CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > iwconfig - pls heelp :´(
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Punkie
Newbie

Registrován: 05.04.2004
Příspěvků: 20

Unhappy Poradi nekdo? - pls heelp :´( Příspěvek č. 1 

Potrebuju nutne pomoct, jsem uz na pokraji zoufalstvi :(.

Hledam tu cely odpoledne nejaky info o tom, ale nikde nic neni.

Zkousela jsem nastavovat:
iwconfig wlan0 rate 2Mbit
a nastavilo se to. Ovsem pripojeni prestalo fungovat.
A neda se to za nastavit zpatky :-((
Na iwconfig wlan0 rate 11Mbit to sice zareaguje, napise, ze to nastavuje,ale nenastavi, zustane to na 2Mbit a pripojeni nejede a nejede.
Nemam paru, jak to zase rozchodit zpatky, houby tomu rozumim.
Prosim poradte.

Naposledy upravil Punkie 16.08.2004 v 23:35

Old Post 16.08.2004 v 19:49
Punkie je offline   Click Here to See the Profile for Punkie   Find more posts by Punkie   Click here to Send Punkie a Private Message   Click Here to Email Punkie     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
milos
Newbie

Registrován: 20.05.2002
Příspěvků: 60

Nepropadejte panice! ;-) Příspěvek č. 2 

Ahoj,

zkus pridat na prikazovy radek jeste parametr fixed ... treba by to mohlo pomoct. Chtelo by to napsat sem celou konfiguraci wlan karty, verzi hostap, jadra ...

Jestli mas slabej signal, zkus nejdriv 1Mbit fixed .

Nekdy taky pomuze klasika - vypnout a zapnout PC ...

Milos.

Old Post 17.08.2004 v 09:02
milos je offline   Click Here to See the Profile for milos   Find more posts by milos   Click here to Send milos a Private Message   Click Here to Email milos     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
drzhor
Junior Member

Registrován: 03.08.2003
Příspěvků: 184

Příspěvek č. 3 

iwconfig wlan0 rate 2Mbit fixed

a jestli jsi to psala en do řadky a ne do konfiguraku tak stači reboot a maš to zpět a nebo router restart v etc ... mam dojem


v

__________________

Když uchopím svůj blýskající se meč a vezmu spravedlnost do rukou svých, msta na nepřátelích mých vykonána bude, msta na těch, kdož mne napadli. Ó Pane, veď ruku mou a počítej mne mezi své svaté.

**svati na lavici obžalovaných - film**

Old Post 17.08.2004 v 10:41
drzhor je offline   Click Here to See the Profile for drzhor   Find more posts by drzhor   Click here to Send drzhor a Private Message   Click Here to Email drzhor   Visit drzhor's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Punkie
Newbie

Registrován: 05.04.2004
Příspěvků: 20

Příspěvek č. 4 

Mno...ten restart jsem zkousela a nic furt 2Mbit, mam doma dve karty, zkousela jsem je i vymenit a nic.

Mne prijde, jak kdyz se to proste zaseklo a nejde s tim nic. A nevim, jestli se to nekam uklada, kde by se to treba dalo prepsat....

Neda se to zmenit uz na nic jinyho. Ani na 1Mbit, ani na 5.5, a s fixed, ani bez, ani auto, proste nic.

Kartu mam Xi626, jedna ma firmware 1.7.4, u druhy nevim, jadro 2.4.26, nepatchnutej hostap 0.1.3 (patchnutej mi nejede...nebo jel s 80% ztratou).

Do ty doby, nez jsem napsala iwconfig wlan0 rate 2Mbit mi vsechno v pohode fungovalo.

Old Post 17.08.2004 v 10:46
Punkie je offline   Click Here to See the Profile for Punkie   Find more posts by Punkie   Click here to Send Punkie a Private Message   Click Here to Email Punkie     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Punkie
Newbie

Registrován: 05.04.2004
Příspěvků: 20

Příspěvek č. 5 

router restart v etc? to je co?

Old Post 17.08.2004 v 10:48
Punkie je offline   Click Here to See the Profile for Punkie   Find more posts by Punkie   Click here to Send Punkie a Private Message   Click Here to Email Punkie     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doc
Senior Member

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 2331

Příspěvek č. 6 

__________________

Old Post 17.08.2004 v 11:16
Doc je offline   Click Here to See the Profile for Doc   Find more posts by Doc   Click here to Send Doc a Private Message     Visit Doc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Punkie
Newbie

Registrován: 05.04.2004
Příspěvků: 20

Příspěvek č. 7 

No such file or directory.
To by mel byt nejakej scriptik? Tak ten nemam, mam jinej, ale jeho restart vazne nepomaha :(

Old Post 17.08.2004 v 11:23
Punkie je offline   Click Here to See the Profile for Punkie   Find more posts by Punkie   Click here to Send Punkie a Private Message   Click Here to Email Punkie     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
drzhor
Junior Member

Registrován: 03.08.2003
Příspěvků: 184

Příspěvek č. 8 

tak v etc/init.d/local .. by měly byt soubory wlan0... tak F4 a jukni na to...


v

__________________

Když uchopím svůj blýskající se meč a vezmu spravedlnost do rukou svých, msta na nepřátelích mých vykonána bude, msta na těch, kdož mne napadli. Ó Pane, veď ruku mou a počítej mne mezi své svaté.

**svati na lavici obžalovaných - film**

Old Post 17.08.2004 v 11:41
drzhor je offline   Click Here to See the Profile for drzhor   Find more posts by drzhor   Click here to Send drzhor a Private Message   Click Here to Email drzhor   Visit drzhor's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Punkie
Newbie

Registrován: 05.04.2004
Příspěvků: 20

Příspěvek č. 9 

V /etc/init.d mam jen soubory, zadnej adresar.
Vazne nevim kde je co spatne.
Je to cerstve nainstalovanej routrik. Akorat jsem rozchodila pripojeni, napsala tu hlasku a ende.
Potrebuju to mit do vecera funkci, takze se asi uchylim k reinstalaci :-((.

Old Post 17.08.2004 v 11:56
Punkie je offline   Click Here to See the Profile for Punkie   Find more posts by Punkie   Click here to Send Punkie a Private Message   Click Here to Email Punkie     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
drzhor
Junior Member

Registrován: 03.08.2003
Příspěvků: 184

Příspěvek č. 10 

hm.. skus v etc dat najit wlan0


v.

__________________

Když uchopím svůj blýskající se meč a vezmu spravedlnost do rukou svých, msta na nepřátelích mých vykonána bude, msta na těch, kdož mne napadli. Ó Pane, veď ruku mou a počítej mne mezi své svaté.

**svati na lavici obžalovaných - film**

Old Post 17.08.2004 v 12:14
drzhor je offline   Click Here to See the Profile for drzhor   Find more posts by drzhor   Click here to Send drzhor a Private Message   Click Here to Email drzhor   Visit drzhor's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
drzhor
Junior Member

Registrován: 03.08.2003
Příspěvků: 184

Příspěvek č. 11 

možna OT

,ěl jsem jednou podony problem měly jsem router doma a byo tam hoodně wifi zařizeni a stahnuli jsem karty na minimum coskusit nastavit tx power jestli se to nechyti... buchvi co se tam zkopalo.. :///

__________________

Když uchopím svůj blýskající se meč a vezmu spravedlnost do rukou svých, msta na nepřátelích mých vykonána bude, msta na těch, kdož mne napadli. Ó Pane, veď ruku mou a počítej mne mezi své svaté.

**svati na lavici obžalovaných - film**

Old Post 17.08.2004 v 12:22
drzhor je offline   Click Here to See the Profile for drzhor   Find more posts by drzhor   Click here to Send drzhor a Private Message   Click Here to Email drzhor   Visit drzhor's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Punkie
Newbie

Registrován: 05.04.2004
Příspěvků: 20

Příspěvek č. 12 

Zkousela jsem, nemam, jedinou slozku wlan0 mam v /proc/net/hostap
a pak v /proc/sys/net/ipv4 ...
Soubor wlan0 vubec nikde.

Old Post 17.08.2004 v 12:24
Punkie je offline   Click Here to See the Profile for Punkie   Find more posts by Punkie   Click here to Send Punkie a Private Message   Click Here to Email Punkie     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Punkie
Newbie

Registrován: 05.04.2004
Příspěvků: 20

Příspěvek č. 13 

S tim txpower...jelikoz nemam patchnutej hostap, tak to nejede. Alespon tak to chapu.

Error for wireless request "Set Tx Power" (8B26) :
SET failed on device wlan0 ; Operation not supported.

A ten patchnutej hostap mi nejede a nejede. To je desna veda...jak zkombinovat firmware, hostap a patch aby to jelo, kazdej tu pise neco jinyho, mam z toho hlavu uplne vedle uz :-((.

Old Post 17.08.2004 v 12:30
Punkie je offline   Click Here to See the Profile for Punkie   Find more posts by Punkie   Click here to Send Punkie a Private Message   Click Here to Email Punkie     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doc
Senior Member

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 2331

Příspěvek č. 14 

__________________

Old Post 17.08.2004 v 12:57
Doc je offline   Click Here to See the Profile for Doc   Find more posts by Doc   Click here to Send Doc a Private Message     Visit Doc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Punkie
Newbie

Registrován: 05.04.2004
Příspěvků: 20

Příspěvek č. 15 

Jasne, promin :-/.
Debiana Woody 3.0-r2

Old Post 17.08.2004 v 12:59
Punkie je offline   Click Here to See the Profile for Punkie   Find more posts by Punkie   Click here to Send Punkie a Private Message   Click Here to Email Punkie     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
douby
Moderator
zastupce cloudu 10.132


Registrován: 10.08.2002
Příspěvků: 638

Příspěvek č. 16 

Old Post 17.08.2004 v 13:26
douby je offline   Click Here to See the Profile for douby   Find more posts by douby   Click here to Send douby a Private Message   Click Here to Email douby   Visit douby's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:29.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz