CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > 3c509b nechce TCP?
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Dwyrddin
Newbie

Registrován: 31.03.2003
Příspěvků: 51

3c509b nechce TCP? Příspěvek č. 1 

Muj problem: nejsem moc expert pres UNIXy, ale chtel jsem si hodit Linux na svuj stary komp a propojit ho se svymi XP a hrat si pres SSH (nemam 2 monitory...), takze jsem si koupil v bazaru 3Com EtherLink III (3c509b), nainstaloval jsem na stary komp Slackware 9.0 a propojil je cross cablem, nastavil IP na 192.168.0.1 a 192.168.0.2, netmask 255.255.255.0, oba pocitace se pingnou. Z linuxu nmapem vidim otevrene porty na XP, muzu se pripojit na webserver na portu 80. Zatim vsechno v pohode. ALE kdyz spustim nmap na XP proti Linuxu, tak mi pise ze "all ports are in state : filtered" nemuzu se ani pripojit na sshd a http. To vypada jakoby tam byl nejaky firewall. Prosel jsem konfiguraci, ale nic jsem nenasel, iptables modul ani neni zavedeny (lsmod). Pustil jsem si tcpdump na linuxu, a tam jsem vsechny prichozi TCP pakety na sitovku videl, ale nebyla na ne zadna odpoved. Na ICMP a ARP odpovida. Zkusil jsem prekompilovat nove jadro (2.4.21) ale ted uz nejdou TCP ani jednim smerem. Zkusil jsem Linux vymenit za FreeBSD 5.1 ale ten pro zmenu hodi kernel oops v ifconfig behem bootu pokud je karta v ISA slotu. Delam neco spatne nebo je ta karta vadna?

Old Post 02.08.2003 v 18:07
Dwyrddin je offline   Click Here to See the Profile for Dwyrddin   Find more posts by Dwyrddin   Click here to Send Dwyrddin a Private Message     Visit Dwyrddin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 2 

routovani je ok?

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 02.08.2003 v 19:09
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dwyrddin
Newbie

Registrován: 31.03.2003
Příspěvků: 51

Příspěvek č. 3 

jo - jinak by nesel ani ping. (nastavi se samo na xp i na linuxu, na pocitaci s jednim interfacem neni co resit)

Old Post 04.08.2003 v 13:18
Dwyrddin je offline   Click Here to See the Profile for Dwyrddin   Find more posts by Dwyrddin   Click here to Send Dwyrddin a Private Message     Visit Dwyrddin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gwartass
Senior Member

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 651

Příspěvek č. 4 

A nezapina se ve slackware nejaky standardni firewall?

__________________


vlasaty spravce AP Gwartass, Ostrava - Svinov
********
NH! ..a ve slove "krava" se nad prvnim "a" pise carka!!!

Old Post 04.08.2003 v 13:45
gwartass je offline   Click Here to See the Profile for gwartass   Find more posts by gwartass   Click here to Send gwartass a Private Message     Visit gwartass's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
iwik.sk
Newbie

Registrován: 30.11.2002
Příspěvků: 22

Příspěvek č. 5 

skus si pozriet vypis
netstat -t -a -p

mal by si vidiet ake daemony a na akych portoch (a ip) ti bezia-cakaju na spojenie

Old Post 04.08.2003 v 13:56
iwik.sk je offline   Click Here to See the Profile for iwik.sk   Find more posts by iwik.sk   Click here to Send iwik.sk a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dwyrddin
Newbie

Registrován: 31.03.2003
Příspěvků: 51

Příspěvek č. 6 

firewall by tam nemel byt (v rc skriptu se spousti rc.firewall ale ten tam neni, navic kdyz nejsou zavedene iptables...), pres loopback se na linuxu muzu na sebe pripojit na ssh, http, ..., nmap 127.0.0.1 mi hezky ukazuje otevrene porty..., ping jsem zkousel az do nejvetsi velikosti a jde obema smery.

(dodatek k prvnimu prispevku: tcp linux -> xp stale funguje, k veceru uz se mi asi nejak pletly ipcka )

Old Post 04.08.2003 v 20:01
Dwyrddin je offline   Click Here to See the Profile for Dwyrddin   Find more posts by Dwyrddin   Click here to Send Dwyrddin a Private Message     Visit Dwyrddin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ghoust
Junior Member

Registrován: 07.03.2003
Příspěvků: 187

Příspěvek č. 7 

jaky klient pouzivas , ja taky pouzivam slacwara a jede v pohode
. mas nainstalovany ssh server na linuxu?

Old Post 05.08.2003 v 15:37
ghoust je offline   Click Here to See the Profile for ghoust   Find more posts by ghoust   Click here to Send ghoust a Private Message   Click Here to Email ghoust   Visit ghoust's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dwyrddin
Newbie

Registrován: 31.03.2003
Příspěvků: 51

Příspěvek č. 8 

klient na XP je PuTTY, ale to neni dulezite, nejde ani http...sshd samozrejme mam. nejvice se mi to jevi jako nejaka zahadna chyba v sitovce (prece jenom byla na hromade "nahradni dily")...zitra zkusim jinou

Naposledy upravil Dwyrddin 05.08.2003 v 19:44

Old Post 05.08.2003 v 19:39
Dwyrddin je offline   Click Here to See the Profile for Dwyrddin   Find more posts by Dwyrddin   Click here to Send Dwyrddin a Private Message     Visit Dwyrddin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ghoust
Junior Member

Registrován: 07.03.2003
Příspěvků: 187

Příspěvek č. 9 

skus to po sw strance je asi vse ok ale ta sitka muze byt na nic
PS detekoval ji linux dobre bo v slacku sem mel problemy s isa sitkama

Old Post 05.08.2003 v 19:43
ghoust je offline   Click Here to See the Profile for ghoust   Find more posts by ghoust   Click here to Send ghoust a Private Message   Click Here to Email ghoust   Visit ghoust's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dwyrddin
Newbie

Registrován: 31.03.2003
Příspěvků: 51

solved Příspěvek č. 10 

dal jsem tam jinou sitovku a uz to jede

Old Post 08.08.2003 v 15:11
Dwyrddin je offline   Click Here to See the Profile for Dwyrddin   Find more posts by Dwyrddin   Click here to Send Dwyrddin a Private Message     Visit Dwyrddin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:19.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz