CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Funkčnost kabelu
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
bikerzigi
Junior Member

Registrován: 18.09.2003
Příspěvků: 222

Funkčnost kabelu Příspěvek č. 1 

Potřeboval bych poradit, jak zjistím funkčnost kabelu. Jelikož jsem dělal pigtail sám, tak nevím , jestli je funkční. Na jeden konec jsem dal krimpovací RSMA konektor a na druhý N-male konektor. Mezitím mám kabel H155. je to dlouhý 5 metrů. Ale nemůžu se vůbec spojit. Tak si říkám, že to bude kabelem. Jak se má připojovat kabel ke krimpovacím konektorům?
Dík

Old Post 30.10.2003 v 11:08
bikerzigi je offline   Click Here to See the Profile for bikerzigi   Find more posts by bikerzigi   Click here to Send bikerzigi a Private Message   Click Here to Email bikerzigi   Visit bikerzigi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Chevees
Team Leader

Registrován: 30.07.2002
Příspěvků: 1050

Team Member: MOD

Re: Funkčnost kabelu Příspěvek č. 2 

__________________

Old Post 30.10.2003 v 13:20
Chevees je offline   Click Here to See the Profile for Chevees   Find more posts by Chevees   Click here to Send Chevees a Private Message     Visit Chevees's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

k těm konektorům... Příspěvek č. 3 

Na úpravu kabelu se prodává ořezávátko. Má několik nožů a seřiditelnou rozteč. Tak lze na několik otáček (vyzkoušet) upravit konec kabelu přesně pro krimp. konektor. Pokud se musí konec upravit ručně, je to trochu pracnější. Nejprve se navlékne trubička na kabel a ořízne se vnější izolace a stáhne (je to cca 10-15 mm). Poté se opletení kuželovitě roztáhne a zastřihne. Střed se zbaví vnitřní izolace asi tak 5mm a zasune do jehly konektoru. Navlékne se tělo konektoru, opletení se přitiskne ke krčku a trubička se nasune přes opletení. A teď to hlavní - krček se zmačkne nejlépe speciálními kleštěmi (krimpovací-vznikne charakteristický šestihran) a hotovo. Popis platí pro kabel RG58, ale lze z něj vyjít.

Old Post 30.10.2003 v 20:19
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Chevees
Team Leader

Registrován: 30.07.2002
Příspěvků: 1050

Team Member: MOD

Re: k těm konektorům... Příspěvek č. 4 

__________________

Old Post 30.10.2003 v 20:41
Chevees je offline   Click Here to See the Profile for Chevees   Find more posts by Chevees   Click here to Send Chevees a Private Message     Visit Chevees's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bikerzigi
Junior Member

Registrován: 18.09.2003
Příspěvků: 222

Už jsem našel chybu Příspěvek č. 5 

Mockrát díky všem za radu. Už jsem přišel na ten problé. Kabel jsem proměřil. A zjistil, že jsem měl špatný konektor N, který probíjel. Měl jsem holt smůlu na nákup. Když jsem kupoval RSMA konektor, tak to byl zmetek (neměl vnitřní závit).

Old Post 04.11.2003 v 12:05
bikerzigi je offline   Click Here to See the Profile for bikerzigi   Find more posts by bikerzigi   Click here to Send bikerzigi a Private Message   Click Here to Email bikerzigi   Visit bikerzigi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bikerzigi
Junior Member

Registrován: 18.09.2003
Příspěvků: 222

Pomóóóc Příspěvek č. 6 

Old Post 05.11.2003 v 10:34
bikerzigi je offline   Click Here to See the Profile for bikerzigi   Find more posts by bikerzigi   Click here to Send bikerzigi a Private Message   Click Here to Email bikerzigi   Visit bikerzigi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:39.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz