CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Vysoká ztátovost paketů
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Thorion
Newbie

Registrován: 09.02.2004
Příspěvků: 1

Vysoká ztátovost paketů Příspěvek č. 1 

Mohli byste mi prosim poradit, jestli jde nejak snizit packet loss nebo alespon doporucit nejaky program, kterym se da ztratovost a pripadne i ping monitorovat (krome cmd line)?
Mam pripojeni wi-fi pul roku a tento mesic jeho spolehlivost velmi klesla. Od providera projevili jakous takous snahu, neco tam predelavali a rekli mi, ze mi to jede na nejvolnejsim kanalu, ktery je k dispozici a ze se pravdepodobne vyskytlo nekde nejake ruseni. Provider tvrdi, ze loss (2-20 jak kdy) je v norme a ma vpodstate pravdu, protoze ve skutecnosti prenosove rychlosti ovlivnuje jen minimalne, ale pro hrani her, hlasovou komunikaci a pod. je ted toto pripojeni prakticky nepouzitelne.
Muzu ten vliv ruseni nejak ovlivnit (slysel jsem neco o nejakem zesilovaci, ale jsem v techto vecech naprosty laik)?
Jsem ze Zlina a mam pripojeni od Avonetu (vubec, mam ohlasy, ze i ostatnim lidem s wi-fi kvalita pripojeni zacatkem roku poklesla)
Diky za odpoved

Old Post 09.02.2004 v 13:48
Thorion je offline   Click Here to See the Profile for Thorion   Find more posts by Thorion   Click here to Send Thorion a Private Message   Click Here to Email Thorion   Visit Thorion's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
casey
Newbie

Registrován: 07.09.2002
Příspěvků: 42

Myslim, ze mam podobny problem :-((( Příspěvek č. 2 

Old Post 24.02.2004 v 21:19
casey je offline   Click Here to See the Profile for casey   Find more posts by casey   Click here to Send casey a Private Message   Click Here to Email casey   Visit casey's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jonáš
Junior Member

Registrován: 12.01.2003
Příspěvků: 136

Re: Myslim, ze mam podobny problem :-((( Příspěvek č. 3 

Old Post 24.02.2004 v 21:33
jonáš je offline   Click Here to See the Profile for jonáš   Find more posts by jonáš   Click here to Send jonáš a Private Message   Click Here to Email jonáš     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p_a_l_o
Newbie

Registrován: 31.05.2002
Příspěvků: 61

Příspěvek č. 4 

sens Set the sensitivity threshold. This is the lowest signal level
for which we attempt a packet reception, signal lower than this
are not received. This is used to avoid receiving background
noise, so you should set it according to the average noise
level. Positive values are assumed to be the raw value used by
the hardware or a percentage, negative values are assumed to be
dBm.
With some hardware, this parameter also control the defer
threshold (lowest signal level for which we consider the channel
busy) and the handover threshold (lowest signal level where we
stay associated with the current access point).
Example :
iwconfig eth0 sens -80

Old Post 25.02.2004 v 09:14
p_a_l_o je offline   Click Here to See the Profile for p_a_l_o   Find more posts by p_a_l_o   Click here to Send p_a_l_o a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:48.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz