CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Home-made antena - Stojate vlneni ???
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
vlasTIIK
Junior Member

Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 114

Home-made antena - Stojate vlneni ??? Příspěvek č. 1 

Mam takovy problem. Quadro quad na 12m H1000, kabel bohuzel uz na fasade a primo naletovany na antenu.

Chovani: v pokoji to vysilalo, rozdil od male anteny k AP nerozeznatelny.
N konektor poskladany podle oka. Na dome to videlo tri ruzna AP, jedno CZF, ale asi prilis slaby signal, moc to nejelo.
Tak jsem pristoupil k optimalizaci, zacal jsem korekci v N konektoru, odletovan stred, zakracen kabel, oholen a sestaven dle navodu, lip to asi neudelam. Konektor dotazen, na kabelu (narozdil od predesleho stavu) pevne drzi. Nicmene mi AP (rezim klient) od te doby jaksi osleplo, jedine co vidim, je cosi na kanale 4, nezalezi kam nasmeruju antenu nahore. Konektor jsem rozebiral, cistil stred, (kdyby tam treba navzlinala kalafuna), utahoval, opticky kontroloval zda neni zkratovan stred a stineni, cistil dielektrikum od kalafuny, tlacil na konektory a nic. Porad jen kanal 4 nebo vubec nic.
Rekl bych, je to zarusene.... Nicmene kdyz na balkon, kde je antena vybehnu s NB, tak vidim slusnej signal na 7cce, pak slabsi na 5, 7 a 11. Nic vic ani po dvaceti minutach nataceni NB a loveni.
=> asi mi nekde neco hapruje a tudiz se to samo zahlcuje nejakym stojatym vlnenim (je to vubec na 2.4G mozne?)
Zajimalo by mne:
-Jak overit zpusobilost/funkcnost spoju ? vystacim si s ohmmetrem ?
- setkal se nekdo s necim podobnym ?

Neprakticke je, ze jestli neco upadlo v antene, znamena cely komplet sundat dolu, coz je celkem neprakticke. Chtel jsem usetrit ztratu na dalsim konektoru, ale ted mam docela problem...

VlasTIIK

__________________

VlasTIIK

Old Post 14.09.2004 v 14:59
vlasTIIK je offline   Click Here to See the Profile for vlasTIIK   Find more posts by vlasTIIK   Click here to Send vlasTIIK a Private Message     Visit vlasTIIK's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:08.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz