CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > jak na Z-Com Xi-626 pod Linuxem?
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
sumix
Newbie

Registrován: 30.06.2002
Příspěvků: 42

jak na Z-Com Xi-626 pod Linuxem? Příspěvek č. 1 

Zdar!

Mam takovy problem: chci bezdratove spojit nekolik PC, pricemz muj PC by fungoval jako accesspoint. Problem je v tom, ze mi absolutne nejde nakonfigurovat sitovka - Z-Com XI-626 PCI, chipset Intersil Prism 2.5. Zkousel jsem nekolik linuxu, upgradoval wireless-tools, a nic. A asi v nich je problem. Nejde mi napriklad nastavit frekvence karty, kdyz zobrazim iwconfig, ukazuje mi to ve vypisu frekvenci pres 42 GHz... Jako ovladac je standartne natahnut modul orinoco, orinoco_pci a hermes. Delam neco blbe? Nebo jak na to? Zatim nikdo, koho jsem se ptal, mi nebyl schopen poradit. Vzdyt tahle sitovka se prece v hojnem poctu pouziva, ne? Dekuji za jakoukoliv radu.

Sumix

__________________

Sumix

Old Post 24.07.2003 v 21:28
sumix je offline   Click Here to See the Profile for sumix   Find more posts by sumix   Click here to Send sumix a Private Message   Click Here to Email sumix   Visit sumix's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
majklovec
zastupce cloudu 10.93

Registrován: 18.09.2002
Příspěvků: 481

Příspěvek č. 2 

Old Post 25.07.2003 v 00:25
majklovec je offline   Click Here to See the Profile for majklovec   Find more posts by majklovec   Click here to Send majklovec a Private Message     Visit majklovec's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sumix
Newbie

Registrován: 30.06.2002
Příspěvků: 42

Příspěvek č. 3 

__________________

Sumix

Old Post 25.07.2003 v 04:16
sumix je offline   Click Here to See the Profile for sumix   Find more posts by sumix   Click here to Send sumix a Private Message   Click Here to Email sumix   Visit sumix's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
marel
Newbie

Registrován: 29.07.2002
Příspěvků: 49

Příspěvek č. 4 

no asi si moc necet...
jako ovladac se musi pouzit HOSTAP... jak uz z nazvu napovida - AP...

Old Post 25.07.2003 v 10:28
marel je offline   Click Here to See the Profile for marel   Find more posts by marel   Click here to Send marel a Private Message   Click Here to Email marel   Visit marel's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sumix
Newbie

Registrován: 30.06.2002
Příspěvků: 42

Příspěvek č. 5 

no dobre... ovladace jsem stahnul, problem je v tom, ze nejdou vykompilovat. v /usr/src/linux-2.4.20-8 (ci tak nejak - proste u zdrojaku kernelu) jsem spustil make config a v Makefile u zdrojaku ovladacu jsem nastavil KERNELPATH, aby novy .config nasel. problem je, ze se kompilace zastavi treba uz na 180. radce - jak chapu z hlaseni make, pry kvuli spouste chyb na zacatku ci co. Prosim, mohl by mi sem nekdo napsat uplne kompletni navod, jak to vykompilovat? Rekneme, ze mam uplne cisty system - co vse musim udelat, nastavit etc, abych mel nakonec funkcni hostap_pci? Ja vim, ze mam dost blby otazky, ale prosim, pomozte nekdo...

__________________

Sumix

Old Post 28.07.2003 v 22:50
sumix je offline   Click Here to See the Profile for sumix   Find more posts by sumix   Click here to Send sumix a Private Message   Click Here to Email sumix   Visit sumix's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 6 

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 29.07.2003 v 01:10
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
plysak
Junior Member

Registrován: 20.08.2002
Příspěvků: 152

Příspěvek č. 7 

Ja si myslim sumixi, ze by ses napred mel trochu vic pokamaradit s Linuxem a pak se teprve snazit delat takova zverstva jako kompilovat a patchovat vlastni kernel..)) Byt tebou tak ted nekoho poprosim aby mi to udelal/ukazal....

Plysak

__________________

Old Post 29.07.2003 v 12:15
plysak je offline   Click Here to See the Profile for plysak   Find more posts by plysak   Click here to Send plysak a Private Message   Click Here to Email plysak   Visit plysak's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sumix
Newbie

Registrován: 30.06.2002
Příspěvků: 42

:-) Příspěvek č. 8 

4 plysak: no to mas pravdu Ja uz se s nim pomalu zacinam kamaradit, i kdyz je mi teprve 16 let . Proble je v tom, ze chci rozjet bezdratovou sit a tak na tom proste musim makat at chci nebo ne - a to je nevyhnutelny. Nastesti jsem to uz vykompilil, ale jen pod RedHatem 9 - potreboval bych to narvat na slack 9, kernel 2.4.20, ale nejak se mu to nelibi. Je mozny pri kompilaci ovlivnit, na jakym kernelu to jeste pojede? Bohuzel u slacka nemam zdrojaky kernelu...

__________________

Sumix

Old Post 31.07.2003 v 11:19
sumix je offline   Click Here to See the Profile for sumix   Find more posts by sumix   Click here to Send sumix a Private Message   Click Here to Email sumix   Visit sumix's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 9 

Moduly jsou vetsinou zavisle na verzi jadra. V nasem pripade je
treba vzdy instalovat dohromady jadro, ovladace, wireless tools.

Pro zacatecnika vede nejsnazsi cesta vede pres kompilaci i na
Slackovi - opakovani matka zrucnosti! Jinak lze prelozit jadro,
moduly i wireless tools na RH a prenest to na Slacka. U wireless
tools je ovsem eventuelne uskali se sdilenymi knihovnami.

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 31.07.2003 v 13:20
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
plysak
Junior Member

Registrován: 20.08.2002
Příspěvků: 152

Příspěvek č. 10 

__________________

Old Post 31.07.2003 v 15:53
plysak je offline   Click Here to See the Profile for plysak   Find more posts by plysak   Click here to Send plysak a Private Message   Click Here to Email plysak   Visit plysak's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 11 

Dovolim si oponovat:

Pokud zacatecnikovi jde o hlubsi proniknuti do linuxu (unixu),
je snazsi se rovnou ucit jadro problemu, nez se ucit "jak se to
dela na RH" a "jak se to dela na MDK". Tot muj nazor.

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 31.07.2003 v 16:13
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:10.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz