CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Problémy s Linksys WAP11 V2.2
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Wifiman
Newbie

Registrován: 05.10.2005
Příspěvků: 1

Problémy s Linksys WAP11 V2.2 Příspěvek č. 1 

Potřeboval bych poradit od někoho zkušenějšího. Mám spoj na 1km, 2x Linksys Wap11 V2.2 firmware1.1 v módu Bridge + plochá parabola 14dB/20st, používam to 2,5 roku. Již delší dobu výpadky v komunikaci. Zjištěno padání ethernet na AP a celé komunikace jakmile zatížím víc jak 100Byte paketem. Podle logfile se jednotka vždy restartuje. Ale pouze jedna strana. Začal jsem se v tom vrtat, našel jsem vadný zdroj 5V/2A (padá napětí, při 1A pod 3V) Vyměněn. Měřen odběr AP v klidu 0,3A. Přesto dochází opět k restartům, stále jen tato jedna strana vždy při snaze o přenos delších paketů. Přemístěny obě antény na vyšší místa, přesně zaměřeny, 100% přímá vyditelnost.Zrušeny bleskojistky. K napájení AP přidán kondenzátor přímo před jednotku, zajímavé že bez kondu led komunikace po zapnutí poblikává a s ním svití trvale. Daří se protlačit pakety 500B, na 800B se restartuje. Ze zoufalství proveden flash firmware, zase na V1.1 novější neni. Najednou vše jede jednotka se nerestartuje a protláčím pakety víc jak 16000B v pohodě. Přenos dat z přístupového bodu na internet 1400kb bez výpadků. AP zatím omezené na max 2Mb a jásám. Jenže večer opět občas restarty. Ráno zase max 500B, jednotka se restartuje, zas jen ta jedna, padá celá komunikace jakmile zatížím pakety víc jak 100B, internet nepoužitelný. V bodě odkud ho beru je vždy vše OK. Teď večer to ale zas jede, ale nevěřím že to souvisí s denní dobou,spíš náhoda. Daří se zvednout rychlost na max 11Mb, internet jede okolo 3000kB a stále to fachčí. Zdá se mi, že problémové AP má nějaký kiks v napájecí části, zarušuje se. Chvilkové stavy funkce připadají jako žádost o milost. Může to být způsobeno okolím? Je tady poskytovatel wifi, má celé pásmo. Ale tato sí? jede neustále, takže by to nemělo být časově závislé. Setkal se někdo z vás s podobnými problémy, může se AP takto porouchat. Co mám ještě zjistit, abych měl skutečnou příčinu? Děkuji za pomoc

Old Post 05.10.2005 v 18:51
Wifiman je offline   Click Here to See the Profile for Wifiman   Find more posts by Wifiman   Click here to Send Wifiman a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:29.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz