CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Optické Pojítko > Opticke pojitko Ronja 10M Metropolis
« 11121314151617181920212223 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

linux 3c509 Příspěvek č. 257 

File: 3c509.c

switch (dev->if_port & 0x0c) {
case 12:
/* force full-duplex mode if 3c5x9b */
if (sw_info & 0x000f) {
printk("Forcing 3c5x9b full-duplex mode");
break;
}
case 8:
/* set full-duplex mode based on eeprom config setting */
if ((sw_info & 0x000f) && (sw_info & 0x8000)) {
printk("Setting 3c5x9b full-duplex mode (from EEPROM configu
ration bit)");
break;
}
default:
/* xcvr=(0 || 4) OR user has an old 3c5x9 non "B" model */
printk("Setting 3c5x9/3c5x9B half-duplex mode");
net_diag = (net_diag & ~FD_ENABLE); /* disable full duplex */
}

Jak vidite kdyz nemate revizi "B" tak fullduplex asi nepude - jinak tam jde asi pres nejaky parametr vnutit.

#define FD_ENABLE 0x8000 /* Enable full-duplex ("external loopback") */

Taky tu jde zjistit, ktery bit eeprom to je

Old Post 23.09.2002 v 22:25
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
czerteak
Newbie

Registrován: 16.08.2002
Příspěvků: 36

Příspěvek č. 258 

Dik moc za radu, ale 3c509B mam a presne tohle uz jsem prohlizel. Jinymi slovy to znamena:
arg 8 -> podivat se na nastaveni v EEPROM (nastaveno pomoci c35x9cfg.exe; nejde vnutit AUI a full-duplex spolecne)
arg 12 -> vnutit full-duplex na TP (nepotrebuju)
arg n/a -> nastavit half-duplex na vsechny xcvr

Dneska jsem mluvil s Clockem a ten z hlavy taky moc nevedel, jeste se na to mrknu...

Kazdopadne dik moc...
Radek

Old Post 24.09.2002 v 22:58
czerteak je offline   Click Here to See the Profile for czerteak   Find more posts by czerteak   Click here to Send czerteak a Private Message   Click Here to Email czerteak   Visit czerteak's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
czerteak
Newbie

Registrován: 16.08.2002
Příspěvků: 36

Příspěvek č. 259 

Old Post 26.09.2002 v 00:31
czerteak je offline   Click Here to See the Profile for czerteak   Find more posts by czerteak   Click here to Send czerteak a Private Message   Click Here to Email czerteak   Visit czerteak's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

3com Příspěvek č. 260 

no tak to je ovsem pouze blbost panu z 3comu - ono to aui samozrejme muze jet fullduplex, ale treba ty prevadece na 10base5 (na ten thick kabel proste no) maji v sobe elektroniku, ktera kdyz prijima z tlustokablu a slysi z druhy strany ten kompik tak vygeneruji jabber ci jaxeto jmenuje - zajamuji tam nejaky signal ze se stretly 2 pakety - neni to fullduplex medium, tudiz nastavit fullduplex kdyz tam je takovehle zarizeni ktere je halfduplexni znamena koledovat si o ztracene pakety a zaprasenou sit. Takze to panove softwarove vyresili... AUI samozrejme fullduplex jet muze. To jenom ty transceivery nesnesou kdyz bude pocitac ignorovat jabber a klidanko tam prat dalsi pakety fullduplex. Takze zkus kouknout do driveru, cim se vypina ten vstup kolize - tedy ktery bit registru karty to cini pro TP, ten samy to bude delat pro AUI. Nebo zjistit ten parametr pro linuxi driver rikajici 3c ovladaci ze ma jet fullduplex.

Old Post 26.09.2002 v 00:38
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
czerteak
Newbie

Registrován: 16.08.2002
Příspěvků: 36

Příspěvek č. 261 

Dik za radu, ale tolik casu na experimentovani asi nemam...

Mozna by pro mne bylo prijatelnelsi, kdyby mi nekdo, kdo uz ronju beha (nejlip vsichni) napsal, co ma za sitovku a jak to ma nainstalovany (nebo kdokoliv, kdo ma sitovku schopnou AUI + fullduplex). Ja bych pak zasel do nejakyho bazace a tu sitovku koupil a resil problemy kolem ronji a ne kolem ty sitovky. Ve druhym kole bych pak mohl vletet na tu 3com-ku, ale ted mi zacne skola a cas bude cim dal tim vzacnejsi... :-(

Tak zatim pani inzenyri...
Radek

Old Post 26.09.2002 v 08:02
czerteak je offline   Click Here to See the Profile for czerteak   Find more posts by czerteak   Click here to Send czerteak a Private Message   Click Here to Email czerteak   Visit czerteak's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ondrej.Tesar
Junior Member

Registrován: 12.04.2002
Příspěvků: 256

Lupy zase... Příspěvek č. 262 

Tak jsem vcera v Holesovicke trznici dokoupil zbyvajici 130mm lupy. Ve vetsine stanku je maji za 130Kc a nedaji se usmlouvat na mene nez 120Kc. Ale podarilo se mi najit i stanek se dvema lupama po 80Kc a jeden stanek s lupou za 100Kc. Musite pocitat s tim, ze jeden prodejce nikdy nema u sebe vice jak 2ks a tak jich musite obehat vic.
Pokud nepotrebujete megozni dosah tak doporucuji 100mm lupy, ty tam maji uz od 30Kc.
OndraT

Old Post 01.10.2002 v 11:08
Ondrej.Tesar je offline   Click Here to See the Profile for Ondrej.Tesar   Find more posts by Ondrej.Tesar   Click here to Send Ondrej.Tesar a Private Message   Click Here to Email Ondrej.Tesar   Visit Ondrej.Tesar's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ondrej.Tesar
Junior Member

Registrován: 12.04.2002
Příspěvků: 256

lupy ve velkoskladu Příspěvek č. 263 

Byl jsem se podivat i ve velkoskladu(velkotrznici) a nepustili me tam bez zivnostnaku. Trznice se naleza u benzinky u posledniho kruhoveho objezdu na silnici 603 smerem na Benesov. Jede tam BUS197.Ukazoval jsem njeakemu Vietnamci pred trznici tu krabicku od lup a rikal mi ze vevnitr je maji za cenu "urcite pod 100Kc". Tak pokud nekdo mate zivnostnak tak tam musite bud v Ut nebo ve Ct mezi 10 a 17h a na vratnici za 100Kc sehnat "karticku k vjezdu".K tomu chteji videt ZL a OP.
To by mohlo byt vyrazne zlvneni stavby.
OndraT

Old Post 01.10.2002 v 11:15
Ondrej.Tesar je offline   Click Here to See the Profile for Ondrej.Tesar   Find more posts by Ondrej.Tesar   Click here to Send Ondrej.Tesar a Private Message   Click Here to Email Ondrej.Tesar   Visit Ondrej.Tesar's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ondrej.Tesar
Junior Member

Registrován: 12.04.2002
Příspěvků: 256

plechovky Příspěvek č. 264 

Take jsem vcera vyrazil do potravin a s trubkou v ruce a hledal jsem nejakou plechovku, co by do ni akorat sla. A zadnou takovou jsem ve dvou obchodech nenasel. Mam trubku 125mm a vsechny plechovky jsou 100mm. Ani psi a kocici zradlo neni ve vetsich :-((( .
Tusite nekdo, jakou plechovku pouzit?

OndraT

Old Post 01.10.2002 v 11:17
Ondrej.Tesar je offline   Click Here to See the Profile for Ondrej.Tesar   Find more posts by Ondrej.Tesar   Click here to Send Ondrej.Tesar a Private Message   Click Here to Email Ondrej.Tesar   Visit Ondrej.Tesar's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

ronja Příspěvek č. 265 

ja sem zase do te trubky s tou nalepenou cockou dal tu HPWT diodu, nastavil na staly proud 70mA (trosku min) a pustil to zaostreny na protejsi barak (asi 50 metru). Sel jsem tam a malem mi vypadly oci z hlavy jakej to byl sajn - i mimo osu a to dost se ten svazek dal videt. Je to dost velkej sajn. A bylo to nekolikrat silnejsi nez poulicni lampy.

Old Post 01.10.2002 v 23:09
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
czerteak
Newbie

Registrován: 16.08.2002
Příspěvků: 36

Příspěvek č. 266 

Zdravim vsechny ronjisty...

Doufam, ze me neabijete, ale rad bych se vratil k tem sitovkam... Muzete mi prosim kazdy jeden z vas napsat, na cem ronju uspesne (10Mbit, full-duplex) behate? Dik moc...

Radek

P.S.: Jen takova perlicka na zaver -> Mam doma jiz zminenou 3c509B a pouzivam ji k normalnimu provozu v ranci kabelovy site. Kdyz tam nastavim TP a half-duplex, tak z toho vytahnu tak 300kB/s. Kdyz tam ale vnutim full-duplex, jede to maximalne na 30kB/s. Zajimavy, co? :-)

Old Post 01.10.2002 v 23:14
czerteak je offline   Click Here to See the Profile for czerteak   Find more posts by czerteak   Click here to Send czerteak a Private Message   Click Here to Email czerteak   Visit czerteak's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

fullduplex Příspěvek č. 267 

na tom neni nic zajimavyho - proste tam ta karta pere pakety pres sebe nevsimne si ze je kolize a zas*** tam to sdileny medium. Pak se to zadrhne na tcp kterymu ty pakety jaksi chybi takze se nemuze rozjet.

Old Post 01.10.2002 v 23:17
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Příspěvek č. 268 

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 02.10.2002 v 12:13
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladmanj
blésmrt

Registrován: 11.04.2002
Příspěvků: 267

Příspěvek č. 269 

__________________

Jakub
Správce AP-nódu BARRANDOV_1

Old Post 03.10.2002 v 14:49
ladmanj je offline   Click Here to See the Profile for ladmanj   Find more posts by ladmanj   Click here to Send ladmanj a Private Message   Click Here to Email ladmanj   Visit ladmanj's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladmanj
blésmrt

Registrován: 11.04.2002
Příspěvků: 267

RX/TX Příspěvek č. 270 

Už mám doma komplet všechny součástky na 2xRX a 2xTX s MAX obvody.
Zejtra nemám školu, tak začnu s osazováním.

Neposkytl by někdo z přítomných sponzorský dar ve formě zbytečku pájecí pasty?

Jakub

PS: Skusím ji sehnat ještě jinde, ale nevím jak to půjde. Když jsem ji potřeboval naposledy, tak jsem si ji půjčil z práce, bohužel už tam nepracuju :(

__________________

Jakub
Správce AP-nódu BARRANDOV_1

Old Post 03.10.2002 v 14:57
ladmanj je offline   Click Here to See the Profile for ladmanj   Find more posts by ladmanj   Click here to Send ladmanj a Private Message   Click Here to Email ladmanj   Visit ladmanj's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Re: ronja Příspěvek č. 271 

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 03.10.2002 v 18:56
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Re: RX/TX Příspěvek č. 272 

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 03.10.2002 v 19:01
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:42.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 11121314151617181920212223 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz