CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Wl500g problem?!
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
papousek
Newbie

Registrován: 12.09.2005
Příspěvků: 2

Wl500g problem?! Příspěvek č. 1 

jsem ve wifi tak trochu zacatenik. mam Asus Wl500g a dva notebooky, jeden s built-in centrinovou wifi kartou (Asus A3E), druhy s PCMCIA Asus Wl-137g. vsechny jsou gckove. vsechno fungovalo OK, router routoval internet, vsecko nastálo 54Mbit, ale po par dnech se zacalo vsechno podelavat. I kdyz notebook postavim primo pred router, rychlost kolisa, nekdy je 54, nekdy 36, nekdy 24, nekdy 1Mbit... I kdyz je zapnuty pouze jeden notebook. Zkousel jsem snad vsechny kanaly, snad vsechna nastaveni WLka....problem je, ze i kdyz ta rychlost klesne treba z 54 na 24 Mbit, zpomali mi to i net (512kbit), pritom ta rychost by mela byt dostacujici. Podotykam, z u vsech komponent mam original 2dBi anteny. V okoli nehlasi notebooky zadne dalsi bezdratove site,jenom tu mou. Prosim o radu od zkusenejsich, co jeste vyzkouset. Dekuji

EDIT: jeste pro upresneni: zkousel jsem i ruzna umistena routeru. a xpckovy klient mi ukazuje skoro porad plny signal, ale i presto je rychlost treba jenom 1Mbit. zkousel jsem i upgrade firmware.

Naposledy upravil papousek 12.09.2005 v 17:00

Old Post 12.09.2005 v 16:53
papousek je offline   Click Here to See the Profile for papousek   Find more posts by papousek   Click here to Send papousek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
johnnyelf
Newbie

Registrován: 05.10.2005
Příspěvků: 3

Stejne... Příspěvek č. 2 

Mam stejny problem pokud svuj notebook ASUS M6V pripojim pres wifi (intel-2?15bga) k memu routeru ASUS WL-500G tak hlasi intelacky SW plny signal ale po chvilce zacne kolisat az spadne na 1Mb/s kdy se jednou za 10-20min rozpadne spojeni :( ZKousel jsem vse i pridat silnejsi antenu a stale stejne...

BTW: netusite jak se z netu dostat na webspravu routeru? pri snaze pripojit se na port 80 na vnejsi adresu routeru to nic nedela (orizne fw?)

Dik za rady Joh

Old Post 05.10.2005 v 00:22
johnnyelf je offline   Click Here to See the Profile for johnnyelf   Find more posts by johnnyelf   Click here to Send johnnyelf a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Raven-il
Senior Member

Registrován: 26.04.2004
Příspěvků: 1199

Příspěvek č. 3 

Co zkusit na tom aušusu nastavit pevnou rychlost 54 ?

__________________

Jen 700wattů ....... a měsíc je blízko

Old Post 05.10.2005 v 07:47
Raven-il je offline   Click Here to See the Profile for Raven-il   Find more posts by Raven-il   Click here to Send Raven-il a Private Message   Click Here to Email Raven-il   Visit Raven-il's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
johnnyelf
Newbie

Registrován: 05.10.2005
Příspěvků: 3

vyzkouseno :( Příspěvek č. 4 

Bylo to hned to druhe co me napadlo...

mam na pevno kanal (8) rychlost (54g only) a porad stejne potize ;(

Old Post 05.10.2005 v 13:53
johnnyelf je offline   Click Here to See the Profile for johnnyelf   Find more posts by johnnyelf   Click here to Send johnnyelf a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
papousek
Newbie

Registrován: 12.09.2005
Příspěvků: 2

Příspěvek č. 5 

ja to zkousel taky, vubec nepomaha. ted mam nastaveno napevno 11Mbps (na inernet staci) a tak nejak jakz tak to jede stabilne.

Old Post 05.10.2005 v 17:18
papousek je offline   Click Here to See the Profile for papousek   Find more posts by papousek   Click here to Send papousek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:30.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz