CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > debian 2.6.0 stable a hostap
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
dvd
Newbie

Registrován: 15.11.2003
Příspěvků: 67

debian 2.6.0 stable a hostap Příspěvek č. 1 

nainstaloval jsem si novy jadro 2.6.0 na debian woody stable
jadro ale pro dokonceni instalace (make modules_install) potrebuje novy module-init-tools, ktery nahrazuji (a odinstalovavaji) starsi modutils.
module-init-tools ale zatim nejsou pro stable, tak sem musel sahnout do unstable. vsechno probehlo korektne a system nabootoval bez problemu.
problemy se objevili kdyz sem zkompiloval hostap ovladac pro wlan (XI-626) zpusobem kterej delam normalne.
1/make pci skoncilo na erroru na neexistenci trech souboru ve standardnich cestach (mach_mspec.h, mach_apicdef.h a irq_vectors.h), coz jsem obesel vytvorenim symlinku na jejich aktualni pozici. pak to dobehlo
2/ po dokonceni (make install_pci) depmod -a nezanesl nove zkompilovanej modul do /lib/modules/2.6.0/modules.dep. a tudiz modprobe hostap_pci kricel FATAL module not found
3/ zkopiroval a oeditoval jsem radky hostap modulu z /lib/modules/"starý jádro"/modules.dep do /lib/modules/2.6.0/modules.dep a pustli znova modprobe. modprobe hostap_pci odpovedel "invalid module format"
fakt by zajimalo kde je problem. taky jsem si vsimnul ze soubory modulu novyho jadra maji pripony .ko, kdezto hostap jsou s priponou .o
počínající zoufalost mě oslepuje tak se ptam kde je zakopanej pes

jeste pro upresneni. po rebootu na stary jadro 2.4.22 mi to začalo křičet že jsou nekorektni modutils, takže jsem musel dpkg odebrat module-init-tools a vratit tam stary modutils. pak se mi teprve podarilo nahodit hostap_pci a napsat tenhle prispevek

v diskuzich jsem se docet ze lidi co nepouzivaji moduly jsou s novym jadrem OK.
neexistuje tudiz nahodou zpusob jak zakompilovat hostap primo do jadra?

__________________

The Network is the Computer

o.s.p.w.c

Naposledy upravil dvd 03.01.2004 v 13:03

Old Post 03.01.2004 v 12:59
dvd je offline   Click Here to See the Profile for dvd   Find more posts by dvd   Click here to Send dvd a Private Message   Click Here to Email dvd     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
woody
Member

Registrován: 25.09.2002
Příspěvků: 448

make Příspěvek č. 2 

Old Post 03.01.2004 v 19:41
woody je offline   Click Here to See the Profile for woody   Find more posts by woody   Click here to Send woody a Private Message     Visit woody's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dvd
Newbie

Registrován: 15.11.2003
Příspěvků: 67

backport Příspěvek č. 3 

backport sem zkousel jako prvni
unstable narozdil od bacportu si tam doinstalovaval (a upgradoval) hromadu veci, coz ve me zpocatku vzbudilo duveru, jako ze ted by to mohlo vyjit, ale nakonec to dopadlo stejne

__________________

The Network is the Computer

o.s.p.w.c

Old Post 03.01.2004 v 21:53
dvd je offline   Click Here to See the Profile for dvd   Find more posts by dvd   Click here to Send dvd a Private Message   Click Here to Email dvd     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Diana
Newbie

Registrován: 06.12.2002
Příspěvků: 87

Příspěvek č. 4 

Old Post 28.01.2004 v 15:12
Diana je offline   Click Here to See the Profile for Diana   Find more posts by Diana   Click here to Send Diana a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lunix
Junior Member

Registrován: 26.10.2002
Příspěvků: 216

Příspěvek č. 5 

neexistuje adresar /etc/pcmcia, selze na tom cp. reseni: mkdir /etc/pcmcia.

Old Post 28.01.2004 v 22:31
lunix je offline   Click Here to See the Profile for lunix   Find more posts by lunix   Click here to Send lunix a Private Message   Click Here to Email lunix     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Diana
Newbie

Registrován: 06.12.2002
Příspěvků: 87

Příspěvek č. 6 

Tak jsem to zkusila, ale je to porad stejne. K tomu proc PCMCIA kdyz zadnou nemam? (mozna blbej dotaz

proste se to vzdy zastavi u "depmod: QM_MODULES: Function not implemented" chjo :(

Old Post 28.01.2004 v 22:56
Diana je offline   Click Here to See the Profile for Diana   Find more posts by Diana   Click here to Send Diana a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lunix
Junior Member

Registrován: 26.10.2002
Příspěvků: 216

Příspěvek č. 7 

a make install pise ted porad stejnou chybu? picmicu instaluje, protoze make && make install kompiluji a instaluji vsechny moduly, vcetne picmicky. na zkompilovani verze pro 2.6 neni uz podporovano nestandardni make pci && make install_pci.

Old Post 28.01.2004 v 23:04
lunix je offline   Click Here to See the Profile for lunix   Find more posts by lunix   Click here to Send lunix a Private Message   Click Here to Email lunix     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Diana
Newbie

Registrován: 06.12.2002
Příspěvků: 87

Příspěvek č. 8 

Old Post 29.01.2004 v 07:59
Diana je offline   Click Here to See the Profile for Diana   Find more posts by Diana   Click here to Send Diana a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Diana
Newbie

Registrován: 06.12.2002
Příspěvků: 87

Příspěvek č. 9 

Tak ted jsem si s tim zase chtela zacit hrat, ale uz me tam nejede ani normalni sit :(
No, radeji to udelam uplne znovu...
Pro jistotu se zeptam, (uz me tu par lidi sveho casu pomahalo s prekladem 2.4.20 a diky jejich radam se mi to podarilo

Tedy, pouzivam Debian Woody, jede na XFS.
Nainstaluju ho v minimalni instalaci (tusim jadro 2.4.18)
Pomoci dselect vyberu gcc, make... atd. snad na nic nezapominam)
Rozbalim nove jadro
make menuconfig
make dep
make clean
make bzImage
make modules
make modules_install

nakopiruju nove jadro do boot/ upravim lilo.conf / lilo, reboot.

bude to takhle stacit? neni u 2.6.1 nejaky rozdil? takhle jsem to delala u 2.4.20 a postupuju podle tehdejsiho navodu.

jestli ten postup nekdo potvrdite, tak se na to hned vrhnu (tedy na jadro, na samostnou instalaci se vrhnu hned

Old Post 29.01.2004 v 08:30
Diana je offline   Click Here to See the Profile for Diana   Find more posts by Diana   Click here to Send Diana a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lunix
Junior Member

Registrován: 26.10.2002
Příspěvků: 216

Příspěvek č. 10 

na 2.6.x staci make && make modules_install (a nahrati do /boot + uprava lila), docela pekne je to popsane v make help.

u jadra staci vybrat:
CONFIG_NET_RADIO=y

zbytek pod touhle sekci tam nedavej vubec, nebo jako moduly, pokud chces pouzit hostap.


nejsem si jisty, jestli neni nutne patchovat jadro patchema, ktere jsou u hostap, nedocet jsem se k cemu tam jsou. taky je pravdepodobne, ze pod 2.6.x budou fungovat jen novejsi verze hostapu (0.1.2). mne se 0.0.1 rozbehnout nepodarilo a experimenty s novejsimi verzemi me staly hodne problemu, takze zatim na hostap strojich zustavam na 2.4 + 0.0.1. mozna by se k tomu mohl vyjadrit spis nekdo, komu to funguje :-).

Old Post 29.01.2004 v 09:16
lunix je offline   Click Here to See the Profile for lunix   Find more posts by lunix   Click here to Send lunix a Private Message   Click Here to Email lunix     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Diana
Newbie

Registrován: 06.12.2002
Příspěvků: 87

Příspěvek č. 11 

Diky, za rady. Divala jsem se do vetsiny readme a helpu co jsou jak v jadre, tak v hostapu, nicmene byva to tam dost dopodrobna popsane a natolik ma anglictina dobra neni :( nasla jsem ale clanek na abclinuxu, zkusim jet podle neho. neco jsem nasla i o tom QM_MODULES, ale nejsem z toho moc chytra... zatim to instaluju, takze pak se uvidi

Old Post 29.01.2004 v 10:42
Diana je offline   Click Here to See the Profile for Diana   Find more posts by Diana   Click here to Send Diana a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Diana
Newbie

Registrován: 06.12.2002
Příspěvků: 87

Příspěvek č. 12 

Old Post 29.01.2004 v 11:10
Diana je offline   Click Here to See the Profile for Diana   Find more posts by Diana   Click here to Send Diana a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:42.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz