CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Síť > Je CZELA.NET(...) aneb kdo je/neni CZF
« 7891011121314

Je CZELA.NET komunitni provider nebo sit kompatibilni s CZF?
This poll is closed.
je to komunitni ISP 17 23.61%
je CZF 40 55.56%
je to komunitni ISP kompatabilni s CZF 15 20.83%
Total: 72 votes 100%
  [Edit Poll (moderators only)]

Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
oook
Senior Member

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 2325

Příspěvek č. 193 

Old Post 30.12.2004 v 13:53
oook je offline   Click Here to See the Profile for oook   Find more posts by oook   Click here to Send oook a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psanda
Member
zastupce cloudu 10.64


Registrován: 03.04.2003
Příspěvků: 303

User is Mapper

Monopol ??? Příspěvek č. 194 

Naposledy upravil psanda 30.12.2004 v 15:41

Old Post 30.12.2004 v 14:16
psanda je offline   Click Here to See the Profile for psanda   Find more posts by psanda   Click here to Send psanda a Private Message   Click Here to Email psanda     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 195 

Old Post 30.12.2004 v 15:45
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

Příspěvek č. 196 

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Old Post 30.12.2004 v 16:03
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 197 

Já mám taky docela depresi, venku je zima a tma, a navíc není kam utéct, protože perfektní kus světa kam se dřív utéct dalo spláchla tsunami.

__________________

Old Post 30.12.2004 v 16:32
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
belgarat
Senior Member

Registrován: 13.05.2004
Příspěvků: 777

Re: Monopol ??? Příspěvek č. 198 

Naposledy upravil belgarat 01.01.2005 v 15:13

Old Post 30.12.2004 v 16:37
belgarat je offline   Click Here to See the Profile for belgarat   Find more posts by belgarat   Click here to Send belgarat a Private Message   Click Here to Email belgarat     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dzus
Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 387

Příspěvek č. 199 

__________________

Dzus - Spojovaci.Net (Strasnice)

Old Post 30.12.2004 v 17:42
Dzus je offline   Click Here to See the Profile for Dzus   Find more posts by Dzus   Click here to Send Dzus a Private Message   Click Here to Email Dzus   Visit Dzus's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Re: Re: Monopol ??? Příspěvek č. 200 

__________________

Naposledy upravil xchaos 01.01.2005 v 18:22

Old Post 01.01.2005 v 18:18
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dan_tencl
Senior Member

Registrován: 07.11.2003
Příspěvků: 813

PF 2005 Příspěvek č. 201 

Tohle vlákno bylo založeno divně a stejnětak pokračuje. Je pravděpodobné, že czf je vše, co mají společného všechny části za czf obecně považované, asi mimo adresniho prostoru napriklad rozhodovani propojenych spoluvlastniku o sve siti. czf je dnes nejspíš už jen myšlenka, možná společný standart, těžko jedna sí?. czf může mít své koordinační centrum, pripadne parlament, ale diskuse kolem ORG zatim skomira a cloudy malokdy jsou schopne se dohodnout na jednom nazoru daneho cloudu. Zajem o vzajemne propojeni je slabsi a narazi na podminku volneho tranzitu - neomezeny tranzit na dnes levne technologii vyhodi z okna kazdou investici. Drazsi technologie narazeji zase na problem pocitu omezeni svobody a nizsi stability sdruzeni. Cekajice na Godota muzeme cekat na posun v technologiich, ktery by to na chvili vyresil, nicmene ocekavam, ze komunitne orientovane site pujdou nejakou z cest sbirani spolecnych financi (narazove, pravidelne) za ucelem budovani zadouci urovne fungovani site, zdarma ve svem volnem case, zatimco jednotlivci stavene/provozovane site budou mirit bliz k providerum a k zisku, ktery jednotlivce uzivi, vse ovsem v 10.x IP prostoru. Napriklad Czela i Prosek vzajemne jsou propojeny bez ohledu na odlisne zvoleny financni model (a z toho vyplyvajici organizacni model) a tak tomu bude i nadale. Hledejme co mame spolecne a ne co nas deli, jak ucinit sit propustnou tak, aby byly mozne spolecne projekty a ne badanim co uz neni czf.
Preju pekny novy rok a bezproblemovy ping skrz cele czf.

__________________

czela.net, NFX.

Old Post 01.01.2005 v 22:03
dan_tencl je offline   Click Here to See the Profile for dan_tencl   Find more posts by dan_tencl   Click here to Send dan_tencl a Private Message   Click Here to Email dan_tencl     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
belgarat
Senior Member

Registrován: 13.05.2004
Příspěvků: 777

Příspěvek č. 202 

Naposledy upravil belgarat 08.01.2005 v 18:13

Old Post 08.01.2005 v 17:58
belgarat je offline   Click Here to See the Profile for belgarat   Find more posts by belgarat   Click here to Send belgarat a Private Message   Click Here to Email belgarat     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 203 

Takhle: já zdaleka nejsem tak radikální, jak mi podsouváš. U nás je ve skutečnosti firemní sí? a sí? partnerských soukromých AP spolupracujících s konkrétní iGW poměrně jasně definovaná, ve skutečnosti je to asi hodně podobné CZela.Net, včetně cen (akorát "zaručené 256ce" neříkáme tak docela zaručená - ale prostě to těch 256 skoro pořád chodí). O to tu ale nejde.

Je tu problém formální definice. Na území Břevnova působí minimálně dvě firmy, které se hlásí k CZFree, jedna více (my), druhý méně (Saturn Toya), ale přesto jsme součástí jednoho cloudu (10.11), a počítá se s udržením propojení. My v síti ponecháváme i lidi, kteří nám za Internet neplatí, Saturn Toya nevím (asi ne, nikdy na tuhle otázku nedali jasnou odpověď), a dále děláme CZFree tranzit i pro nespecifikovanou částo cloudu 10.18, která si od nás Internet nekupuje, a klienty některých AP v Břevnově a Střešovicích, které si od nás internet nekupují. V Praze už je totiž pokrytí kabelovkou a ADSL docela slušné, a my prostě máme v síti zájem i o lidi, kteří od nás Internet kupovat nechtějí.

Budeš se divit, ale např. pokud tihle lidé nasdíli nějaké filmy lidem, kteří od nás internet kupují, tak je to pro nás velice výhodné - mohou si ho totiž stáhnout členové naší sítě, ale nemohou si ho stáhnout organizace, které by nám pak posílali nepříjemné e-maily (a my bychom je neměli kam přeposlat, protože iGW má samozřejmě svoje klienty za NATem...)

Tzn. CZela.Net je možná něco velmi podobného, jako Arachne Labs (mezi firmou a občanským sdružením není zas až tolik rozdílů - máme účet v bance, platíme faktury dodavatelů, platíme daně...), a protože chci být jako firma členem CZFree.Net, podporuji i členství CZela.Net. Ale CZela.Net není příliš podobná např. cloudu 10.11 (brevnov.czf) - otázka je, zda by cloud 10.11 chěl být občanským sdružením (odpověď zní: navrhoval jsem to, a spíše ne, jinak předpokládám číslování páteřní sítě Arachne Labs z rozsahu 10.3 - z toho ale firma použije jen malou část, a zbytek by měl být určen pro budování celopražské non-Wifi páteře s garantovanými službami a nějakým druhem heterogení vlastnické struktury), nebo jestli by firma Arachne Labs chtěla být něčím jako CZela.Net (opět: pokud by tady byl velký tlak ze strany cloudu 10.11, tak mi pochopitelně nic jiného nezbyde, ale ten tlak tady prostě není).

Takže rozdíl mezi Arachne Labs jako CZF-kompatibilním ISP je ten, že Arachne Labs netvrdí, že jsou cloud 10.11 či brevnov.czf (a já to mám v signatuře hlavně proto, aby bylo jasné, že jsem ten, kdo má právo říct, že on NENÍ brevnov.czf, ale je (zatím neuznané) arachne.czf :-), a cloud 10.11 (aquarius, critter, woody...) určitě rádi (a s gustem) prosadí alokaci CZF adres i pro non-Arachne Labs infrastrukturu (např. pro svoje Ronji, které doma bastlí...). Otázka je, jak by se k alokaci adres (a routování CZF tranzitu) ve "svých" adresách stavěly sítě jako CZela.Net, Kobylisy.Net, Petriny.Net... pokud by šlo o subjekty, které od nich nechtějí internet.

Co si budeme povídat: v každém bytě bude brzo možnost vybrat si přístup na internet přes ADSL, kabelovku, CDMA, GPRS - a CZFree. Samozřejmě. Zajímají mi lidé, kteří si nechají odpojit telefon a budou brát internet přes CZFree. Je to hlavní zdroj příjmů sítě, koneckonců! Ale zajímají mě i lidé, kteří mají doma kabelovku, ktere se cenově prostě nedá konkurovat (pouze část našich zákazníků je v dosahu 2 Mbps infrastruktury) - a já mám zájem i těmhle lidem nabízet garantovaný tranzit na jasně definovaná místa v CZFree (velice levně - v řádu 50 Kč/měsíčně, například, placeno vždy na rok dopředu), a samozřejmě pak dále negarantovaný tranzit do CZFree zdarma. Zkrátka, chci v síti i lidi, kteří si internet kupují třeba přes kabelovku - a vždycky to byl můj záměr. Tihle lidé zkrátka mohou mít v počítači dvě sí?ové karty, a směřovat sí? 10/8 do CZFree.

Zdá se, že např. CZFree Prosek už s myšlenkou oddělného účtování přístupu k médiu a odděleného prodeje internetu souhlasí, a to je pro mě dobrá zpráva. Otázka je, jak to bude vidět CZela.Net.

__________________

Old Post 14.01.2005 v 09:16
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
belgarat
Senior Member

Registrován: 13.05.2004
Příspěvků: 777

Příspěvek č. 204 

FYI: z prostoru 10.102 ma alokovano Kladno (Klfree.net) i Unhost (Unhfree.net), obe sdruzeni maji konektivitu od jinych poskytovatelu a mezi nimi je 10.5GHz pronajaty spoj. Nerozumim tedy co mi chces svymi priklady Arachne a Brevnova osvetlit.

Je jina potiz:
nez vytvaret vlastni organizaci, ucit se administrativu atp, i vzdalenejsi obce se spis pripoji ke Klfree.net, nez by zalozili vlastni sdruzeni a stali se clenem (nebo podepsali smlouvu na zaklade ktere bychom treba mohli spolecne nakupovat konektivitu & distribuovat ji tam kde ji komerce za rozumny peniz nedotahne).

A to presto, ze jsme na ne pomerne zli... protoze organizace, ktera plati pouze podil na nakupu konektivity samozrejme zatezuje mene nez X APcek. Vsecho udelaji. Postavi AP, oprasuji jej (v jednom pripade za sve koupi treba Motorolu Cannopy aby meli kvalitni pripoj), oprasuji lokalni uzivatele, ale vlastni organizaci tak nejak nechteji.

Takze zatim to vypada jako Klfree rozplizle z Kladna na vsechny strany. Osobne z toho nejsem prilis nadseny, ale i tady funguje trh; nabidka (model fungovani) zatim zda se vyhovuje poptavce, jinak by vzniklo JINE sdruzeni, nebo jednotlivec ktere by definovalo jina pravidla.

Takze Tve jasani nad tim, ze se ucetne oddeluje nakup konektivity a zbytek... je pro mne no-op. Zatim nikdo uspokojive nevyresil pravni tahanice kolem ruzne velkych clenskych prispevku za to ci on, protoze jakmile bude mit financak dojem, ze jde o klasickou placenou sluzbu, bude si chtit take kousnout.

I u nas si kazdy muze za pouziti transparentniho uctu (cena za konektivitu), udaju na nasem webu (# clenu, kapacita linky) a kalkulacky spocitat pomer toho co plati (350) a ceny konektivity. Proto jsou mne ceny nekterych IGW v Praze (400 korun za 64ku na IGW) celkem bavi.

Old Post 14.01.2005 v 09:44
belgarat je offline   Click Here to See the Profile for belgarat   Find more posts by belgarat   Click here to Send belgarat a Private Message   Click Here to Email belgarat     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dan_tencl
Senior Member

Registrován: 07.11.2003
Příspěvků: 813

Příspěvek č. 205 

__________________

czela.net, NFX.

Old Post 14.01.2005 v 11:48
dan_tencl je offline   Click Here to See the Profile for dan_tencl   Find more posts by dan_tencl   Click here to Send dan_tencl a Private Message   Click Here to Email dan_tencl     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
majklovec
zastupce cloudu 10.93

Registrován: 18.09.2002
Příspěvků: 481

Příspěvek č. 206 

Z rozsahu 10.93 jsme přidělili kus Toušeni (ta se ale asi připojí), kus bude chtít asi Přerov (možná ale spíš od Lysé), kus Brandýs.

Já osobně nevidím problém přidělit z rozsahu 10.93 kus prostoru síti která bude poblíž - IP prostor mi asi zatím nepřipadá tak vzácný jako tobě.

Tedy czela.net zatím = cloud 10.93, ale to jenom protože okolo nás nejsou další nezávislé sítě.

Oddělenou platbu za Inet a za médium nemáme, ale už jsme několikrát psali, že je to vlastně jenom kvůli tomu, že o toto zatím nikdo z členů neprojevil zájem. Když bude člen chtít, stačí napsat na radu a ta mu dá příslušnou slevu. Oddělovat to v tuhle chvíli plošně nemá myslím význam, znamenalo by to další zátěž pro účetního a toho si hýčkámá, protože to dělá stejně jako my - ve volném čase.

__________________

Old Post 14.01.2005 v 11:50
majklovec je offline   Click Here to See the Profile for majklovec   Find more posts by majklovec   Click here to Send majklovec a Private Message     Visit majklovec's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oook
Senior Member

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 2325

Příspěvek č. 207 

Old Post 14.01.2005 v 18:24
oook je offline   Click Here to See the Profile for oook   Find more posts by oook   Click here to Send oook a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oook
Senior Member

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 2325

Příspěvek č. 208 

Old Post 14.01.2005 v 18:25
oook je offline   Click Here to See the Profile for oook   Find more posts by oook   Click here to Send oook a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:57.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 7891011121314  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz