CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Vedeni internetu z 166Mhz pentia s win 98
123
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
IceSweeper
Newbie

Registrován: 31.05.2005
Příspěvků: 34

Vedeni internetu z 166Mhz pentia s win 98 Příspěvek č. 1 

Dobry den, predem se omlouvam za tuto otazku ale opravdu jsem to tu nemohl nikdy najit... Jsem pripojeny do CZfree, ale AP je na druhe strane baraku a tak jsem si poridil router (166Mhz/32Mg ram), ale je tu problem ze nevim jak mam naroutovat internet (nebo uplne vse) tak jako to umi napr win2000 (ty jsem skousel, ale ty maj problemi se sitovkou i se servis packem) ted to mam pres proxi(winproxy), ale stale mi tam nejede ICQ(miranda) a dalsi programi... Vim ze by se to dalo nejak nastavit ale prece jenom neslo by to nejak vest jako to umej treba 2000/nebo linux(linux sem neskousel, nebot s nim neumim)ve windowsech 98?
male schema :
(AP czfree)--WIFI--(Router s win98)---Lan---(Ja win2k)

__________________

DonDada

Old Post 13.07.2005 v 17:49
IceSweeper je offline   Click Here to See the Profile for IceSweeper   Find more posts by IceSweeper   Click here to Send IceSweeper a Private Message   Click Here to Email IceSweeper     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Příspěvek č. 2 

je to možné - buďto přímo doplňkem windows - v ovládacím panelu Přidat-ubrat programy zvolte Sdílení Internetu, po restartu
budete mít k dispozici malý DHCP server a vstupní adresu IP nadefinujete z WiFi připojení buď pevnou nebo DHCP od AP.
Pro výstup dostane druhá sí?ová karta adresu 192.168.0.1
a proto je třeba nastavit zbylé počítače pro příjem adresy z DHCP servru. Budou použity další volné - to je 192.168.0.2 až x.
Všechny potřebné hodnoty budou poskytnuty zároveň-
kromě internetu lze použít Outlook a další softy na komunikace.

Pro komfortnější nastavování a monitoring lze doporučit
starší Winroute (Kerio), kde se dají definovat klienti, jejich účty poštovní místní (obsahuje Mailserver).

Uvedenou soustavu mám otestovanou a používám ji.

Old Post 13.07.2005 v 19:24
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
IceSweeper
Newbie

Registrován: 31.05.2005
Příspěvků: 34

Diky Příspěvek č. 3 

Takze du na to, tak schvalne... Winroute (Kerio) me uz napadlo, ale nejede na 98... tak skusim to prvni, takze snad... jop a diky

__________________

DonDada

Old Post 14.07.2005 v 08:30
IceSweeper je offline   Click Here to See the Profile for IceSweeper   Find more posts by IceSweeper   Click here to Send IceSweeper a Private Message   Click Here to Email IceSweeper     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
IceSweeper
Newbie

Registrován: 31.05.2005
Příspěvků: 34

Příspěvek č. 4 

Tak to nejak nevyslo... pridelilo mi to uplne jine IP (169.254.84.192)


"budete mít k dispozici malý DHCP server a vstupní adresu IP nadefinujete z WiFi připojení buď pevnou nebo DHCP od AP.
Pro výstup dostane druhá sí?ová karta adresu 192.168.0.1"
nejak sem to tam nenasel... nasel jsem tam jen dve policka kde se ma vybrat z jake sitovky do jake se povede tak tam sem vybral wifi>Lan a nic... skousel sem si hrat i s timhle kompem ale nic... :'(

__________________

DonDada

Old Post 14.07.2005 v 09:10
IceSweeper je offline   Click Here to See the Profile for IceSweeper   Find more posts by IceSweeper   Click here to Send IceSweeper a Private Message   Click Here to Email IceSweeper     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Virnik
Senior Member

Registrován: 13.01.2004
Příspěvků: 604

Příspěvek č. 5 

resp ti to nepridelilo nic a widle si pridelily ip samy. bych to na dhcp nedaval a dal to tam staticky. nebo si sosni 602LAN Suite 2005 a nastav si to v tom, ma to hezkou web spravu

__________________

V.I.R.N.I.K: Vigiliant Individual Responsible for Nocturnal Infiltration and Killing
Resistance is, and always has been futile...

Old Post 14.07.2005 v 11:35
Virnik je offline   Click Here to See the Profile for Virnik   Find more posts by Virnik   Click here to Send Virnik a Private Message   Click Here to Email Virnik   Visit Virnik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
IceSweeper
Newbie

Registrován: 31.05.2005
Příspěvků: 34

rozumime si? Příspěvek č. 6 

Nejsem si jist jestli jsem se spravne vyjadril, jde mi o to abych dostal takovej net joko dostanu prez wifi(jako kdybych mel kartu v mim PC) zadne proxy zadne nastavovani...
pouzivam veci ktere ani neumi jet pres proxy...

__________________

DonDada

Old Post 14.07.2005 v 12:54
IceSweeper je offline   Click Here to See the Profile for IceSweeper   Find more posts by IceSweeper   Click here to Send IceSweeper a Private Message   Click Here to Email IceSweeper     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Virnik
Senior Member

Registrován: 13.01.2004
Příspěvků: 604

Příspěvek č. 7 

tohle se chova jako klasicka brana, ne jako winproxy

__________________

V.I.R.N.I.K: Vigiliant Individual Responsible for Nocturnal Infiltration and Killing
Resistance is, and always has been futile...

Old Post 14.07.2005 v 14:15
Virnik je offline   Click Here to See the Profile for Virnik   Find more posts by Virnik   Click here to Send Virnik a Private Message   Click Here to Email Virnik   Visit Virnik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Příspěvek č. 8 

169.254.84.192 - tahle adresa naskočí vždy, když není sí?ová karty připojena do sítě a neobdržela adresu z DHCP servru.
Pokud tam nejde Kerio, tak tam určitě jde starší verze Winroute4cz (bylo distribuováno jako shareware).
Sežeňte to a nainstalujte, jde to zaručeně.
Jinak ve w98 skočte do vlastností sí?ových karet a napište jim pevné adresy. WiFi karta bude mít IP podle rozsahu z APčka, a karta dovnitř sítě bude mít 192.168.0.1
Až to budete mít, ozvěte se, dokončíme to.

Naposledy upravil ladarozan 14.07.2005 v 16:54

Old Post 14.07.2005 v 16:46
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
IceSweeper
Newbie

Registrován: 31.05.2005
Příspěvků: 34

Zase o krok dale Příspěvek č. 9 

WinRoute
Omlouvam se opravdu jsem mel spatnou verzi Winroutu... ted to tam mam a priradilo mi to spravne IP 192.168.0.3(z 192.168.0.1) dal sem to skusel sam dal sem NEP na WiFinu ale nic... :(
--------------------------
602LAN Suite 2005
tak to jsem rozjel ale zadnou spravu jsem nenasel :( a net mi to stejne nevede :(

__________________

DonDada

Old Post 14.07.2005 v 19:14
IceSweeper je offline   Click Here to See the Profile for IceSweeper   Find more posts by IceSweeper   Click here to Send IceSweeper a Private Message   Click Here to Email IceSweeper     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Příspěvek č. 10 

teďka je třeba sednout k těm 98ičkám a pohrát s s vlastní WiFi kartou. Je na to AP volný přístup? Co kontrolky na kartě?
Je to WiFi připojení na PCI kartě uvnitř pecka - je potřeba to trochu blíž popsat, abych mohl líp navázat....

Old Post 14.07.2005 v 19:42
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
IceSweeper
Newbie

Registrován: 31.05.2005
Příspěvků: 34

Blizsi popis :) Příspěvek č. 11 

Je na to AP volný přístup? Jestli myslis tak je tam pristup bez hesla a internet na routru (win98) jede bez problemu... jen nevim jako ho mam dostat na ten komp z 2000... Proste jako kdybych mel tu kartu v normal pc(s 2000). Zadny proxi aby proste jel...

__________________

DonDada

Old Post 14.07.2005 v 20:35
IceSweeper je offline   Click Here to See the Profile for IceSweeper   Find more posts by IceSweeper   Click here to Send IceSweeper a Private Message   Click Here to Email IceSweeper     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gnat
děda Lebeda

Registrován: 25.04.2003
Příspěvků: 151

Příspěvek č. 12 

Jak to tak posloucham, tak to chces spis provozovat jako transparentni bridge a ne jako router. Jestli to chces opravdu routovat, tak se dohodni se spravcem Vaseho cloudu, at ti da nejakej malej rozsah pro vnitrni sit, takhle budews mit neverejnou IP adresu v neverejne siti a nebude ti chodit skoro nic poradne (aktivni DC++, ...)

Old Post 14.07.2005 v 21:27
gnat je offline   Click Here to See the Profile for gnat   Find more posts by gnat   Click here to Send gnat a Private Message   Click Here to Email gnat     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
IceSweeper
Newbie

Registrován: 31.05.2005
Příspěvků: 34

Příspěvek č. 13 

transparentni bridge by asi bylo to co hledam jak na to ... v podstate je mi jedno co delam... jen chci net bez proxi...

__________________

DonDada

Old Post 14.07.2005 v 21:36
IceSweeper je offline   Click Here to See the Profile for IceSweeper   Find more posts by IceSweeper   Click here to Send IceSweeper a Private Message   Click Here to Email IceSweeper     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
8an
Praha12.Net admin

Registrován: 02.09.2002
Příspěvků: 564

Příspěvek č. 14 

Win98 pokud není SE sdílení internetu (NAT) neumí. Routovat jo, dá se to zapnout v registrech, ale pokud nemáš subnet tak je ti to k ničemu. Kup si HW AP a ušetříš si zbytečné problémy, hluk apod. Win98 bys musel chodit restartovat každý týden (vyzkoušeno), HW AP netuhnou, pokud nemáš opravdu smůlu.

__________________

Jabber: 8an@praha12.net

Old Post 15.07.2005 v 01:58
8an je offline   Click Here to See the Profile for 8an   Find more posts by 8an   Click here to Send 8an a Private Message   Click Here to Email 8an   Visit 8an's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
IceSweeper
Newbie

Registrován: 31.05.2005
Příspěvků: 34

Příspěvek č. 15 

__________________

DonDada

Old Post 15.07.2005 v 06:30
IceSweeper je offline   Click Here to See the Profile for IceSweeper   Find more posts by IceSweeper   Click here to Send IceSweeper a Private Message   Click Here to Email IceSweeper     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Virnik
Senior Member

Registrován: 13.01.2004
Příspěvků: 604

Příspěvek č. 16 

jezusi, na NAT je fakt nejlepsi asi ten Software 602 LAN Suite 2005, se zakladnimi znalostmi PC to nastavi i uplny debil.
je to nejjednodussi a nejefektivnejsi forma pro win98
uz ho vidim jak to bude routovat na widlich. teoreticky to win98 umi, ale je s tim jen srani. Nebo si tam dej linux a mas klid.

__________________

V.I.R.N.I.K: Vigiliant Individual Responsible for Nocturnal Infiltration and Killing
Resistance is, and always has been futile...

Old Post 15.07.2005 v 10:26
Virnik je offline   Click Here to See the Profile for Virnik   Find more posts by Virnik   Click here to Send Virnik a Private Message   Click Here to Email Virnik   Visit Virnik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:08.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz