CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > knížka o linuxu?
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
tomji
Newbie

Registrován: 23.04.2003
Příspěvků: 28

knížka o linuxu? Příspěvek č. 1 

čao, potřeboval bych sehnat nějakou knížku s naprostýma základama k linuxu, se zaměřením pro sítě. nevíte o něčem?

Old Post 11.10.2004 v 14:39
tomji je offline   Click Here to See the Profile for tomji   Find more posts by tomji   Click here to Send tomji a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

Re: knížka o linuxu? Příspěvek č. 2 

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Old Post 11.10.2004 v 14:47
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tomji
Newbie

Registrován: 23.04.2003
Příspěvků: 28

Re: Re: knížka o linuxu? Příspěvek č. 3 

__________________

Na začátku všeho bylo slovo a ve slově byly dva bajty, a víc nebylo nic.
Oddělil Bůh jedničku od nuly, a viděl, že to bylo dobře.
Bůh řekl:" Budiž data."

Old Post 11.10.2004 v 16:33
tomji je offline   Click Here to See the Profile for tomji   Find more posts by tomji   Click here to Send tomji a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stemar
Newbie

Registrován: 25.09.2002
Příspěvků: 70

Příspěvek č. 4 

Na 486 s 300MB HDD urcite nejaky Linux pobezi a udela i spoustu smysluplne prace. Pro uplneho zacatecnika mi to ale neprijde jako vhodna konfigurace. Soucasne distribuce (alespon ty uzivatelsky pritulnejsi) s necim takovym jako 300MB HD uz nepocitaji. Alespon ne defaultne. Narazis na nutnost velmi vybirat co instalovat a co ne a s trochou "stesti" nenainstalujes neco co budes potrebovat a urcite nainstalujes spoustu veci co naopak nikdy potrebovat nebudes a ty ti zaberou misto pro ty potrebne veci, se kterymi treba pocita zminovana knizka (fakt dobra, casto si v ni rikam).
Doporucoval bych ti sehnat nekde alespon 1GB disk, to uz dneska nebude zase takova investice a hodne ti to usnadni. Jo - a se zminovanou konfiguraci bych doporucoval zapomenout na graficke rozhrani - X Windows. Sice se urcite najdou lide co budou tvrdit ze X na 486 v pohode, osobne ale trvam na tom ze v nejake "defaultni" konfiguraci, ktere je schopen dosahnou absolutni zacatecnik, se Xka na 486 nehnou, pokud se vubec podari je spustit.
A co se tyka vhodne distribuce, nebal bych se Debianu. V dokumentaci se pravi, ze Debian nainstaluje i slepe kure, pokud se mu ve vhodnych chvilich bude na klavesu <Enter> pokladat zrnicko. Ne tak doslova ale na vlastni kuzi jsem se presvedcil ze to neni daleko od pravdy. Navic s Debianem ziskas distribuci ktera se bude velmi blizit linuxovemu "standardu", tak jak je popisovany napriklad v te knizce.

__________________

Já sám sobě připadám, že mi je 126 let. Pak sednu k Linuxu a připadá mi že mi je vosum!

Old Post 11.10.2004 v 17:26
stemar je offline   Click Here to See the Profile for stemar   Find more posts by stemar   Click here to Send stemar a Private Message     Visit stemar's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
=PJ= Azzie
Pekelník

Registrován: 16.06.2003
Příspěvků: 1941

Příspěvek č. 5 

Co takhle dokument LDP (linux dokumentation project)? To me dost pomohlo v orientaci.

__________________

OUT OF SERVICE

Old Post 12.10.2004 v 06:28
=PJ= Azzie je offline   Click Here to See the Profile for =PJ= Azzie   Find more posts by =PJ= Azzie   Click here to Send =PJ= Azzie a Private Message   Click Here to Email =PJ= Azzie     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
neo10
Senior Member

Registrován: 06.10.2003
Příspěvků: 535

Příspěvek č. 6 

__________________

Old Post 12.10.2004 v 06:37
neo10 je offline   Click Here to See the Profile for neo10   Find more posts by neo10   Click here to Send neo10 a Private Message     Visit neo10's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Příspěvek č. 7 

Ctyri z peti Linuxaru doporucuji knizku Linux - Internet server od Pavla Satrapy, dnes uz asi ve tretim vydani. Ackoliv to nazev uspesne taji, kniha je dobrym pruvodcem zacatecnika v Linuxu.
P.L.

__________________

Old Post 12.10.2004 v 11:08
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

Příspěvek č. 8 

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Old Post 12.10.2004 v 12:45
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tomji
Newbie

Registrován: 23.04.2003
Příspěvků: 28

kniha Příspěvek č. 9 

__________________

Na začátku všeho bylo slovo a ve slově byly dva bajty, a víc nebylo nic.
Oddělil Bůh jedničku od nuly, a viděl, že to bylo dobře.
Bůh řekl:" Budiž data."

Old Post 12.10.2004 v 12:56
tomji je offline   Click Here to See the Profile for tomji   Find more posts by tomji   Click here to Send tomji a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stemar
Newbie

Registrován: 25.09.2002
Příspěvků: 70

Re: kniha Příspěvek č. 10 

__________________

Já sám sobě připadám, že mi je 126 let. Pak sednu k Linuxu a připadá mi že mi je vosum!

Old Post 12.10.2004 v 13:22
stemar je offline   Click Here to See the Profile for stemar   Find more posts by stemar   Click here to Send stemar a Private Message     Visit stemar's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:49.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz