CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Vyřeší lepší anténa můj problém?
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Murdoc
Newbie

Registrován: 12.03.2004
Příspěvků: 36

Vyřeší lepší anténa můj problém? Příspěvek č. 1 

zdravím,

na AP kam se připojuji, mám poměrně velmi mizerný signál, asi na dolní hranici možností (6-8 SNR z Netstumbleru, graf tedy nizoučky a s pravidelnými hluchými místečky, ale karta se neodpojuje)

pokud jsem na AP sám (nebo je minimální zátěž) tak to kupodivu běží celkem svižně. Ale pokud vzroste zatížení a jsou připojení další klienti (plynulý traffic stačí ostatních třeba jen 80 kB/s) tak se stává připojení téměř nepoužitelné (velký packetloss, závratné 3s pingy na bránu) a já furt jen čekám, chvilku se to chytne a zase čekám...

Nemůže být problém v tom, že si AP slabých klientů "nevšímá", pomůže mi v této situaci silnější anténa? nebo je problém v AP?

tohle připojení je pro mě poslední možnost před tím, než se upíšu žlutému ďáblu a jeho ADSL

Old Post 04.11.2004 v 00:06
Murdoc je offline   Click Here to See the Profile for Murdoc   Find more posts by Murdoc   Click here to Send Murdoc a Private Message   Click Here to Email Murdoc     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

jedině ADSL ... Příspěvek č. 2 

pokud kvalitu, tak klidne ADSL. Testoval jsem ho v poslednim měsíci a je to parada.
Na WiFi stačí jeden ,co stahuje a je konec. To odpovídá popisu.
Větší anténou se získá rezerva ale vše je závislé na tom, co se v té síti děje provozně.

Old Post 04.11.2004 v 07:21
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dade_Marfi
Senior Member

Registrován: 22.05.2003
Příspěvků: 2371

Příspěvek č. 3 

Pokud tam maji AP ktere pusti klientum jen urcity pasmo ... treba 64kbps ... ci vic .. ale proste omezi je (jako XI-1500H) tak neni problem ani s vzdalenejsimi uzivateli ...

a ADSL uz nikdy vice !!! mam ty nejhorsi skusenosti

__________________

..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- freenet, education

Old Post 04.11.2004 v 10:54
Dade_Marfi je offline   Click Here to See the Profile for Dade_Marfi   Find more posts by Dade_Marfi   Click here to Send Dade_Marfi a Private Message   Click Here to Email Dade_Marfi   Visit Dade_Marfi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pokluda
Member
zastupce cloudu 10.25


Registrován: 03.07.2002
Příspěvků: 131

Post Příspěvek č. 4 

Na AP Dvorce mame trochu jine zkusenosti.
Jadro problemu neni v S/N prijimaneho signalu (ten tvuj je ale na hranici pouzitelnoti), ale v sile signalu, který prichazi na AP od jednotlivych clientu. Jestlize sila signalu v miste AP od jednotlivych clientu je podstatne rozdilna, tak ti silni zcela prekryji ty slabe. Nejsnaze to jde sledovat na AP pomoci wifimon. My jsme srovnali silu signalu na AP na hodnotu 25-30 pro vsechny clienty a je spokojenost. Jakmile se tam objevi nekdo, kdo vypali 50 a začne stahovat, jdou ostatni do haje. Ty cisla nejsou zadne mW, db, ani %, je to jen pomerne cislo, ktere ukazuje wifimon.
Zaverem: pokud zvetsis zisk anteny dostanes silnejsi signal na vstupu tveho prijimace. Pokud budes pritom vysilat se stejnym vykonem, situaci si zlepsis. Pokud, ale budes muset snizit vystupni vykon, abys nepresahl povolene hodnoty CTU, tak necekej podstatne zlepseni. V takovem pripade je resenim jedine P2P spoj s 2 kvalitnimi antenami.
Preji hodne stesti.

__________________

Správce AP zvahov, AS64525 a domény pjih.czf
Óm guru díp namahá.

Old Post 04.11.2004 v 18:34
pokluda je offline   Click Here to See the Profile for pokluda   Find more posts by pokluda   Click here to Send pokluda a Private Message   Click Here to Email pokluda   Visit pokluda's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:54.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz