CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > HostAP > Identifikace 626tek po bootu.
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Aldapo
Senior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 1018

Identifikace 626tek po bootu. Příspěvek č. 1 

Zajimalo by me jak resite identifikaci 626tek po nabootovani.V PC mame 3ks 626.Dve jsou na patere klienti a jedna je AP pro okoli.Proste najednou si nejsme jisti ktera karta je po resetu ktera a odkud se pocita a ci se to da nejak nastavit a urcit softwarove.Pokusim se aby do toho vstoupil nas vrchni admin a upresnil pripadnou moji nepresnost.Take jaky ovladac pouzivate.

Stalo se nam ze jsme upgradovali PC o desku,zdroj a CPU...a pri te prilezitosti stratili link s jednou pateri(ta druha pater je ve vystavbe).Link patere je na cca 5km a asi mesic fungoval na 36/92 ve wifimonu 11Mb/s.Anteny HP 26dB kulate sita paraboly
od ISM.Marne zatim hledame problem...ted jsme na jednu lepe pristupnou stranu dali Andrew 24dB parabolu...uvidime....zajimave je ze ten mesic co to bezelo byli na pateri opacne polarizace a pri stejnych skoro nebyl signal...haluz,ale pri opacnych to jelo jak jsem psal..... .

Naposledy upravil Aldapo 12.09.2003 v 07:03

Old Post 12.09.2003 v 06:53
Aldapo je offline   Click Here to See the Profile for Aldapo   Find more posts by Aldapo   Click here to Send Aldapo a Private Message   Click Here to Email Aldapo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mody
Newbie

Registrován: 11.02.2003
Příspěvků: 43

Příspěvek č. 2 

K tý identifikaci. já jsem teď taky na jednom PC hledal která karta je která a nejjistější mi přišlo tohle: Karta v klientským režimu před asociací bliká, v ad-hoc módu svítí...

A k tý asociaci. Po výměne celýho HW kromě dvou 626tek se mi nechtěla jedna karta asociovat. Když už jsem zkusil všechno, tak jsem to prostě nechal běžet a šel spát. Ráno koukám, že se to samo po třech hodinách spojilo... A teď to jede!

__________________


Mody

Old Post 12.09.2003 v 09:00
Mody je offline   Click Here to See the Profile for Mody   Find more posts by Mody   Click here to Send Mody a Private Message   Click Here to Email Mody     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gwartass
Senior Member

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 651

Příspěvek č. 3 

Karty najde v poradi, v jakem jdou po sobe na sbernici, takze ve stejnem, v jakem je vylistuje lspci.
A nejednoduseji zjistis ktera je ktera pomoci MAC adresy ;-D Staci si je pred zastrcenim nekam poznamenat i s jejich poradim.

__________________


vlasaty spravce AP Gwartass, Ostrava - Svinov
********
NH! ..a ve slove "krava" se nad prvnim "a" pise carka!!!

Old Post 12.09.2003 v 09:12
gwartass je offline   Click Here to See the Profile for gwartass   Find more posts by gwartass   Click here to Send gwartass a Private Message     Visit gwartass's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mody
Newbie

Registrován: 11.02.2003
Příspěvků: 43

Příspěvek č. 4 

No, moje stará 486DX4@100 je našla v obráceným pořadí, než můj nový Pentuim1@100. Samozřejmě jiný board, proto jsem musel použít tu "svojí" metodu.

Taky je problém s wlan-ng. Při jejich použití mi ifconfig ukazuje pro obě wifiny stejnou mac adresu....

__________________


Mody

Old Post 12.09.2003 v 09:18
Mody je offline   Click Here to See the Profile for Mody   Find more posts by Mody   Click here to Send Mody a Private Message   Click Here to Email Mody     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aldapo
Senior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 1018

Příspěvek č. 5 

No stou MAC adresou to je sice hezke a samo to nas Linuxovy machr vedel,ale nadaval na Linux(wifimon) ze v Unixu je to lepsi...(precijen dela se sitemi denne v praci) .A to stim opacnym poradim se nam prave stalo take u jineho PC kde jsou 2 wifiny... a divat se na ledky je s prominutim na kulove,pac po vypadku proudu-resetu ktomu PC musite znova a divat se jak to nabehlo,leda si zjistit jak nabihaji PCI jestli 12345 nebo 54321...ale je to spolehlive?

Old Post 12.09.2003 v 10:12
Aldapo je offline   Click Here to See the Profile for Aldapo   Find more posts by Aldapo   Click here to Send Aldapo a Private Message   Click Here to Email Aldapo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aldapo
Senior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 1018

Příspěvek č. 6 

Teda dostal jsem odpoved od naseho admina,snad nevadi ze to tu castecne preposlu:
--------------------------------------------------------------
Zalozil jsi hezky forum a SPRAVNA odpoved je ta, co pise 'gwartass' tj.
v tom poradi jak to vypisuje lspci ... a to jsem si u Petra prece v
nedeli overil :-))
Myslim, ze NAS problem je uplne v necem jinem. TED uz vime KTERA karta
je po bootu ktera. BTW ten manik co psal, ze se mu to naslo v opacnem
poradi by taky pri pouziti lspci zjistil, ze se mu sbernice na te jine
masine prohledava v jinem poradi, ALE VZDY je toto poradi/smer
prohledavani/ pro danou masinu stejny!

Na problem je v tom, ze nam nebezi patere a my nevime proc :-(
-------------------------------------------------------------------

Old Post 12.09.2003 v 10:34
Aldapo je offline   Click Here to See the Profile for Aldapo   Find more posts by Aldapo   Click here to Send Aldapo a Private Message   Click Here to Email Aldapo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gwartass
Senior Member

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 651

Příspěvek č. 7 

__________________


vlasaty spravce AP Gwartass, Ostrava - Svinov
********
NH! ..a ve slove "krava" se nad prvnim "a" pise carka!!!

Old Post 12.09.2003 v 10:53
gwartass je offline   Click Here to See the Profile for gwartass   Find more posts by gwartass   Click here to Send gwartass a Private Message     Visit gwartass's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jbohac
Team Leader

Registrován: 16.05.2002
Příspěvků: 329

IRQs? Příspěvek č. 8 

proslycha se ze tyhle karty maj problemy se sdilenim IRQ - nesdileji se mezi necim a wifi nebo mezi wifi navzajem IRQs?

viz lspci -v

__________________

let's meet on IRC!
#czfree.net/IRCNet (irc.felk.cvut.cz)
#czfree.net/irc.czf

Old Post 12.09.2003 v 11:06
jbohac je offline   Click Here to See the Profile for jbohac   Find more posts by jbohac     Click Here to Email jbohac   Visit jbohac's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aldapo
Senior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 1018

Příspěvek č. 9 

Old Post 12.09.2003 v 12:04
Aldapo je offline   Click Here to See the Profile for Aldapo   Find more posts by Aldapo   Click here to Send Aldapo a Private Message   Click Here to Email Aldapo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aldapo
Senior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 1018

Příspěvek č. 10 

Jeste skusime jestli ten nod vubec sviti do pateri...nastesti mame primo na trase patere 2 klienty,tak je staci prehodit....jeden cca 500m a druhy na tu nezapojenou/nefunkcni cca 800m.

Old Post 12.09.2003 v 12:20
Aldapo je offline   Click Here to See the Profile for Aldapo   Find more posts by Aldapo   Click here to Send Aldapo a Private Message   Click Here to Email Aldapo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oto
Member

Registrován: 13.06.2002
Příspěvků: 332

Identifikace Příspěvek č. 11 

__________________

oto, oto@valek.net

Old Post 12.09.2003 v 12:47
oto je offline   Click Here to See the Profile for oto   Find more posts by oto   Click here to Send oto a Private Message   Click Here to Email oto     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Příspěvek č. 12 

identifikaci lze take provest tak, ze pokud zavadite ovladac pro tu kartu rucne, tak krome irqcka zadate i adresu pameti,
neco takoveho to je:
alias wlan0 hostap_pci
irq=10 io=0x320
nebo neco podbneho...

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 12.09.2003 v 18:54
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Příspěvek č. 13 

posli sem vypisy: dmesg, lspci, lsmod

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 12.09.2003 v 19:00
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:41.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz