CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Je možné na jedno AP dvě antény ? všesměr a sektor ?
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Dast
Newbie

Registrován: 02.12.2002
Příspěvků: 14

Question Je možné na jedno AP dvě antény ? všesměr a sektor ? Příspěvek č. 1 

zdravim

zdravim konferenci,
jsem začínající provozovatel AP czfree.net. Mám jeden client router wline 4000 a k němu připojené AP edimax s 8 dBi všesměrem. Bohužel barák mám v kopci a potřeboval bych zapojit ještě alespoň jeden sektor jako street access pro soudedy v baráku.

Jenže jaké mám možnosti ? BUď koupit další hardarové AP a anténu , což je investice minimálně 2000,- a navíc bych zxabíral zbitečně další kanál.

A nebo nějakým způsobem signál rozbočit !

Jaké používáte řešení pro takovou situaci ?
Všesměr je sice perfektní ale spíš pro clienty kterí jsou dáleko a vídí mi na střechu ale co s chudákama v baráku ketří jsou ve stejném baráku v přízemí !

Také mi není jasné kdybych koupil stejné AP jako už mám , jak ho můžu spojit aby spolupracoval na stejném kanálu z již funkčím AP ? , jestliže má jenom jednu anténu ? Přeci musí ty AP mezi sebou nějak komunikovat ? a jestliže mám anténu na střeše, druhé AP bych měl v bytě a zokna sektor, jak je spojit ??? že jsem uplně mimo a jde to nějak jednodušeji ?

díky moc za radu ?

AP Dast-pha 8 vypal.czf
czfree.net team
grower.cz team

Old Post 24.02.2005 v 18:08
Dast je offline   Click Here to See the Profile for Dast   Find more posts by Dast   Click here to Send Dast a Private Message   Click Here to Email Dast     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doc
Senior Member

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 2331

Re: Je možné na jedno AP dvě antény ? všesměr a sektor ? Příspěvek č. 2 

__________________

Old Post 25.02.2005 v 06:25
Doc je offline   Click Here to See the Profile for Doc   Find more posts by Doc   Click here to Send Doc a Private Message     Visit Doc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ninja
Senior Member

Registrován: 30.10.2002
Příspěvků: 537

Re: Re: Je možné na jedno AP dvě antény ? všesměr a sektor ? Příspěvek č. 3 

Old Post 25.02.2005 v 11:59
ninja je offline   Click Here to See the Profile for ninja   Find more posts by ninja   Click here to Send ninja a Private Message   Click Here to Email ninja   Visit ninja's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Re: Re: Re: Je možné na jedno AP dvě antény ? všesměr a sektor ? Příspěvek č. 4 

Old Post 25.02.2005 v 13:52
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dast
Newbie

Registrován: 02.12.2002
Příspěvků: 14

Příspěvek č. 5 

Pánové děkuji za rady,

to je pravě to za 1000 kč, mám už HW AP čko.

Jenže stejně asi budu potřebovat v WDM režimu něco jako rozbočovač .....

jelikož nechápu jakým způsobem kommunikují mezi sebou dvě AP v režimu WDM, jestliže na jednom mám všesměr na střeše a u druhého bych měl sektor .....

Old Post 25.02.2005 v 14:09
Dast je offline   Click Here to See the Profile for Dast   Find more posts by Dast   Click here to Send Dast a Private Message   Click Here to Email Dast     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dast
Newbie

Registrován: 02.12.2002
Příspěvků: 14

Re: Re: Re: Re: Je možné na jedno AP dvě antény ? všesměr a sektor ? Příspěvek č. 6 

Old Post 25.02.2005 v 14:18
Dast je offline   Click Here to See the Profile for Dast   Find more posts by Dast   Click here to Send Dast a Private Message   Click Here to Email Dast     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 7 

Old Post 25.02.2005 v 21:20
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jkt
Senior Member

Registrován: 04.04.2003
Příspěvků: 1111

Příspěvek č. 8 

ciste ze zvedavosti - proc delas dalsi AP 51 metru od stavajiciho, a zejmena proc s nim nemas propojeni, ale jedete oba pres LanD? pokud to neplati, opravte udeaje v mape...

__________________

cd /local/pub && more beer > /dev/mouth

Old Post 25.02.2005 v 23:30
jkt je offline   Click Here to See the Profile for jkt   Find more posts by jkt   Click here to Send jkt a Private Message   Click Here to Email jkt     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dast
Newbie

Registrován: 02.12.2002
Příspěvků: 14

Příspěvek č. 9 

Naposledy upravil Dast 26.02.2005 v 12:37

Old Post 26.02.2005 v 12:33
Dast je offline   Click Here to See the Profile for Dast   Find more posts by Dast   Click here to Send Dast a Private Message   Click Here to Email Dast     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jkt
Senior Member

Registrován: 04.04.2003
Příspěvků: 1111

Příspěvek č. 10 

__________________

cd /local/pub && more beer > /dev/mouth

Old Post 26.02.2005 v 12:42
jkt je offline   Click Here to See the Profile for jkt   Find more posts by jkt   Click here to Send jkt a Private Message   Click Here to Email jkt     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dast
Newbie

Registrován: 02.12.2002
Příspěvků: 14

Příspěvek č. 11 

Old Post 26.02.2005 v 12:57
Dast je offline   Click Here to See the Profile for Dast   Find more posts by Dast   Click here to Send Dast a Private Message   Click Here to Email Dast     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jkt
Senior Member

Registrován: 04.04.2003
Příspěvků: 1111

Příspěvek č. 12 

50 metru, fakt tam natahni kabel, jestli teda mezi sebou nemate nejakyho moc spatnyho souseda nebo rusnou dalnici...

__________________

cd /local/pub && more beer > /dev/mouth

Old Post 26.02.2005 v 13:37
jkt je offline   Click Here to See the Profile for jkt   Find more posts by jkt   Click here to Send jkt a Private Message   Click Here to Email jkt     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
D@vid
...nikdo...

Registrován: 01.12.2002
Příspěvků: 322

Příspěvek č. 13 

__________________

Zkuste to bez drátů, milý Marconi

Old Post 26.02.2005 v 15:53
D@vid je offline   Click Here to See the Profile for D@vid   Find more posts by D@vid   Click here to Send D@vid a Private Message   Click Here to Email D@vid     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dast
Newbie

Registrován: 02.12.2002
Příspěvků: 14

Příspěvek č. 14 

A nevíte o nějaké firmě která je něco 5- ti metrového scchopna upevnit na šikmou střechu, a omezují mne nějaké zákony jak právní tak i fyzikální k velikosti tyče nastřeše, díky

Old Post 27.02.2005 v 17:19
Dast je offline   Click Here to See the Profile for Dast   Find more posts by Dast   Click here to Send Dast a Private Message   Click Here to Email Dast     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doc
Senior Member

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 2331

Příspěvek č. 15 

__________________

Old Post 28.02.2005 v 01:02
Doc je offline   Click Here to See the Profile for Doc   Find more posts by Doc   Click here to Send Doc a Private Message     Visit Doc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 16 

Old Post 28.02.2005 v 08:48
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:03.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz