CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Klubovna > Internet v Praze 6 zadarmo - vyberovy rizeni
12345678
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
superweb
Senior Member

Registrován: 29.10.2004
Příspěvků: 809

Příspěvek č. 49 

Resim tu neco s nejakym novinarem, kterej pise clanek o prazskem projektu do Profitu..jako jeden z argumentu jsem uvedl, ze praha5.net pusobi rusenim problemy sitim, ktere zde byly drive..tuto informaci jsem mel od slimmera a pripadala mi tak nejak logicka vzhledem k rozsahu site p5net a pouziti 4 AP s pomerne silnymi sektorovymi antenami na jednom bode..nicmene radnice prahy 5 se pry vyjadruje nasledovne:
Dnes jsem mluvil s lidmi z radnice na Praze 5. Tvrdili, že všichni ISP jsou spokojení, že spolupráce s Casablancou funguje a nidke se nic neruší.
prý je tam nějaký přesun celého Czfree do jiných rukou, proto to nefunguje
Toto mi nepripada prilis pravdepodobny, nicmene se mi nepovedlo zatim dopatrat nikoho, kdo by byl ochoten vystoupit s tim, ze ho p5net rusi..ten clovek od slimmera je prej nedostupnej a kontakt na nej bez jeho souhlasu tomu cloveku dat nemuzeme..
Pokud se tedy najde nekdo, kdo provozuje na Praze 5 sit dele nez Praha5.NET a tato sit mu pusobi problemy rusenim, muzu ho uvest do kontaktu s timto novinarem, v opacnem pripade asi vyjde v Profitu clanek, ze jsou vsichni ISP se spolupraci s Praha5.NET z hlediska kanalu spokojeni..

__________________

Old Post 14.12.2005 v 15:22
superweb je offline   Click Here to See the Profile for superweb   Find more posts by superweb   Click here to Send superweb a Private Message     Visit superweb's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Příspěvek č. 50 

Ja bych negativa projektu pha5.net videl hlavne z jine stranky:

Totiz ze se NEJEDNA O PRIPOJENI K INTERNETU. Jedna se jakesi jednoucelove webove prohlizitko, pripadne orezane emailovatko. Ale WWW a SMTP jsou jenom dve sluzby jez je mozne pres internet pouzivat. Mozna by se to dalo i klasifikovat jako klamani spotrebitele (spotrebitel za sluzbu plati m.j. nutnosti shlednout kazdych 12 hodin pri prihlasovani stranku prahy 5). Navic se individialni povolovani dalsich portu/sluzeb "musi ridit pravidly site", jak mi bylo receno na tech. podpore sluzby pha5.net, nicmene jaka ta pravidla jsou mi sdeleno nebylo. Kazdopadne mohu emailovou komunikaci dolozit, ze vyuzivani sluzby VoIP mi nakonec nebylo "z bezpecnostnich duvodu" umozneno.

L.

__________________

Old Post 14.12.2005 v 20:36
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
superweb
Senior Member

Registrován: 29.10.2004
Příspěvků: 809

Příspěvek č. 51 

__________________

Old Post 01.01.2006 v 22:44
superweb je offline   Click Here to See the Profile for superweb   Find more posts by superweb   Click here to Send superweb a Private Message     Visit superweb's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stybla
Senior Member

Registrován: 06.04.2005
Příspěvků: 1845

Příspěvek č. 52 

smutne je to, ze se to deje uz i v Turnove. bohuzel, narozdli od P6 to tu s nejvetsi pravdepodobnosti projde.
dokonce se tu na to jde tak chytre, ze pry bude _internet za svetove ceny_ a spekulace jsou 200kc/mesic.
bohuzel zpusob realizace a vubec to, ze mesto se stava ISP - at uz ta sit bude mesta a bude se o ni starat nejaky jeho usek, nebo nejake ISP.
nevim, jestli to takhle funguje i v jinych zemich - u nas me to ani moc neprekvapuje.

__________________

Old Post 04.01.2006 v 14:16
stybla je offline   Click Here to See the Profile for stybla   Find more posts by stybla   Click here to Send stybla a Private Message   Click Here to Email stybla     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
_the_wolf_
me

Registrován: 27.04.2003
Příspěvků: 239

Příspěvek č. 53 

Old Post 04.01.2006 v 14:26
_the_wolf_ je offline   Click Here to See the Profile for _the_wolf_   Find more posts by _the_wolf_   Click here to Send _the_wolf_ a Private Message     Visit _the_wolf_'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stybla
Senior Member

Registrován: 06.04.2005
Příspěvků: 1845

Příspěvek č. 54 

__________________

Naposledy upravil stybla 04.01.2006 v 14:35

Old Post 04.01.2006 v 14:31
stybla je offline   Click Here to See the Profile for stybla   Find more posts by stybla   Click here to Send stybla a Private Message   Click Here to Email stybla     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
superweb
Senior Member

Registrován: 29.10.2004
Příspěvků: 809

Příspěvek č. 55 

__________________

Old Post 04.01.2006 v 15:21
superweb je offline   Click Here to See the Profile for superweb   Find more posts by superweb   Click here to Send superweb a Private Message     Visit superweb's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stybla
Senior Member

Registrován: 06.04.2005
Příspěvků: 1845

superweb Příspěvek č. 56 

ja jsem to prave hledal, ale nikde jsem nic nenasel. tudiz je to hypermega tajna vec, ktera prosakuje ven. dneska se to potvrdilo pri rozhovoru s radnici. vzhledem k tomu, ze nikde neni nic oznamene, tak neni proti cemu brojit.

jinak vetsina toho ma pry jit metalikou. ja jsem nad tim premyslel, a byt vychcany ISP(a to ten ISP je), tak to udelam takhle:
pripojim radnici; vsugeruji plan(ktery uz jsem popsal); vzhledem k tomu, ze jsem maly ISP a nechci rozhazovat(protoze jsem skrt), tak necham udelat mesto veskerou praci za penize danovych poplatniku/zakaznika; budu se starat o sit a hrabat prachy
jen se nad tim zamyslete! sehnat povoleni, udelat projekt, atd atd atd - to vsechno by sezralo desne prachy, primo kurevsky moc penez. takhle to udela mesto za vas, budete mit _spolehlivou_ technologii(oproti bezdratu), a jeste to za vas nekdo zaplati.

__________________

Old Post 04.01.2006 v 15:37
stybla je offline   Click Here to See the Profile for stybla   Find more posts by stybla   Click here to Send stybla a Private Message   Click Here to Email stybla     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
aquarius
Team Leader
zastupce cloudu 10.254


Registrován: 20.07.2002
Příspěvků: 340

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 57 

__________________

Old Post 04.01.2006 v 15:41
aquarius je offline   Click Here to See the Profile for aquarius   Find more posts by aquarius   Click here to Send aquarius a Private Message   Click Here to Email aquarius   Visit aquarius's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
aquarius
Team Leader
zastupce cloudu 10.254


Registrován: 20.07.2002
Příspěvků: 340

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Re: superweb Příspěvek č. 58 

__________________

Old Post 04.01.2006 v 15:49
aquarius je offline   Click Here to See the Profile for aquarius   Find more posts by aquarius   Click here to Send aquarius a Private Message   Click Here to Email aquarius   Visit aquarius's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stybla
Senior Member

Registrován: 06.04.2005
Příspěvků: 1845

Příspěvek č. 59 

__________________

Old Post 04.01.2006 v 15:55
stybla je offline   Click Here to See the Profile for stybla   Find more posts by stybla   Click here to Send stybla a Private Message   Click Here to Email stybla     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stybla
Senior Member

Registrován: 06.04.2005
Příspěvků: 1845

Re: Re: superweb Příspěvek č. 60 

__________________

Old Post 04.01.2006 v 15:58
stybla je offline   Click Here to See the Profile for stybla   Find more posts by stybla   Click here to Send stybla a Private Message   Click Here to Email stybla     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
aquarius
Team Leader
zastupce cloudu 10.254


Registrován: 20.07.2002
Příspěvků: 340

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 61 

__________________

Old Post 04.01.2006 v 16:04
aquarius je offline   Click Here to See the Profile for aquarius   Find more posts by aquarius   Click here to Send aquarius a Private Message   Click Here to Email aquarius   Visit aquarius's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stybla
Senior Member

Registrován: 06.04.2005
Příspěvků: 1845

auarius Příspěvek č. 62 

diky za link. otevrel jsem, zbezne jsem prosel a jeste podrobne prostuduji.
clovek z radnice nevahal srovnat to, co dela radnice a to, co delame my. tusim, ze superweb napsal, ze bysme se meli take zucastnit vyberoveho rizeni. bohuzel, realita je takova, ze cele nase sdruzeni je takova one-man-show, tedy ja. jsem asi tak jediny, co se o to zajima - tudiz nemuzeme jakkoliv _konkurovat_ planum ISP, ci radnice.
hlavne mi jde o podstatu veci, a to je to, ze se jedna o - tunel, nekalou hospodarskou soutez a podporu jednoho mistniho ISP. do toho nepocitam, ze mesto planuje natahat kabely - at uz budou metalicke(viz clovek z radnice), nebo opticke(coz bych udelal ja, kdyz uz). kdyby to byla WiFi, tak si to opravdu zaplati zakaznik, ale IMHO na rozkopani mesta bude potreba sehnat povoleni, vypracovat presny projekt, atd. atd. - to uz samo o sobe bude stat nemale penize. pak prijde na radu realizace a myslim si, ze kdyz je tedy v planu ten _levny internet_, tak ze zakaznik da 5, 10, 15k do zacatku - a i to je na pokryti nakladu malo. tudiz nekde se ty penize musi ziskat(pravdepodobne z rozpoctu mesta(ktery tvori stat + dane + ostatni veci), nebo nedej boze z grantu EU).
dale - cisty zisk 100kc jsem uz pocital opravdu to, co by melo jit do kapsy. sranda je, ze to asi nebude ani tech 100kc - tisk + poslani faktury; sprava uctu; ucetni; atd.. v tom pripade se asi nebude jednat o internet za svetove penize, ale nejvetsi podvod v dejinach mesta. popr. prodavame vec A, ale je to vec B - ze by nekdo zvysil agregaci? kdyz jsem tohle rekl na #czf, tak odhad byla agregovana 64kbit lajna - musim souhlasit. preci to mesto nebude dotovat - bude se muset platit elektrina, servisni organizace(ISP), konektivita, resit poruchy. a IMAO na VoIP taky nikdo nezbohatne - i kdyz takova normalni rodina provola 200kc/mesic, coz by byly dalsi penize navic.
prosel jsem celou uredni desku, akcni plan mesta, verejne zakazky, atd. - nic. nevim, kde se to dozvedela verejnost, a jak to, ze radnice planuje na 100% a je si jista realizaci.
jinak co se tyce rozhovoru z radnici, byl jsem vicemene oznacen za blazna, za cloveka, ktery se snazi hrat si na spasitele _sidliste_ a pritom si nahrabat. dale(kdyz si dotycny prohledl nase stranky) byl pokus o srovnani zameru mesta s cily sdruzeni - na to uz jsem nereagoval.

__________________

Naposledy upravil stybla 05.01.2006 v 00:27

Old Post 04.01.2006 v 16:28
stybla je offline   Click Here to See the Profile for stybla   Find more posts by stybla   Click here to Send stybla a Private Message   Click Here to Email stybla     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zubodravec
Senior Member

Registrován: 09.08.2002
Příspěvků: 705

Re: auarius Příspěvek č. 63 

Old Post 04.01.2006 v 17:31
zubodravec je offline   Click Here to See the Profile for zubodravec   Find more posts by zubodravec   Click here to Send zubodravec a Private Message   Click Here to Email zubodravec   Visit zubodravec's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stybla
Senior Member

Registrován: 06.04.2005
Příspěvků: 1845

Příspěvek č. 64 

zubodravec: mluvil jsem ke konkretni veci, nikoliv k dotacim EU.

jeste jsem si vzpomnel, ze radnice si vzala za vzor P5.net

__________________

Old Post 04.01.2006 v 18:17
stybla je offline   Click Here to See the Profile for stybla   Find more posts by stybla   Click here to Send stybla a Private Message   Click Here to Email stybla     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:52.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345678  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz