CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > HW C&CC WA-2204A 54Mbit AP/KL/Router/Br/Switch - zkusenosti ???
« 10111213141516171819202122 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Tereza R
Newbie

Registrován: 29.05.2007
Příspěvků: 8

Angry Nejde internet Příspěvek č. 241 

Situace: doma Asus jako AP, připojenej přes 02 do netu. Na asusu běží DHCP. Přes wifi cca 500 m chata - ještě do nedávna tam byl jeden PC s wifi kartou (d-link 520), 10m kabel na komín, na něm yagina a všechno krásně chodilo. Včera kousek od nás křápl blesk a je po wifi kartě :(

Tak jsem na radu kámoše už nekupovala kartu, ale router WA2204A a dali jsme ho na půdu, kabel má teď 2 metry takovej tenoučkej proti tomu původnímu. Router je v režimu Bridge, síla signálu podle SiteSurvey 30 (nevím co to zanmená ale je to asi tak vprostředku všech dalších sítí), dál tam je nastavenej klient

S´íť ve voknech - jako sdílení, tiskárny atd. v pohodě maká, ale NECHODÍ TEN ZATRACENEJ INTERNET a docela bych to potřebovala. Kámoš už to vzdal a šel ardši chlastat... nemá mě s mým routerem asi rád...

Nevíte někdo, kde mám co blbě nastavený? Na AP jsem nešahala a předtím to v poho chodilo, tak to bude tou novou krabičkou... díky moc.

Old Post 29.05.2007 v 18:25
Tereza R je offline   Click Here to See the Profile for Tereza R   Find more posts by Tereza R   Click here to Send Tereza R a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dj-bobr
Debugger

Registrován: 24.11.2002
Příspěvků: 814

Příspěvek č. 242 

Není to AP, na které se připojuješ, uzamčeno na MAC adresy?
Když v té WA-2204 koukneš do Statusu, snaží se připojit (Connecting...), nebo je Connected?

__________________

B!

Old Post 29.05.2007 v 18:33
dj-bobr je offline   Click Here to See the Profile for dj-bobr   Find more posts by dj-bobr   Click here to Send dj-bobr a Private Message   Click Here to Email dj-bobr   Visit dj-bobr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tereza R
Newbie

Registrován: 29.05.2007
Příspěvků: 8

Příspěvek č. 243 

Je connected..... vždyť píšu, že sdílení normálka chodí. Dokonce bych řekla o dost rychlejc než předtím, sice jsem přes to netahala nějaký velký balíky, v chatce je malej disk, ale mp3ojky pořád a teď je to bleskovka, i adresáře se mnohem rychlejc načítaj. Akorát že prostě nechodí ten net a to mě teda pěkně s**** píp do p**** mohu li být tak smělá...... bych radši oželela nějaký sdílení.

Nevíte někdo, kde co nastavit? Nebo jim mám v aspa ten debilní krám hodit na kebuli a koupit si zase kartu?

Old Post 29.05.2007 v 19:27
Tereza R je offline   Click Here to See the Profile for Tereza R   Find more posts by Tereza R   Click here to Send Tereza R a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dj-bobr
Debugger

Registrován: 24.11.2002
Příspěvků: 814

Příspěvek č. 244 

Zkontroluj výchozí bránu, vypni si v prohlížeči proxy server (pokud tam náhodou je nastavený), .. ten Asus jako AP je přímo ADSL router?

__________________

B!

Old Post 29.05.2007 v 19:36
dj-bobr je offline   Click Here to See the Profile for dj-bobr   Find more posts by dj-bobr   Click here to Send dj-bobr a Private Message   Click Here to Email dj-bobr   Visit dj-bobr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tereza R
Newbie

Registrován: 29.05.2007
Příspěvků: 8

Příspěvek č. 245 

Naposledy upravil Tereza R 29.05.2007 v 20:12

Old Post 29.05.2007 v 19:45
Tereza R je offline   Click Here to See the Profile for Tereza R   Find more posts by Tereza R   Click here to Send Tereza R a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dj-bobr
Debugger

Registrován: 24.11.2002
Příspěvků: 814

Příspěvek č. 246 

Ahá, to je ono - ta brána nemůže bejt prázdná. Do políčka pro bránu napiš IP adresu toho Asuse. Může to být třeba 192.168.1.1 , pravděpodobně tomu tak i bude.
Proxy server se vypíná v Internet Exploreru Nástroje>Možnosti sítě Internet, záložka Připojení, dole Nastavení místní sítě, musí být odškrtnuto Používat proxy server.
Ve Firefoxu je to Nástroje>Možnosti>Rozšířené>Síť>Připojení>Nastavení, vybrat Přímé připojení k síti.

__________________

B!

Old Post 29.05.2007 v 20:24
dj-bobr je offline   Click Here to See the Profile for dj-bobr   Find more posts by dj-bobr   Click here to Send dj-bobr a Private Message   Click Here to Email dj-bobr   Visit dj-bobr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tereza R
Newbie

Registrován: 29.05.2007
Příspěvků: 8

Příspěvek č. 247 

Díky moc za trpělivost, ale není to ono... adresa toho asuse je jak píšeš 192.168.1.1. - aspoň přes tuhle IP se tam leze do administrace, tak jsem to tam vyplnila, žádnej proxy není vyplněnej ani v IE, ani ve FF... ani restart nepomohl, porád stejný.

Outlook taky nejde, chyba - server nelze najít. Jen to sdílení chodí pořád a je suprově rychlý, akorát bych je radši vyměnila za ten net...

Díkec že se o mě takhle staráte...

Old Post 29.05.2007 v 20:39
Tereza R je offline   Click Here to See the Profile for Tereza R   Find more posts by Tereza R   Click here to Send Tereza R a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dj-bobr
Debugger

Registrován: 24.11.2002
Příspěvků: 814

Příspěvek č. 248 

__________________

B!

Old Post 29.05.2007 v 20:46
dj-bobr je offline   Click Here to See the Profile for dj-bobr   Find more posts by dj-bobr   Click here to Send dj-bobr a Private Message   Click Here to Email dj-bobr   Visit dj-bobr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tereza R
Newbie

Registrován: 29.05.2007
Příspěvků: 8

Příspěvek č. 249 

Jsem si myslela že pusinka je lepší než třeba ale když myslíš.....

Získat adresu automaticky mě to nastavilo, když jsem pustila toho průvodce. Stejný - sdílení chodí, net ani náhodou. Doma mají všechny kompy automaticky, tam toho moc neopíšu :(

Zkoušeli jsme ten krám wa2204 nastavit jako Client, ale to nechodilo ani to sdílení, no...

takže teďkonc mám:

IP adresa 192.168.1.100
Maska: 255.255.255.0
Výchozí brána: 192.168.1.1

Síť v poho a net ani náhodou grrrr

Old Post 29.05.2007 v 20:59
Tereza R je offline   Click Here to See the Profile for Tereza R   Find more posts by Tereza R   Click here to Send Tereza R a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dj-bobr
Debugger

Registrován: 24.11.2002
Příspěvků: 814

Příspěvek č. 250 

Jůů, žába, slint

Když chodí sdílení, tak je jasný, že vnitřní síť chodí... a když je brána stejná, jako u ostatních počítačů v síti, tak mi vychází, že závada je přímo na tvém počítači - virus, firewall, nějaká systémová haluz, .. něco v tom smyslu.

(chlapi, myslíte, že je hodně drzé uživatelce ženského pohlaví říct, ať nabootuje z nějakého Linuxového Live CD a zkusí to z něj? )

__________________

B!

Old Post 29.05.2007 v 21:04
dj-bobr je offline   Click Here to See the Profile for dj-bobr   Find more posts by dj-bobr   Click here to Send dj-bobr a Private Message   Click Here to Email dj-bobr   Visit dj-bobr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tereza R
Newbie

Registrován: 29.05.2007
Příspěvků: 8

Příspěvek č. 251 

No drzý to není, třeba mandrivu jsem zkoušela, ale nelíbí se mě a navíc na tý vykopávce co tady mám stejnak nemaká, 256MB v grafickým režimu na kde neumí ani plynule myš. To je o ničem. Ve škole linux máme a je to jedno, na práci tam nevidím oproti oknům rozdíl akorát že linux je si myslím náročnější na hw a rozhodně třeba na přeinstalování, okýnka jsou pro blbý lamy jako sem já, novej systém včetně těch pár ovladačů tam mám za chvilku, do linuxu se mě podařilo tu moji atinu nacpat až po dvou dnech slídění na netu a stejnak to celý chodilo nějak divně a dodneška ani netuším, jak se mě to povedlo. A v příkazovým řádku nedělám ani ve vokýnkách a nebudu s tím začínat ani jinde.

Spíš mě jde o to, že to ještě v neděli normálka chodilo, akorát jsem teď vyrvala tu wifi kartu a v biosu povolila tu na desce. Od tý doby akorát Stránku nelze zobrazit... :((((

Old Post 29.05.2007 v 21:14
Tereza R je offline   Click Here to See the Profile for Tereza R   Find more posts by Tereza R   Click here to Send Tereza R a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dj-bobr
Debugger

Registrován: 24.11.2002
Příspěvků: 814

Příspěvek č. 252 

__________________

B!

Old Post 29.05.2007 v 21:21
dj-bobr je offline   Click Here to See the Profile for dj-bobr   Find more posts by dj-bobr   Click here to Send dj-bobr a Private Message   Click Here to Email dj-bobr   Visit dj-bobr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 253 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 29.05.2007 v 21:26
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 254 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 29.05.2007 v 21:29
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dj-bobr
Debugger

Registrován: 24.11.2002
Příspěvků: 814

Příspěvek č. 255 

__________________

B!

Old Post 29.05.2007 v 21:31
dj-bobr je offline   Click Here to See the Profile for dj-bobr   Find more posts by dj-bobr   Click here to Send dj-bobr a Private Message   Click Here to Email dj-bobr   Visit dj-bobr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tereza R
Newbie

Registrován: 29.05.2007
Příspěvků: 8

Příspěvek č. 256 

Tak zatím dík. Linux zkoušet nebudu, ale zejtra to odpoledne zformátuju a zkusím co na to mlaďoučký čerstvoučký vokýnka. To bude určitě rychlejší a aspoň pro mě jednodušší. Ta karta je až to poslední řešení, mě se na tomhle líbí, že KDYBY to chodilo a KDYBYCH třeba náááhodou dostala k narozkám či vánocům notebooka, tak bych tam měla hnedka net na konektoru, bez toho že bych to nějak cpala přes ten druhej počítač.

Zatím dobrou díkec mooooc a ozvu se až to přeinstaluju



ještě k cipisovi - píše to že vypršel časový limit. Ale už musím jít chrnět, tak zas zítra. Dám vědět.

Old Post 29.05.2007 v 21:31
Tereza R je offline   Click Here to See the Profile for Tereza R   Find more posts by Tereza R   Click here to Send Tereza R a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 02:21.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 10111213141516171819202122 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz