim dokonce az na M-Palac (!!!), takze Kamenky asi uvidim take (byla trochu mlha, tak jsem nenasel Voronez, ale nekde tam asi byl )

6. Zaverem sveho badani a zlezani strech nasich domu (dobra, jsou rovne, no) jsem objevil velice zvlastni vec. Jeden nas soused majici jakousi firmu, ktera se zabyva snad sestavovanim PC, ma na strese 2 velmi velke satelity a jednu peknou antenu. Nemam nejmensi poneti, k cemu slouzi, ale snad by jimi mohl chytat i nejaky signal k pripojeni na internet... ovsem bylo by potreba, aby se nasel nejaky znalec, ano, myslim tim oldanimala , aby se sel podivat a zhodnotit, zda ma smysl s tmi sousedem o necem mluvit...

Takova slohovka, cestinar by mel radost

Mates

Old Post 02.02.2003 v 10:46
Matysek je offline   Click Here to See the Profile for Matysek   Find more posts by Matysek   Click here to Send Matysek a Private Message   Click Here to Email Matysek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:31.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
1234567 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz