CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > 802.11g
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
JackC
Newbie

Registrován: 04.09.2003
Příspěvků: 8

802.11g Příspěvek č. 1 

uvazujeme o nasazeni 802.11g u nas na vesnici a prvni newbie otazka je jestli to vubec pude.
zatim by slo o propojeni 2 baraku s primou viditelnosti asi na 300m, casem by se dost pravdepodobne pridali dalsi lidi mezi nama.
po precteni podobneho dotazu cloveka ktery resil problem 802.11g na 500m jsem ale trosku vychladnul.
pude to teda?
pripadne byl by nekdo ochotny pomoct s navrhem hw?

Old Post 04.09.2003 v 11:30
JackC je offline   Click Here to See the Profile for JackC   Find more posts by JackC   Click here to Send JackC a Private Message     Visit JackC's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
naughty boy
Junior Member

Registrován: 30.07.2003
Příspěvků: 174

finance Příspěvek č. 2 

Nazdarek,

taky jsem si zatim moc nevsiml, ze by nekdo pouzival "g". Rekl bych, ze tech duvodu bude asi nekolik.

1, zalezi na tom, jak jsou od sebe body daleko a jakej veskerej radiovej bordel lita ve vzduchu, kterej to rusi => snizeni rychlosti prenosu.

2, "g" jsou o neco drazsi nez "b". Verim, ze by to nebyl zas tak velkej problem pro propojeni dvou bodu, pac k tomu nepotrebujes APcko, ale staci na kartach nastavit peer to peer spojeni.

3, na to abys mohl hrat nejakou gamesu ti staci seriovej kabel

Old Post 04.09.2003 v 12:03
naughty boy je offline   Click Here to See the Profile for naughty boy   Find more posts by naughty boy   Click here to Send naughty boy a Private Message   Click Here to Email naughty boy     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JackC
Newbie

Registrován: 04.09.2003
Příspěvků: 8

Re: finance Příspěvek č. 3 

pokud se to zpomali na polovinu tak pokud pocitam dobre tak je to porad rychlejsi nez bcko. zda se mi lepsi zainvestovat par stovek navic do g s rychlejsim prenosem.

vzdalenost jsem psal (cca 300m), bordel ve vzduchu neodhadnu
casem by se asi nekdo pripojil, tzn pak uz by bylo potreba AP... nejde to treba resit nastavenim wifi karty do AP rezimu?

ad hrani... mozna staci seriak na data ale tezko se s tim pripojis na evropsky quake servery

Old Post 04.09.2003 v 12:45
JackC je offline   Click Here to See the Profile for JackC   Find more posts by JackC   Click here to Send JackC a Private Message     Visit JackC's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
naughty boy
Junior Member

Registrován: 30.07.2003
Příspěvků: 174

spoj Příspěvek č. 4 

Cau,

no pokud by se ti rychlost snizila na 1/2 tak mas z toho b+

Nekde tady ve foru jsem cetl neco o nejakejch g kartach, ktery umej foukat v turbomodu ci co a pak to dava 2x54Mbit coz znamena, ze bys byl rychlejsi nez CRUSADER (teda pokud se jiz nepracuje na verzi 1000Mbit)

Co jsem tady ze cteni ve foru pochopil, tak snad jediny SW AP se da udelat s XI-626 a Linuxem, jinak jsem zatim nic jinyho nepostrehl.

Old Post 05.09.2003 v 09:27
naughty boy je offline   Click Here to See the Profile for naughty boy   Find more posts by naughty boy   Click here to Send naughty boy a Private Message   Click Here to Email naughty boy     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Příspěvek č. 5 

Je mi lito, ale budu muset zchladit vasne:
Nikdy neudelate na 802.11b rychlost 11Mbps cisty datovy prenos.
Nikdy neudelate na 802.11b rychlost 54Mbps cisty datovy prenos.
pro becko je realne maximum 5, mozna 6 Mbps. I kdyz mel jsem technologii co zvladla 9 (neni ale homologovana, takze nema smysl se o ni bavit).
pro gecko je realne maximum 12-20 Mbps.
Pro vyssi rychlosti na gecku je potreba mit co nejcistsi pasmo, (54Mbps jede nekde kolem -65dB). pouzivat geckove karty by mohlo mit vyznam tam kde neni jednak vysoke ruseni a pak take tam, kde jsou pozadavky na vyssi rychlosti, geckova verze ma totiz daleko citliveji odstupnovane rychlosti nez 802.11b. v geckovem rezimu je na vetsi vzdalenosti potreba pouzivat ziskovejsi anteny....

dalsi vec: 2,4 jede v half-duplexu, crusader jede ve full-duplexu.

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 05.09.2003 v 22:41
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JackC
Newbie

Registrován: 04.09.2003
Příspěvků: 8

Příspěvek č. 6 

a kdo mluvil o maximalni rychlosti? prece kdyz pojede oboje na 1/2 tak porad bude G rychlejsi ne?
ten crusader je co?

Old Post 08.09.2003 v 08:49
JackC je offline   Click Here to See the Profile for JackC   Find more posts by JackC   Click here to Send JackC a Private Message     Visit JackC's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 7 

__________________

Cyberdyne Systems Terminator model 101

Old Post 08.09.2003 v 09:02
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Příspěvek č. 8 

to máš pravdu, a těch 300 metrů by ti to mohlo fungovat, ale záleží na rušení a na tom, jaké antény použiješ.
crusader je optický spoj.

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 08.09.2003 v 09:08
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
naughty boy
Junior Member

Registrován: 30.07.2003
Příspěvků: 174

spojeni Příspěvek č. 9 

Taky si myslim, ze na 300m by ses mel spojit i kdyz v tom budes mit napichany klacky no a s tou rychlosti? Proste uvidis, zalezi to na spouste okolnosti a asi se to fakt musi nejdriv zkusit.

To n.e.o.c.z. Chtel jsem se te zeptat na ty turbomody v g-ckach. Da se to nejak prakticky pouzit nebo s tim muzu jen smazit potkany na pude.
No jeste to muze byt takovy jen reklamni trik. Neco jako tacitko turbo v CDROMkach od Creative Labs

Old Post 08.09.2003 v 14:12
naughty boy je offline   Click Here to See the Profile for naughty boy   Find more posts by naughty boy   Click here to Send naughty boy a Private Message   Click Here to Email naughty boy     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Příspěvek č. 10 

u turbomodu je to dost komplikované. ono to opravdu funguje, ale pouze musíš mít apčko které to umí a pak klienta který to umí taky. bohužel jsem zatím nenarazil na žádného hw klienta který by to podporoval.... takže pro praktické nasazení bych to viděl bledě.

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 08.09.2003 v 16:57
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:46.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz