CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Klesání rychlosti internetu až na 10KB/s nebo to spadne úplně
123
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Marro
Newbie

Registrován: 15.02.2007
Příspěvků: 14

Unhappy Klesání rychlosti internetu až na 10KB/s nebo to spadne úplně Příspěvek č. 1 

Mám OvisLink WL-5450AP
Mám připojení 1024/368.

a mám celkem velký problém:


Pokud začnu něco stahovat stahuji rychlosí cca 125KB/s. Vše jde dobře, ale asi po cca 40-60 stažených MB

začne rychlost klesat, klesá až na 10KB/s!! nebo mi internet spadne úplně. Po nějaké chvíli, někdy 1

minuta, někdy až 10 minut, se spojení obnoví, pokud spadlo, nebo se rychlost vrátí zpět na 1024Mb/s.

Tímto způsobem nejde stáhnout soubor větší, než 100MB, protože buď spadne spojení nebo rychlost klesne

na 10KB/s a na 125KB/s už se vrací velmi pomalu prakticky vůbec, jediné co jde nahoru je čas do

ukončení stahování.
Bavil jsem se o tom s administrátorem, který sledoval linku spojení mezi mým AP a přístupovým bodem,

řekl mi, že linka je v pořádku, že on nic nezaregistroval, i když jsem v té době co se díval stahoval už

zmíněnými 10KB/s.

Tím pádem nemohu poslouchat rádia, televize, jelikoz asi po hodine v případě rádia je už staženo cca

60MB (kvalita 128kbps), rádio se začne sekat. Změřím rychost připojení a naměřím 9.6KB/s, což je k Mbitu

hodně daleko.

Nevím co s tím, tyto problémy začaly, když došlo k výměně mého AP z důvodu zničení vlivem vtečení vody a

zvednutí tarifu ze 768/384 na 1024/768.

Vyměněné AP je úplně stejný model WL-5450AP

Tyto problémy jsem s předešlým AP a tarifem 768/384 neměl.
Stahoval jsem celý soubor rychlostí plnou, rádio jsem mohl poslouchat celý den, k poklesu rychlosti

nedocházelo.

Děkuji za každou radu, platím 450,- za 1Mbit a ten mám vždy na prvních 40-60MB, což je o ničem

Stahování jsem testoval snad na 10 nezávislých serverech, a jednou přes icq s kamošem z kolejí který má

upload 1Mbit, opět jsem od něho stahoval 125KB/s jen prvních 40MB dat pak spadl celý net.
Administrátor mi tvrdí, že podle něj je vše v pořádku, tak kde je chyba?

Old Post 15.02.2007 v 20:52
Marro je offline   Click Here to See the Profile for Marro   Find more posts by Marro   Click here to Send Marro a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RAket
Junior Member

Registrován: 25.08.2004
Příspěvků: 222

Příspěvek č. 2 

admin beztak kecá a má tam nějaké fair use p.

Old Post 15.02.2007 v 21:38
RAket je offline   Click Here to See the Profile for RAket   Find more posts by RAket   Click here to Send RAket a Private Message   Click Here to Email RAket     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stybla
Senior Member

Registrován: 06.04.2005
Příspěvků: 1845

Talking Příspěvek č. 3 

zrovna jsem to chtel napsat skoro bych si myslel, ze je to nekdo z nasi site, ale nevim o tom, ze bychom poskytovali nejake tarify a meli pripojeneho nekoho s 5460kou

__________________

Old Post 15.02.2007 v 21:46
stybla je offline   Click Here to See the Profile for stybla   Find more posts by stybla   Click here to Send stybla a Private Message   Click Here to Email stybla     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jsara
Newbie

Registrován: 25.01.2006
Příspěvků: 55

Příspěvek č. 4 

nebo rušení, anténa, ovis5460 se starým firmwarem,

__________________

správce sítě olbramNET a jinak borec

Old Post 16.02.2007 v 06:36
jsara je offline   Click Here to See the Profile for jsara   Find more posts by jsara   Click here to Send jsara a Private Message     Visit jsara's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
standam
Senior Member

Registrován: 06.01.2005
Příspěvků: 512

Příspěvek č. 5 

Muze to byt omezeni dana poskytovatelem a nebo zavada HW(prehrivani??).
Na tvem miste bych vyzkousel jine apecko - misto 5450 radeji 5460(ma silnejsi HW)
A poptal se dalsich klientu jestli nemaji stejne problemy.

Jakou mas agregaci?Sdeluje tvuj poskytovatel neco o sdileni rychlosti a nebo se tvari, ze sdileni neexistuje?

Old Post 16.02.2007 v 06:48
standam je offline   Click Here to See the Profile for standam   Find more posts by standam   Click here to Send standam a Private Message   Click Here to Email standam     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Marro
Newbie

Registrován: 15.02.2007
Příspěvků: 14

Klesání rychlosti internetu až na 10KB/s nebo to spadne úplně Příspěvek č. 6 

Tarif je garantovaný 1024/368.
Uz jsem to zkoušel s kamošem který je na stejném přístupovém bodu a co jsem nezjistili dělá mu to totéž.

Old Post 16.02.2007 v 10:08
Marro je offline   Click Here to See the Profile for Marro   Find more posts by Marro   Click here to Send Marro a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mnaga
Senior Member

Registrován: 19.03.2003
Příspěvků: 1214

Příspěvek č. 7 

Tak to je jednoduche, za tyhle prachy nemuzes mit tuhle garantovanou rychlost. Je asi na case zmenit poskytovatele.
Tohle u nas zkouseli taky, mega rychlost, mini cena a dokud se nepripojilo vic lidi tak to tem prvnim slo. No a ve smlouve byla malym pismem zamaskovana agregace 1:30. Pak jeste v Qos maximalni priorita na web a zvlast jeste na testy jako dsl.cz a rychlost.cz.

__________________

http://laser.webpark.cz

Naposledy upravil mnaga 16.02.2007 v 10:43

Old Post 16.02.2007 v 10:39
mnaga je offline   Click Here to See the Profile for mnaga   Find more posts by mnaga   Click here to Send mnaga a Private Message   Click Here to Email mnaga   Visit mnaga's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
standam
Senior Member

Registrován: 06.01.2005
Příspěvků: 512

Re: Klesání rychlosti internetu až na 10KB/s nebo to spadne úplně Příspěvek č. 8 

Old Post 16.02.2007 v 11:21
standam je offline   Click Here to See the Profile for standam   Find more posts by standam   Click here to Send standam a Private Message   Click Here to Email standam     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Marro
Newbie

Registrován: 15.02.2007
Příspěvků: 14

Re: Re: Klesání rychlosti internetu až na 10KB/s nebo to spadne úplně Příspěvek č. 9 

Old Post 16.02.2007 v 12:36
Marro je offline   Click Here to See the Profile for Marro   Find more posts by Marro   Click here to Send Marro a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kovis
Newbie

Registrován: 06.11.2002
Příspěvků: 37

Re: Re: Re: Klesání rychlosti internetu až na 10KB/s nebo to spadne úplně Příspěvek č. 10 

Neznám sice místní podmínky, ale garantovaný megabit za 450 včetně DPH pro koncového uživatele je podle mě nesmysl.

Tohle mi spíš připadá jako implementace FUP podle nápadu, o kterém jsem četl na nějakém fóru. Prostě to ze začátku pustí naplno a pokud je dotyčný stahovač, tak mu pomalu (nebo rychle) přiškrcuje po určitém množství přenesených dat. Po přerušení přenosu na určitou dobu nebo po vypršení timeoutu dostane uživatel opět plnou rychlost.

Old Post 16.02.2007 v 12:56
kovis je offline   Click Here to See the Profile for kovis   Find more posts by kovis   Click here to Send kovis a Private Message   Click Here to Email kovis     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stybla
Senior Member

Registrován: 06.04.2005
Příspěvků: 1845

Příspěvek č. 11 

a co byste za 450Kc vc DPH cekali? zazraky? ano, je to FUP. neco podobneho tu pouzivame. a jak rikal mnaga, bezna praxe

__________________

Old Post 16.02.2007 v 13:35
stybla je offline   Click Here to See the Profile for stybla   Find more posts by stybla   Click here to Send stybla a Private Message   Click Here to Email stybla     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Příspěvek č. 12 

__________________

Old Post 16.02.2007 v 14:07
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
standam
Senior Member

Registrován: 06.01.2005
Příspěvků: 512

Příspěvek č. 13 

Old Post 16.02.2007 v 14:12
standam je offline   Click Here to See the Profile for standam   Find more posts by standam   Click here to Send standam a Private Message   Click Here to Email standam     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mnaga
Senior Member

Registrován: 19.03.2003
Příspěvků: 1214

Příspěvek č. 14 

__________________

http://laser.webpark.cz

Old Post 16.02.2007 v 16:34
mnaga je offline   Click Here to See the Profile for mnaga   Find more posts by mnaga   Click here to Send mnaga a Private Message   Click Here to Email mnaga   Visit mnaga's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Marro
Newbie

Registrován: 15.02.2007
Příspěvků: 14

Příspěvek č. 15 

Old Post 16.02.2007 v 18:53
Marro je offline   Click Here to See the Profile for Marro   Find more posts by Marro   Click here to Send Marro a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VitisEK
Registered
zastupce cloudu 10.120


Registrován: 27.09.2004
Příspěvků: 283

User is Mapper

Příspěvek č. 16 

A co ma kamos za tarif-ten co mu to klesa uz po 30M?Tusim ze nakej levnejsi-pomalejsi. Muze mit-admin- (a asi by to bylo i logicky) u kazdyho tarifu jinak nastavenej FUP. Pokud by to mel pro vsechny stejny, tak nepoznas vicemene rozdil mezi tarifama, protoze jeden bude sosat dyl, ale sosne stejny mnozstvi.
FUP nejni bezna praxe

__________________

Vitis
http://www.mh2net.cz

Old Post 16.02.2007 v 19:44
VitisEK je offline   Click Here to See the Profile for VitisEK   Find more posts by VitisEK   Click here to Send VitisEK a Private Message     Visit VitisEK's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:33.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz