CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > prosba o radu s hardware resenim pripojeni
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
weru
Newbie

Registrován: 11.11.2004
Příspěvků: 10

prosba o radu s hardware resenim pripojeni Příspěvek č. 1 

prosim o radu
jsem prozatim laik stran wi-fi, ale pomalu se lepsim.. snad
mam primou viditelnost z okne panelaku na AP vsesmer /cca 220m vzdalenost/, majitelem AP mi byla doporucena antena Andrew 18dB, drat BELDEN H155 a karta XI-626
problem je v tom, ze PC mam cca 7m od okna s nutnosti nekolikanasobneho nejmene pravouhleho ohybu.
vzhledem k rizikovosti ztatoveho prenosu a moji nezkusenosti s apliakci konektoru na kabel, mi z jineho inf. zdroje byl doporucen "externi klient" u anteny a pak z nej bez ztraty vykonu prenos dat do PC
prosel jsem hardware fora a nic moc jsem se nedozvedel /z pohledu laika me konsekvence wi-fi terminologie zatim mirne receno unika, slovnicek jsem prosel taky, ale chtelo by to silnejsi technicke znalosti/
co je to externi klient? kde ziskam infce jako pro blbce?
je to ethernet bridge zarizeni? jestli to dobre chapu udelal bych si pak malinkaty ethernet? do jakeho hardware v PC se to zapojuje?
dekuji za ne moc kriticke reakce
weru

Old Post 20.04.2005 v 11:20
weru je offline   Click Here to See the Profile for weru   Find more posts by weru   Click here to Send weru a Private Message   Click Here to Email weru     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Příspěvek č. 2 

Old Post 20.04.2005 v 16:28
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lyra
Junior Member

Registrován: 26.09.2002
Příspěvků: 258

K antene Příspěvek č. 3 

Jenom k tomu... Netvrdim ze by to nefungovalo,ale pokud by jako klient na vzdalenost 200 m se pripojoval bez anteny bude jednak rusen od jinych klientu a jednak bude rusit vsechny okolo. Pravda je ta ze smerovky s malym uhlem vyzarovani se delaji az od 14 dB a ceny 2000 KC... paraboly,síta levnejsi jiste.
Pro zacatecniky= to ruseni od klientu neni poznat ale celkove to brzdi celkovy tok dat tedy i rychlost.

__________________

www.wiracom.cz bezdrátová počítačová sí? v Rakovníku a okolí.

Old Post 20.04.2005 v 19:29
lyra je offline   Click Here to See the Profile for lyra   Find more posts by lyra   Click here to Send lyra a Private Message   Click Here to Email lyra   Visit lyra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dj-bobr
Debugger

Registrován: 24.11.2002
Příspěvků: 814

Příspěvek č. 4 

__________________

B!

Old Post 20.04.2005 v 21:59
dj-bobr je offline   Click Here to See the Profile for dj-bobr   Find more posts by dj-bobr   Click here to Send dj-bobr a Private Message   Click Here to Email dj-bobr   Visit dj-bobr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
weru
Newbie

Registrován: 11.11.2004
Příspěvků: 10

dik Příspěvek č. 5 

dik za odpovedi
nemel by nekdo tip na nejakeho slusneho externiho klienta, aspon pro orientaci...v cenach a tak...,
potrebuju k nemu i wifi PCI kartu?
a jake draty?

Old Post 21.04.2005 v 07:19
weru je offline   Click Here to See the Profile for weru   Find more posts by weru   Click here to Send weru a Private Message   Click Here to Email weru     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dj-bobr
Debugger

Registrován: 24.11.2002
Příspěvků: 814

Re: dik Příspěvek č. 6 

__________________

B!

Old Post 21.04.2005 v 10:36
dj-bobr je offline   Click Here to See the Profile for dj-bobr   Find more posts by dj-bobr   Click here to Send dj-bobr a Private Message   Click Here to Email dj-bobr   Visit dj-bobr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:49.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz