CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Jak nastavit v LINUXu rychlost sí?ovky???
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
jpolidar
Newbie

Registrován: 20.01.2003
Příspěvků: 11

Jak nastavit v LINUXu rychlost sí?ovky??? Příspěvek č. 1 

Ahoj lidičky,
trápím se už několik hodin s nastavením rychlosti sí?ovky na 10Mbs.
Věc se má tak, že mám twistpair kabel dlouhý 150m tudíž potřebuji nastavit na tvrdo rychlost na 10Mbs.
Našel jsem příkaz ethtool, ale na něj to nereaguje (ethtool -s eth0 speed 10 + restart).

Ve win je to triviální, ale v linuxu se mi to nedaří?
Kabel i zařízení na druhém konci kabelu funguje - to mám odzkoušený ve WIN.

Předem děkuji za typ

Jarda

Old Post 01.06.2003 v 15:36
jpolidar je offline   Click Here to See the Profile for jpolidar   Find more posts by jpolidar   Click here to Send jpolidar a Private Message   Click Here to Email jpolidar     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xjoska
Newbie

Registrován: 03.03.2003
Příspěvků: 50

Příspěvek č. 2 

Zdar,
celkem je podstatne co mas za sitovku, u nekterych by to mohlo jit pres parametr pri nahravani modulu. Zkus modinfo nazev modulu.
Dlasi moznost je mii-tool -F 10baseT-HD

Joska.

Old Post 01.06.2003 v 19:52
xjoska je offline   Click Here to See the Profile for xjoska   Find more posts by xjoska   Click here to Send xjoska a Private Message   Click Here to Email xjoska     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 3 

Ano, zalezi na druhu sitovky. Existuje sice standard mii, ale ne vsechny sitovky
jej podporuji a ne vsechny sitovky jej podporuji stejne. Napriklad k RTL8139 byl
asi pred rokem potreba specielni mii-tool a jeden konkretni ovladac.

Co mas za sitovku, jake jadro, jaky ovladac?

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 01.06.2003 v 22:31
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jpolidar
Newbie

Registrován: 20.01.2003
Příspěvků: 11

Příspěvek č. 4 

tak jsem se nad tím trápil další tři hodiny - a vida první pokrok.

pakliže do shelu zadám

ifconfig eth0 down
rmmod 8139too
insmod 8139too media=0x2

tak mám nastavenou sí?ovku na 10Mbs fullduplex, no jo ale při opětném nabootování to musím ručně nastavit znova.

Nevíte někdo jestli existuje nějaký script pro zavádění systému, který by se dal editovat? Tu rychlost totiž potřebuji nastavit dříve než se začne žádat DHCP o IP.

Sí?ova karta je INFOSMART s čipem 8139D
kernel 2.4.19
modul 8139too

ten příkaz mii jdu vyzkoušet

krásný den

Jarda

Old Post 02.06.2003 v 07:30
jpolidar je offline   Click Here to See the Profile for jpolidar   Find more posts by jpolidar   Click here to Send jpolidar a Private Message   Click Here to Email jpolidar     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jpolidar
Newbie

Registrován: 20.01.2003
Příspěvků: 11

Příspěvek č. 5 

vyzkoušel jsem příkaz mii, ale buď mi to napíše, že příkaz nezná, nebo mi řekne, že interface mii není.

zatím jdu bádat dál

Old Post 02.06.2003 v 07:36
jpolidar je offline   Click Here to See the Profile for jpolidar   Find more posts by jpolidar   Click here to Send jpolidar a Private Message   Click Here to Email jpolidar     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xjoska
Newbie

Registrován: 03.03.2003
Příspěvků: 50

Příspěvek č. 6 

Do /etc/modules.conf das:
options 8139too media=0x2

2. Prikaz neni mii ale mii-tool

Old Post 02.06.2003 v 08:03
xjoska je offline   Click Here to See the Profile for xjoska   Find more posts by xjoska   Click here to Send xjoska a Private Message   Click Here to Email xjoska     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 7 

K 8139 kartam existuji dva ovladace. Modul 8139 a 8139too. Lepsi je ten, ktery
pouzivas, tedy 8139too. Schopnosti ovladacu se v prubehu verzi jader docela
menily, coz je dulezite, pokud si jadro prekladas sam. Linuxovi distributori casto
pouzivaji radeji 8139too, takze pak je o starost mene.

A ted pozor - konkretne k sitovce 8139 s modulem 8139 byl potreba asi pred
rokem specielni mii-tool. Dnes mi to funguje uz se standardnim. Pokud si s tim
chces hrat, nainstaluj si mii-tool, na SuSE je v rpm baliku "net-tools".

Osobne mam obyc sitovku s chipem RTL8139, mii-tool 1.9, jadro 2.4.21-rc1.

Pokud uz si s tim nebudes chtit hrat, pouzij vobu pri nahravani modulu do jadra,
jak jiz xjoska nastinil, do /etc/modules.conf zadas jako samostatny radek

"options 8139too media=0x2".

To povazuji za vhodne finalni reseni.

Zdar,
OldFrog.

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 02.06.2003 v 10:29
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jpolidar
Newbie

Registrován: 20.01.2003
Příspěvků: 11

Příspěvek č. 8 

No hura

děkuji za rady, už i LINUX dokážu přinutit k tomu aby udržel moč, čtenáři rozuměj raději - rychlost sí?ovky po restartu.

/etc/modules.conf jsem několikrát již zkoumal aj jsem přidával parametry dle návodu k ovladači z diskety, ale návod dle výrobce
"options options media=0x02" - to je asi jen jedna z mnoha tiskových chyb v návodech

ještě jednou děkuji za rady


Jarda

Old Post 02.06.2003 v 15:23
jpolidar je offline   Click Here to See the Profile for jpolidar   Find more posts by jpolidar   Click here to Send jpolidar a Private Message   Click Here to Email jpolidar     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:02.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz