CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Ovislink WL5460AP v bridge mode a timeouty
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
leonell
Newbie

Registrován: 18.06.2007
Příspěvků: 22

Ovislink WL5460AP v bridge mode a timeouty Příspěvek č. 1 

Ahoj,

mám dva Ovislink WL5460AP, oba v režimu Bridge se zabezpečením WPA2.

Jsou na krátkou vzdálenost, zatím fungují velmi dobře až na jednu věc. Teče přes ně nezanedbatelný datový tok který se během dne mění. V noci je vysoký a víceméně konstatní, ve dne nižší. Vždy po nějaké době, ve dne cca 1x a v noci vždy po hodině dojde k rozpojení na 18s a pak zase vše funguje.
Napadá mne, že je to asi výměna klíčů WPA. Odpovídá tomu, že když je velký a konstantní noční datový tak se to děje pravidelně, ve dne je tok nekonstaní a malý a děje se to tak 1x či 2x.

Setkal se s tím někdo? Byť třeba u jiné značky?

Leonell

Old Post 23.07.2007 v 17:31
leonell je offline   Click Here to See the Profile for leonell   Find more posts by leonell   Click here to Send leonell a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jahol
Newbie

Registrován: 23.06.2007
Příspěvků: 11

Re: Ovislink WL5460AP v bridge mode a timeouty Příspěvek č. 2 

Old Post 02.08.2007 v 11:32
jahol je offline   Click Here to See the Profile for jahol   Find more posts by jahol   Click here to Send jahol a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
leonell
Newbie

Registrován: 18.06.2007
Příspěvků: 22

Příspěvek č. 3 

Zkousel jsem WEP128 a dela to uplne to same. Myslim ze to tam nikdo nerusi. Je to na vesnici, neni tam moc velky provoz. Kanaly jsem si pohlidal abychom se s nekym nepotkali. Ona na druhem Ovislinku venku je IP kamera a nic jineho k overeni. Neni vylouceno ze to treba vubec neni tou linkou, bohuzel nemam paky jak to overit.

Jedine co mam je log toho kameroveho software a ten nahlasi ze se nemuze na kameru dostat (je to proprietarni protokol, zrejme nejaky ekvivalent pingu) a po 18s napise, ze navazal znovu spojeni. Ted tam ma prijit jiny typ kamery tak uvidime, treba to zmizi.

Leonell

Old Post 02.08.2007 v 20:42
leonell je offline   Click Here to See the Profile for leonell   Find more posts by leonell   Click here to Send leonell a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 4 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 02.08.2007 v 23:01
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
standam
Senior Member

Registrován: 06.01.2005
Příspěvků: 512

Příspěvek č. 5 

Old Post 02.08.2007 v 23:10
standam je offline   Click Here to See the Profile for standam   Find more posts by standam   Click here to Send standam a Private Message   Click Here to Email standam     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
leonell
Newbie

Registrován: 18.06.2007
Příspěvků: 22

Příspěvek č. 6 

Kamera snima venkovni prostor ktery je pod slabym osvetlenim. Dodavatel kamery zatim resi snimani v noci protoze stavajici kamera generuje pri nocnim osvetleni sum a tim zpusobuje konstantni a velky datovy tok. Prave proto bude pristi tyden menit kameru za upravenou verzi pro noc.

Ping ma problem v tom, ze to neni v miste kde bezne jsem, takze se tam dostanu jednou za cas, vzdaleny pristup je tam omezeny. A k me nejvetsi litosti tam neni jedinej linux a tak bych musel programovat pingaciho demona na Windows.
V podstate jsem se prave rozhodl to udelat protoze to rekne aspon neco.

Nicmene...
Pred Ovislinky tam byl na jedne strane ExtendLAN a na druhe Linksys. Pri vysoke teplote venku (pokud to tim vubec bylo) to pravidelne vypadavalo a znovu se to spoustelo a to klidne treba po hodine. Mel jsem tam na linksysu OpenWRT a v nem jsem si udelal ping logger. Vysledek byl uchvatny. Krome normalniho stavu byly pripady kdy jsem pingnul na druhe AP a nepingnul na kameru ale byl i stav kdy jsem pingal na kameru ac jsem nepingnul na AP (ktere ji routovalo). Verte neverte - je to tak.
Chci tim rici ze pri takovychto vysledcich zjistim ze zije AP na druhe strane ale nezjistim zda mlceni kamery je zpusobeno apeckem nebo kamerou.
Navic ping je jedna vec a stabilni datovy tok je vec druha.

Jinak ale musim priznat, ze nemam overeno ze vypadky zpusobuje OvisLink-OvisLink.

Leonell

Old Post 03.08.2007 v 06:19
leonell je offline   Click Here to See the Profile for leonell   Find more posts by leonell   Click here to Send leonell a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 03:18.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz