CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Spojeni dvou XI-626
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
miki001
Newbie

Registrován: 25.02.2003
Příspěvků: 24

Spojeni dvou XI-626 Příspěvek č. 1 

Mam dve karty XI-626 s plechovkovejma antenama kdyz jsem na jednu stranu dal Linuxovej stroj s HostAP tak byla sila signalu asi 22 ve wifimonu.
Jenomze tedka bych potreboval dat obe dve karty do stroju s windows a nevim jednak jestli budou chodit i bez AP (jestli neni ten signal moc slabej) a hlavne potrebuju napsat co mam nastavit v tom softu co se k tem kartam dodava aby se mi to spojilo. Poradite mne nekdo?

Old Post 01.08.2003 v 14:14
miki001 je offline   Click Here to See the Profile for miki001   Find more posts by miki001   Click here to Send miki001 a Private Message   Click Here to Email miki001     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mody
Newbie

Registrován: 11.02.2003
Příspěvků: 43

propojení Příspěvek č. 2 

No možnosti jsou v zásadě asi dvě:
1) Windows drivery umí AP mód. Pak je to podobný jako na linuxu. Nastavíš BSSID, kanál a jedeš
2) Použiješ ad-hoc mód. Pro dvě stanice je asi výhodnější. Obě jsou si rovny, žádný master a slave. Nastavuje se zase SSID a kanál.

Osobně mám s ad-hoc módem lepší signál než s hostap.

__________________


Mody

Old Post 01.08.2003 v 14:52
Mody je offline   Click Here to See the Profile for Mody   Find more posts by Mody   Click here to Send Mody a Private Message   Click Here to Email Mody     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
miki001
Newbie

Registrován: 25.02.2003
Příspěvků: 24

Příspěvek č. 3 

Chtel jsem prave nastavit ten adhoc mod ... jenze v nastaveni mam bud pseudo adhoc mod nebo 802 11 adhoc ... ktery se ma pouzit?

A pokud mam vyplnit BSSID tak musim tedy nastavit na kazdy strane opacnou hw adresu nebo to staci nastavit jenom na jedne strane? Musim neco zapisovat do ESS ID polozky? Muzu mit Transmit Rate na Fully Auto nebo tam musim nastavit napevno nejakou rychlost.

Potreboval bych to co nejpresneji ... dekuji.

Old Post 01.08.2003 v 21:21
miki001 je offline   Click Here to See the Profile for miki001   Find more posts by miki001   Click here to Send miki001 a Private Message   Click Here to Email miki001     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mody
Newbie

Registrován: 11.02.2003
Příspěvků: 43

Příspěvek č. 4 

Šíleně si to komplikuješ! :-)

Pro ad-hoc (802.11 ad-hoc!) mód nastavíš na obou stranách stejný SSID a stejný kanál. To je opravdu vše co se týká wifi. Pak samozřejmě ještě IP adresy atd, ale to tu neřešíme, ne?

Pesudo ad-hoc je jako 802.11 ad-hoc ale chytá se libovolný SSID. Ten neber!

AP jsem na Windowsech nenastavoval, ale obecně, co vím z linuxu, tak BSSID a kanál na APčku, na klientech jen BSSID.

Transmit rate může zůstat na Fully Auto, s tím není problém. Pokud by byl veliký paket loss, tak se může snížit natvrdo, ale nebývá to potřeba.

__________________


Mody

Old Post 02.08.2003 v 09:38
Mody je offline   Click Here to See the Profile for Mody   Find more posts by Mody   Click here to Send Mody a Private Message   Click Here to Email Mody     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
miki001
Newbie

Registrován: 25.02.2003
Příspěvků: 24

Příspěvek č. 5 

Tady nejde o komplikovani

Ja sem spis ocekaval ze to bude jednodussi, ze nastavim adhoc a kanal a ono se to nespojilo :(

takze sem se radsi zeptal podrobne co se tam ma nastavit at tu nebeham porad dokolecka jako blbec

Jo ale diky za pomoc az se k tomu dostanu tak to hnedka vyzkousim.

Old Post 02.08.2003 v 16:55
miki001 je offline   Click Here to See the Profile for miki001   Find more posts by miki001   Click here to Send miki001 a Private Message   Click Here to Email miki001     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:46.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz