CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Problém s pingy u Ovislink 1120AP
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Pavelvlachy
Newbie

Registrován: 07.10.2005
Příspěvků: 1

Problém s pingy u Ovislink 1120AP Příspěvek č. 1 

Je normální, že je odezva výrazně závislá na data rate?
Posílal jsem dlouhé pingy delší dobu na bránu a zjistil jsem,
že třeba při data rate 1 Mb jsou průměrné odezvy až 5x delší
než při data rate 5,5 Mb, při kterém jsou nejlepší(u 2Mb a 11Mb asi 2x delsí). 5,5 Mb mě dost omezuje a potreboval bych používat 11, ale když to nastavím,
je to v praxi ještě pomalejší kvůli delším odezvám...
Je to porucha ovise nebo je to normální?

Old Post 07.10.2005 v 17:57
Pavelvlachy je offline   Click Here to See the Profile for Pavelvlachy   Find more posts by Pavelvlachy         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dj-bobr
Debugger

Registrován: 24.11.2002
Příspěvků: 814

Příspěvek č. 2 

Jak tě může 5.5Mbit rate omezovat? U ovislinku 1120 jsem nezaznamenal prakticky žádnou změnu skutečné rychlosti při přepnutí mezi 11M a 5.5M módem (max. asi 430kB/s)
Tím neříkám, že mezi tím rozdíl není - doma na APčku v 5.5M módu mám trochu nižší pingy, než v 11M módu - asi kvůli zarušení, které se v 5.5M módu projeví trochu míň...

Jinak ty větší pingy v pomalejších módech může být způsobeno tím, že jakmile je linka zahlcená (protéká přes ni větší datový tok, než je její kapacita), tak pingy rapidně rostou - pingáš naprázdno, nebo přes tu linku něco teče?

__________________

B!

Old Post 07.10.2005 v 19:30
dj-bobr je offline   Click Here to See the Profile for dj-bobr   Find more posts by dj-bobr   Click here to Send dj-bobr a Private Message   Click Here to Email dj-bobr   Visit dj-bobr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Klacek
Newbie

Registrován: 09.01.2005
Příspěvků: 87

Příspěvek č. 3 

no ovis treba pri skenovani ma pingy az stovky, obdobu to muze delat pri nizsim signalu (tyhle pingy sou zvyseny uz rovnou na ip ovise), samozrejme dal je to otazka wifi, kde kazda karta ci adapterek s nizsi rate muze mit horsi odezvy protoze pri auto rate je pokles na nizsi zpusobenej nizsim signalem a horsi ping pak tedy souvyssi se signalem

Old Post 07.10.2005 v 20:15
Klacek je offline   Click Here to See the Profile for Klacek   Find more posts by Klacek   Click here to Send Klacek a Private Message   Click Here to Email Klacek   Visit Klacek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:17.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz